podsumowanie dzialu kl 6 dział Zjednoczeni w duchu.doc

(38 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI RELIGII

KONSPEKT LEKCJI RELIGII

 

 

TEMAT: Podsumowanie działu: „ Zjednoczeni w duchu” .

 

CELE:

DYDAKTYCZNY:

- przypomnienie uczniom wszystkich informacji z działu: „ zjednoczeni w duchu”

WYCHOWAWCZY:

-          Przygotowanie uczniów do sprawdzianu z działu

-          Wyjaśnienie im informacji które jeszcze nie rozumieją

 

OPERACYJNE:

-uczeń tłumaczy, dlaczego ważne jest dążenie do porozumienia między ludźmi;
- uczeń dowodzi, że modlitwa jest jedną z form troski o jedność.

-- uczeń opisuje, dlaczego jako chrześcijanie powinniśmy podejmować dialog z innymi;
-uczeń interpretuje tezę, że dialog z Bogiem jest to rozmowa Boga z człowiekiem rozpoczęta w Bożym Objawieniu.

- uczeń objaśnia, jak chrześcijanin powinien reagować na doznane krzywdy;
-uczeń analizuje postawę Jezusa i pierwszych chrześcijan wobec prześladowców.

 - uczeń wylicza znane formy solidaryzowania się z innymi;
- uczeń określa, z czego według nauczania Jezusa, powinna wynikać ludzka solidarność.

- uczeń objaśnia, dlaczego chrześcijanin ma okazywać przyjaźń;
- uczeń wyjaśnia, kto według Jezusa może być prawdziwym przyjacielem.

-uczeń tłumaczy, dlaczego ludzie powinni dążyć do przebaczenia;
- uczeń wyjaśnia, dlaczego chrześcijanin ma być człowiekiem przebaczenia.

 

METODY DYDAKTYCZNE:

-          oparte na przypomnieniu

-          oparte na działaniu praktycznym (książka, przypomnienie o całym dziale)

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE – kartki z nowymi poznanymi słowami, obrazki z bogiem, tablica, czyste kartki A4, kartki z wydrukowanymi fragmentami biblijnymi.

 

FORMY PRACY:

grupowa zróżnicowana;

indywidualna jednolita;

zbiorowa jednolita.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZĘŚĆ LEKCJI

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

CZYNNOŚCI UCZNIÓW

Wstępna

1. Sprawy organizacyjne. Modlitwa

Sprawdzenie obecności
oraz pracy domowej

Podanie tematu lekcji

 

2. Przekazanie uczniom informacji o sprawdzianie i o przygotowaniu się do niego.

 

 

 

 

Zapisanie wszystkich powtórzonych wiadomości na tablicy.
 

 

 

 

Modlitwa

 

 

Zapisanie tematu w zeszycie

 

Uczniowie pojedynczo mówią o wszystkich poznanych rzeczach w tym rozdziale. Mówią czy czegoś nie rozumieją, a nauczyciel daje im odpowiedź.
 

 

Dzieci przepisują informacje których wcześniej nie rozumieli.

Główna

1. Porozdzielanie uczniów na grupy, po czym dacie im karteczki A4 i każecie wypisać najwięcej informacji o powtórzonym rozdziale.

 

2. Przeczytanie wiadomości zapisanych na karteczkach, grupa która ma najwięcej punktów dostaje po plusie.

 

3. Zajrzenie do książki i zobaczenie jeszcze raz wszystkich rozdziałów, przeczytanie je na głos, po czym uczeń czyta po cichu każdy fragment biblijny w tym rozdziale a nauczycielka czyta poznane wiadomości.

.

1. Uczniowie pracują w grupach.

 

 

 

 

2. Uczniowie czytają napisane kartki.

 

 

 

3. Uczniowie otwierają książki, czytają i słuchają.

 

 

 

 

 

Końcowa

1. Podsumowanie zajęć i wyciągnięcie z nich wniosków

2. Przekazanie informacji kiedy będzie sprawdzian.
 

Uczniowie zapisują sobie datę sprawdzianu z tyłu zeszytu.

Uczniowie mówią modlitwę końcową.

Praca

domowa

Przygotowanie się do sprawdzianu z działu.

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin