konspekt 18 AEROBIC.doc

(37 KB) Pobierz

AEROBIC

Temat: Kształtowanie cech motorycznych w układzie tanecznym

Kl.

Czas: 45 min

Liczba ćw:

Cel poznawczy: poznanie nowego układu

Cel kształtujący: Kształtowanie wytrzymałości , siły mięśniowej , koordynacji

Cel wychowawczy: Współpraca w grupach i z partnerem

Metoda: Poglądowa, analityczno-syntetyczna

 

lp

Tok lekcji

Opis ćw. Lub zabawy

Czas i ilość Powt.

Graficzny obraz ruchu

Uwagi metodyczne

I

Część wstępna:

- zbiórka

- powitanie

- sprawdzenie obecności

- podanie tematu lekcji

- rozgrzewka

-marsz w miejscu,

-marsz w rozkroku,

-step touch,

-step otuch, RP w górę, zmiana RL w górę

-L step,

-double step, ramiona na biodrach

-double step , krążenie RR na zewnątrz

 

20 min

        N

  Xxxxxxxxx

  xxxxxxxxxx

 

 

 

 

Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa na lekcji.

II

Część Głowna:

1-4       marsz cztery kroki w przód PN, L kolano w górę

5-8       marsz cztery kroki w tył LN, P kolano w górę

1-8       2x V-step od PN z obrotem w tył (zmiana kierunku)

1-4       grapevine od PN po przekątnej (do prawego rogu sali)

5-8       2x wznos kolana LN

1-4       grapevine od LN po przekątnej(powrót)

2x wznos kolana PN

 

1-8       chasse od PN po kwadracie w tył

1-4   pivot (obrót) od PN

5-8   double step od PN

1-8   chasse od LN po kwadracie w tył

1-4   pivot (obrót) od LN

5-8   double step od LN

20 min

 

 

III

Część końcowa ćwiczenia rozluźniające

 

Zbiórka, podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, pożegnanie

-w poz. rozkrocznej, RR w górę wdech, opust RR-wydech

5 min

 

Po podsumowaniu zajęć wyznaczam dzieci do zebrania sprzętu, żegnam się.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin