Wykaz darmowych programów.doc

(290 KB) Pobierz
View Full Version : Projekt "Freeware"

------------------------------------------------------------------------------------

 

ANTYSPAMOWE

 

emailAI (http://www.emailai.com/news.htm)

 

Aplikacja umożliwia ochronę kilku kont pocztowych, współpracuje z serwerami baz danych o spamerach oraz skanuje załączniki listów. emailAI zawiera kreatora, który krok po kroku pomoże między innymi skonfigurować ustawienia, dodać nowe konto POP czy SMTP. Program ma tak zwane białą (adresy znajomych) i czarną (adresy spamerów) listę.

 

Free Antispam Scanner (http://www.styopkin.com/free_antispam_scanner.html)

Program do ochrony elektronicznej skrzynki pocztowej przed niechcianymi wiadomościami. Aplikacja pozwala na przeglądnięcie listów przed pobraniem

ich do skrzynki odbiorczej i oddzielenie spamu od porządanych wiadomości.

 

Frontgate MX (http://www.presorium.com/en_au/products/fg/index.shtml)

Narzędzie do zwalczania niechcianych wiadomości pocztowych. Program automatycznie integruje się z klientami pocztowymi, takimi jak Outlook Express,

Eudora, IncrediMail, Netscape, Mozilla, Pegasus oraz Internet Mail. Użytkownik ma możliwość przejrzenia zawartości e-maili przed pobraniem ich z serwera, aplikacja uczy się rozpoznawania spamu oraz umożliwia generowanie raportów

ze swej działalności.

 

 

Milo spam killer (http://www.milospamkiller.com/)

Jest aplikacją, która usuwa niechcianą pocztę, tzw. spam, z skrzynek pocztowych na podstawie wcześniej zdeklarowanych reguł oraz przy pomocy zaawansowanych fitrów.

 

SpamFighter 3.7.0 (http://spamfighter.com/)

Niegłupi programik antyspamowy

System: Windows 98/ME/NT/2k/XP/2003

 

Spamihilator (http://www.spamihilator.com/)

Filtr antyspamowy wyposażony w zaawansowany mechanizm analizy treści listów oraz moduł uczenia się. Dodatkowo program może być rozszerzany wtyczkami definiującymi nowe mechanizmy filtracji. Na stronie internetowej producenta

można znaleźć szeroki wybór gotowych plug-inów analizujących listy pod najróżniejszymi względami.

 

Spampal (http://www.spampal.org/)

Wygodny program do zwalczania niechcianych wiadomości e-mailowych (spamu). Aplikacja przechwytuje cały ruch pomiędzy naszym klientem pocztowym

a serwerem i analizuje korespondencję. Do klasyfikowania listów używane są specjalne bazy danych o spamerach (dostępne jest narzędzie ich automatycznej aktualizacji) oraz samodzielnie wprowadzone przez nas reguły.

 

 

 

ANTYSPYWARE

 

AdAware (http://www.lavasoftusa.com/software/adaware/)

Program usuwający szpiegujące nas oprogramowanie.

 

a-squared Free

(http://www.emsisoft.com/en/software/free/)Niezły programik do usuwania komponentów szpiegujących, dialerów, trojanów... warty zainstalowania jako uzupełnienie Ad-Aware i SpyBot S&D.

 

Bazooka Adware and Spyware Scanner (http://www.kephyr.com/spywarescanner/)

Program, który potrafi wykryć wiele modułów spyware (szpiegowskich), adware (dodających reklamy), trojanów, keyloggerów, itp. Aplikacjausuwa jednak wyżej wymienionych modułów, jedynie pomaga w dostępie do informacji w jaki sposób można usunąć wykryte spyware'y. Działa pod Windows 95/98/ME/NT/2000/XP.

 

Microsoft® Windows AntiSpyware (http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx)

Antyszpieg ze stajni Microsoft.(narazie wersja beta)

 

RootkitRevealer (http://www.sysinternals.com/utilities/rootkitrevealer.html)

Narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania sklasyfikowanego, jako Rootkit. Programy te ukrywają inne szkodliwe aplikacje przed skanerami antywirusowymi oraz przed oczami użytkownika. RootkitRevealer jest jednym z garstki programów, który radzi sobie z tego typu zagrożeniem.

System: Windows NT/2000/XP/2003

 

Spybot (http://www.safer-networking.org/en/index.html)

Kolejny program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów itp.

 

SpywareBlaster (http://www.javacoolsoftware.com/)

Bezpłatny program chroniący przed nieświadomą instalacją niebezpieczengo oprogramowania szpiegującego (spyware) i reklamowego (adware) w postaci kontrolek ActiveX, dialerów i innych niebezpiecznych komponentów ingerujących w przeglądarki internetowe.

 

SpywareGuard (http://www.javacoolsoftware.com/)

Program tego samego producenta.

 

 

ANTYWIRUSY

 

 

 

 

Avast antyvirus (http://www.avast.com/)

Darmowy i skuteczny program antywirusowy. Znajdziemy w nim wiele funkcji i rozwiązań obecnych w drogich i popularnych pakietach antywirusowych. Program składa się z dwóch głównych modułów: skanera do sprawdzania, czy na dyskach nie ma wirusów, i monitora blokującego działania każdego podejrzanego programu. avast! pobiera uzupełnienia z internetu - w tym najnowsze informacje o wirusach. Chroni również naszą pocztę elektroniczną, sprawdzając, czy w załącznikach do e-maili nie ukrywają się robaki internetowe lub konie trojańskie.

 

AVG Anti-Virus System (http://www.grisoft.com)

Darmowy program antywirusowy wyprodukowany w Czechach. Wyposażony jest w skaner rezydentny sprawdzający każdy otwierany plik, moduł skanujący pocztę e-mail oraz skaner główny.

 

AntiVir Personal Edition (http://www.free-av.com/)

Prosty ale dość skuteczny skaner antywirusowy, usuwa ok. 100 tys. wirusów, a także wykorzystuje technologię analizy heurystycznej pozwalającą na wykrywanie wirusów nieznanych, AntiVir wykrywa również „makro wirusy”.

 

Clam Win (http://www.clamwin.com/)

Prosty antywirus, skanuje pocztę w OE, posiada opcję uaktualniania baz wirusów i opcję planowania skanowania dysków. Możemy skanować całe dyski bądź pojedyncze katalogi i pliki.

 

W32.Blaster Worm Fix Tool (http://www.symantec.com/)

Bezpłatne narzędzie firmy Symantec umożliwiające usunięcie robaka W32.Blaster.

 

W32.Mydoom@mm Removal Tool (http://www.symantec.com/)

Bezpłatne narzędzie firmy Symantec umożliwiające usunięcie robaków: W32.Mydoom.

 

 

SKANERY WIRUSOWE ONLINE

 

Trend Micro (http://pl.trendmicro-europe.com/consumer/products/housecall_launch.php)

 

Skaner Online, od pozostałych skanerów tego typu odróżnia go możliwość pracy z innymi przeglądarkami niż Internet Explorer... Netscape (6+), Mozilla (1+), Firefox (all), Opera (7.5+). Program do uruchomienia potrzebuje środowiska JAVA.

 

 

Panda ActiveScan (http://www.pandasoftware.com/activescan/pol/activescan_principal.htm)

Kolejny skaner online.

 

 

MKS_vir skaner on-line (http://skaner.mks.com.pl/skaner.html)

Skaner online ale tylko dla przeglądarki IE.

 

 

 

AUDIO/VIDEO

 

 

 

ALLplayer (http://www.allplayer.prv.pl/)

Kolejny bardzo rozbudowany program przeznaczony do oglądania filmów z napisami w większości formatów multimedialnych (np. DIVX/AVI/MPG/MP3).

 

Ant Movie Catalog (http://www.antp.be/software/moviecatalog)

Aplikacja do katalogowania zbiorów płyt DVD, VideoCD i CD (z filmami w divx, mpeg). Program jest wyposażony w opcje generowania listy w formatach HTML, CSV lub SQL.

 

AVI Preview (http://www.avipreview.com/)

AVI Preview umożliwia obejrzenie nie do końca ściągniętych plików wideo w formacie AVI z uszkodzonym indeksem. Dzięki temu aby ocenić jakość i zawartość pobieranego filmu nie musimy przerywać ściągania. Jest to bardzo przydatna aplikacja jeśli korzystamy z programów p2p (na przykład KaZaA) i ściągamy plik wideo z niesprawdzonego źródła, a chcemy upewnić się co do jego zawartości.

 

Audacity (http://audacity.sourceforge.net/)

Audacity to bezpłatna alternatywa dla Cool Edit Pro i WaveLab. Pozwala na nagrywanie dźwięku, importowanie i eksportowanie do i z formatów WAV, AIFF i MP3.

 

AutoGK (http://autogk/)

Darmowy program umożliwiający przekodowanie płyt DVD na format DivX i XviD. Aplikacja wykonuje za nas większość operacji i obliczeń bez potrzeby ingerencji użytkownika.

 

AudioGoGo (http://interdarekb.webpark.pl/polish/index.htm#)

Polski, darmowy ripper audio.

 

Audiograbber (http://www.audiograbber.com-us.net/)

Prosty ripperek audio.

 

Audio Identifier (http://www.bitattack.ro/ai/) Program do sprawdzania jakości plików muzycznych.

 

Audio Manager (http://www.e-project.devtown.net/)

Przeznaczeniem programu Audio Manager jest katalogowanie albumów muzycznych znajdujących się na dysku twardym komputera. Dzięki temu mamy dostęp do całej muzyki poprzez jeden program.

 

Best Player (http://bestplayer.divx.pl/)

Prosty i darmowy odtwarzacz do plików video.

 

BSPlayer (http://www.bsplayer.org/)

Bardzo dobry player pod Windows do odtwarzania: - plików video: avi, asf, dat, wmv, mpeg ... - plików muzycznych: wav, mp3 lub innych jeśli masz do nich kodeka. Duże możliwości i wiele opcji. >> polska strona playera (http://www.bsplayer-pl.prv.pl/)

 

CDex (http://cdexos.sourceforge.net/)

Dla mnie 2 po EAC'u najlepszy darmowy ripper audio.

 

Cinema Player (http://www.cinemaplayer.prv.pl/)

To program do odtwarzania filmów z napisami. Rozpoznaje wszystkie popularne formaty napisów i list odtwarzania (playlisty). Potrafi również odtwarzać pliki dźwiękowe (wav, mp3) oraz napisy do piosenek w formacie LRC. Odtwarzacz cechuje szybkość działania, prostota i intuicyjność obsługi oraz dzięki niezależności od Windows Media Player niskie wymagania sprzętowe.

 

Cliprex DS DVD Player (http://www.cliprex.com/)

Odtwarzacz plików wideo i płyt DVD. umożliwia tworzenie playlist.

 

CrystalPlayer Free (http://www.crystalplayer.com/)

Darmowy i prosty playerek - nie wykorzystuje środowiska Windows Media.

 

dBpowerAMP Music Converter (http://www.dbpoweramp.com/)

Kolejny ripper audio.

 

DVDx (http://dvdx.sourceforge.net/)

Program, którego przeznaczeniem jest konwertowanie filmów DVD do formatów VCD 2.0 i SVCD 1.0 lub DivX. Polecam dla niedoświadczonych i początkujących użytkowników.

 

EAC (http://www.exactaudiocopy.de/)

Kultowy ripper audio z bardzo rozbudowanymi możliwościami. Jest jedenym z najlepszych programów tego typu, jeśli nie najlepszym.

 

EvilLyrics (http://www.evillabs.sk/evillyrics/download.php)

Jest to 'wyszukiwarka tekstów' do piosenek - duży wybór obsługiwanych odtwarzaczy muzycznych: Winamp, Windows Media Player, iTunes, MusicMatch, Foobar, MediaMonkey, RealPlayer oraz Quintessential Player.

 

Filmoteka (http://www.filmoteka2001.prv.pl/)

Program do katalogowania filmów. Wyszukuje, rozpoznaje i łatwo dodaje do bazy wiele formatów divx i audio, odnotowując przy tym informacje na temat czasu trwania filmu i jego rozdzielczości, a także wielkości plików.

 

Flash Player (http://www.macromedia.com/)

Niezbędny do wyświetlanie animacji w technologii Flash.

 

FlaskMPEG (http://flaskmpeg.sourceforge.net/)

Kolejny znakomity program do konwersji filmów DVD na inne formaty, np. DivX.

 

foobar2000 (http://www.foobar2000.org/)

Foobar2000 jest zaawansowanym odtwarzaczem plików audio który dekoduje i przetwarza dźwięk z 64-bitową, zmiennoprzecinkową dokładnością, zapewniając profesjonalną jakość dźwięku.

 

freeRIP (http://www.mgshareware.com/frmmain.shtml)

Kolejny, darmowy ripper audio.

 

Gordian Knot (http://gordianknot.sourceforge.net/)

Rozbudowany program o dużych możliwościach do przekodowywania płyt DVD na format DivX i XviD.

 

jetAudio Basic (http://www.jetaudio.com/)

Darmowa wersja rozbudowanego mulitmedialnego "kombajnu" jetAudio Plus.

 

MaXimus DVD (http://www.komputerswiat.pl/include/download/download.asp?sciezka=/programy/odtwarzaczewideo/maximusdvd)

Prosty i darmowy odtwarzacz odtwarzacz DVD. Umożliwia odtwarzanie filmów DVD w trybie okienkowym i pełnoekranowym, automatycznie rozpoznaje tryb obrazu 16:9/4:3, obsługuje różne tryby odtwarzania dźwięku (włącznie z Dolby Digital 5.1), umożliwia wybór języka i regionu.

 

Media Player Classic (http://sourceforge.net/projects/guliverkli/)

Niewielki program Open-Source przypominający swą funkcjonalnością Windows Media Player 6.4, kierowany do mniej wymagających, ale zaawansowanych użytkowników. Oprócz standardowych opcji odtwarzania multimediów (zarówno z plików, jak i płyt CD, DVD oraz z innych zewnętrznych urządzeń audio i wideo), program umożliwia m.in. przechwytywanie obrazu (wykorzystując do tego celu Microsoft DirectX 9 i sterowniki VFW) oraz modyfikację ustawień dźwięku.

 

MeD's Movie Manager (http://sourceforge.net/projects/xmm/)

Menadżer filmów - z pliku pobiera informacje techniczne (czas trwania, kodek audio i video, wielkosc pliku i inne) a z bazy IMDB pobiera info na temat obsady, fabuły, roku wydania filmu itp.- utworzoną baze danych można wyeksportować do html/xhtml.

 

Mp3Gain (http://mp3gain.sourceforge.net/)

Program analizuje i dostosowuje pliki MP3, tak aby miały tą samą głośność. Nie dotyczy to jedynie normalizacji typu "peak", jak czyni większość normalizatorów, lecz również szczegółowych cech samego pliku. Program posiada polską wersję językową interfejsu.

 

Mp3Tag (http://www.mp3tag.de/en/)

Program jest zaawansowanym narzędziem do edytowania metadanych (ID3, Vorbis Comments i APE) w najpopularniejszych formatach audio. Obsługuje freedb.

 

MPEG Suite (http://ec2000.xperiment.net/index.php?id=software)

Znakomity progrogram przeznaczony do kodowania plików WAV na MP3, MP3 na WAV, a także przekodowywania MP3 na inny bitrate. Program wykorzystuje biblioteki BladeEnc i Ec98Enc. Oprócz wysokiej jakości szczególnie cenną cechą MPEG Suite jest jego duża szybkość.

 

Mr QuestionMan (http://www.burrrn.net/mrq/)

Program do sprawdzania jakości plików muzycznych.

 

MV2 Player (http://mv2.czweb.org/)

Ciekawy darmowy multimedialny player o sporych możliwościach.

 

Rzeźnik MPEGów (http://www.smart.icenter.pl/mp3/)

Rozbudwany, nowatorski programik polskiej produkcji do obróbki plików MP3.

 

Screamer Radio (http://www.screamer-radio.com/)

Aplikacja doodsłuchiwania sygnału internetowego (tzw. streamingu) nadawanego przez stacje radiowe.

 

SubEdit Player (http://alfa.imi.pcz.czest.pl/%7Esubedit/polish/information.html)

Bardzo dobry i rozbudowany player.

 

The GodFather (http://users.otenet.gr/%7Ejtcliper/tgf/)

Rozbudowany, darmowy program do katalogowania plików muzycznych.

 

VideoInspector (http://www.kcsoftwares.com/index.php?vtb)

iAplikacja nformująca jakie kodeki zostały użyte w plikach filmowych. Istnieje polska wersja językowa. Program obsługuje formaty AVI, Matroska, MPEG I, MPEG II, QuickTime.

 

Virtual Dub (http://www.virtualdub.org/)

Niezbędny program do obróbki i kompresji filmów w formatach avi, mpeg czy choćby DivX. Możliwości programu to zrzut dowolnych klatek do pliku *.bmp, zrzut ścieżki dzwiękowej do *.wav, wycinanie i wstawianie dowolnych scen z filmów, łączenie plików filmowych, konwersja filmów ze starych kodeków na nowe, zmiana rozdzielczości na wyższą, zmiana formatu dzwięku, konwersje plików video, możliwość wstawiania efektów do filmu (blur, sharpen), zmiana frame rate itp..

 

VirtualVCR (http://virtualvcr.sourceforge.net/)

"Cyfrowy magnetowid" do przechwytywania obrazu i dźwięku z tunera do pliku avi. Program pozwala samodzielnie wybrać rozdzielczość, kodek dla obrazu, możliwość stosowania filtrów i wiele inych, rozbudowanych właciwości.

 

Visual CD (http://boozet.xepher.net/viscd/)

Program przeprowadzający katalogowanie zawartości płyt CD, DVD, dyskietek i twardych dysków. Ma rozbudowane opcje wyszukiwania. Wspiera także MP3.

 

VLC Media Player (http://www.videolan.org/vlc/)

Odtwarzacz multimedialny obsługujący wiele formatów audio i wideo (miedzy innymi MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, MP3, OGG Vorbis, DVD, SVCD).

 

VPlayer (http://www.raks.com.pl/playerki-vplayer.htm)

Jeden z najlepszych obecnie playerów z możliwością wyświetlania napisów. Obsługiwane formaty zależą od zainstalowanych w systemie kodeków - w szczególności są to pliki AVI, MPEG, ASF, DIVX i inne.

 

VU Player (http://www.vuplayer.com/vuplayer.htm)

Prosty playerek, odtwarza MOD/MTM/S3M/XM/IT/MO3/MP3/MP4/APE/MPC/OGG/FLAC/WMA/WV/CD

 

Windows Media Encoder 9 (http://www.microsoft.com/poland/)

Bezpłatne narzędzie firmy Microsoft służące do konwersji materiału video i audio (pliki lub strumień sygnału audiowizualnego) na format Windows Media.

 

Zoom Player Standard (http://www.inmatrix.com/files/zoomplayer_download.shtml)

Rozbudowany odtwarzacz plików audio i video.

 

 

BIUROWE

 

Abi Word (http://www.abisource.com/)

 

 

Bardzo dobry edytor tekstu - przez wielu uważany za lepszy od OpenOffice.org Writer'a.

 

Adobe Reader 7 (http://www.adobe.com/products/acrobat/readermain.html)

PrzeglądarkA dokumentów zapisanych w Adobe Portable Document Format - PDF.

 

Autodesk DWF Viewer (http://www.autodesk.pl/adsk/servlet/home?siteID=553660&id=760438)

Przeglądarka dokumentów DWF z funkcją ich wydruku.

 

CutePDF Writer (http://cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp)

Tworzy wirtualną drukarkę, dzięki której można stworzyć dokument PDF z praktycznie każdej aplikacji, która obsługuje polecenie Print. Uwaga! aby aplikacja funkcjonowała poprawnie, konieczne jest zainstalowanie konwertera PS, np. GhostScript - GhostScript można zainstalować [ stąd (http://cutepdf.com/download/converter.exe) ] lub [ stąd (http://www.ghostscript.com/) ]

 

Draco Organizer (http://www.dracosoftware.pl/)

Draco jest programem typu PIM (Personal Information Manager), umożliwiającym przechowywanie kompleksowej informacji osobistej.

 

ePortfel Lite (http://www.eportfel.com/)

Program do zarządzania finansami osobistymi.

 

Excel Viewer 2003 PL (http://www.microsoft.com/poland/)

Bezpłatna przeglądarka Microsoftu umożliwiająca otwieranie i drukowanie dokumentów stworzonych w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

 

eXPert PDF Reader (http://www.visagesoft.com/products/pdfreader/index.php)

Darmowe narzędzie przeznaczone do otwierania oraz drukowania plików w formacie PDF. Dodatkowo program umożliwia modyfikację dokumentów. Free eXPert PDF Reader jest bardzo szybki, posiada obsługę skórek, jego interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

 

 

Fakturka (http://www.megakomp.pl/)

Darmowy program Mega Fakturka do wystawiania faktur VAT i korekt faktur VAT, faktury proforma. Program zawiera kartotekę towarów i kontrahentów. Pozwala drukować różne zestawienia i przelewy także do ZUS i US. Program nie posiada żadnych ograniczeń czasowych ani ilościowych w bazie towarów i kontrahentów.

 

Foxit PDF Reader (http://www.foxitsoftware.com/pdf/rd_intro.php)

Znakomity program zastępczy dla Adobe Readera 7, startuje kilka razy szybciej, wczytuje wiele plików jednocześnie, akceptuje bez kłopotu polskie litery, udostępnia wyszukiwanie, respektuje wbudowane odsyłacze internetowe, pozwala kopiować tekst, wyświetla listę stron do szybkiej nawigacji. Jednym słowem, w typowych zastosowaniach zapewnia całą niezbędną funkcjonalność.

 

PDFCreator (http://sector7g.wurzel6.de/pdfcreator/)

Umożliwia konwersję dokumentów z każdego programu mającego opcję wydruku do formatu PDF.

 

PowerPoint Viewer 2003 PL (http://www.microsoft.com/poland/)

Bezpłatna przeglądarka Microsoftu umożliwiająca otwieranie i drukowanie dokumentów stworzonych w programie do tworzenia prezentacji PowerPoint.

 

Qprinter (http://www.qprint.com.pl/)

Program QPrinter - sterownik wirtualnej drukarki, który pozwala na tworzenie dokumentów PDF.

 

Sunbird (http://www.mozilla.org/projects/calendar/sunbird.html)

Sunbird to projekt typu open source, którego celem jest przygotowanie samodzielnego programu typu PIM, opartego na kalendarzu, w którym można notować zdarzenia i zadania, także cykliczne, z alarmem, powiadamianiem za pomocą poczty elektronicznej, kategoryzacją wpisów, oznaczaniem poufności. Możliwe jest też utworzenie wielu kalendarzy. Ma także możliwość publikowania kalendarza na serwerze i subskrybowania go z innego miejsca.

 

VATowiec (http://vatowiec.pl/)

Darmowy program do prowadzenia prostej rachunkowości. Zgodnie z tym co deklaruje producent VATowiec jest za darmo (http://vatowiec.pl/index.php?dzial=br_cennik#darmowa) dla jednego aktywnego użytkownika (wyjątek stanowią szkoły i uczelnie (http://vatowiec.pl/index.php?dzial=brv_faq.htm#edukacyjna)), co oznacza, że pozostała kategoria FreeWare dla pojedynczych użytkowników, a nawet dla biur rachunkowych.

 

Visio Viewer 2003 PL (http://www.microsoft.com/poland/)

Bezpłatna przeglądarka Microsoftu umożliwiająca otwieranie i dr...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin