Łączenie elementów gimnastycznych w układy.doc

(31 KB) Pobierz
emat: Łączenie elementów gimnastycznych w układy

emat: Łączenie elementów gimnastycznych w układy.

KLASA: II (dz.) gimnazjum

CELE LEKCJI:

UCZEŃ ZNA:

- poszczególne fazy ruchu w ćwiczeniach gimnastycznych,

- zna prawidłową terminologię gimnastyczną.

UCZEŃ POTRAFI:

- kształtuje koordynację ruchową, zwinność- , siłę, równowagę,

- kształtuje elegancję i harmonię ruchu,

- potrafi sam ułożyć- krótki układ gimnastyczny.

METODY:

- naśladowcza - ścisła,

- bezpośredniej celowości ruchu,

- zadaniowa.

FORMY:

- rozsypka,

- zespoły,

- obwód stacyjny.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: magnetofon i taśmy z muzyką do aerobiku, materace.

SCENARIUSZ LEKCJI

CZĘŚĆ I

Czynności organizacyjne:

zbiórka, raport, powitanie,

sprawdzenie gotowości do zajęć,

podanie tematu i zadań lekcji.

Ćwiczenia przy muzyce (w rozsypce) - aerobik:

w marszu krążenia ramion w przód i w tył,

step w prawo i w lewo z wymachami ramion w bok,

step z krążeniem ramion przodem,

step podwójny w p. str. z krążeniem barków,

j.w. powrót

krążenia tułowia

przenoszenia ciężaru ciała z nogi na nogę z wyrzutem rąk w bok,

opad tułowia, ramiona w bok,

bieg w przód zakończony podskokami obunóż,

j.w. w tył,

ć.w. oddechowe.

CZĘŚĆ II

Układy gimnastyczne ( w formie obwodu stacyjnego):

3.1. Waga, przewrót w przód do przysiadu podpartego, przewrót w tył do rozkroku, półszpagat na prawą nogę, zmiana nogi poprzez toczenie, półszpagat na lewą nogę, skłon. w przód.

3.2.Przewrót w przód do rozkroku ,krążenie tułowia w rozkroku ,przewrót w przód do leżenia tyłem, mostek z leżenia, przejście do leżenia przewrotnego- ugięcie nóg, leżenie przerzutne wstanie przez siad skrzyżny z obrotem i skłon do wyprostowanych nóg.

3.3.Przerzut bokiem, mostek ze stania z asekuracją ,leżenie tyłem, przetoczenie do leżenia przodem, kołyska, leżenie tyłem, leżenie przewrotne – rozkrok nogami, powstanie obrotem, przewrót w tył do klęku ze wznosem nogi.

Przed ćwiczeniem przez uczniów pokaz nauczyciela z podkreśleniem zasad samoasekuracji i asekuracji współćwiczącego oraz pomocy.

Przy każdej stacji leży kartka z opisem.

Tworzenie dowolnych układów z poznanych elementów.

CZĘŚĆ III

5. Ćwiczenia rozciągające przy muzyce – stretching.

6. Czynności organizacyjne:

omówienie lekcji,

zbiórka,

pożegnanie.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin