Scenariusz_lekcji_Wohnen.docx

(15 KB) Pobierz

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KL. II GIMN.

Prowadzący: Agnieszka Dzwonkowska pod kier. merytorycznym mgr Jolanty Chybowskiej

Czas: 45 minut

Przedmiot: język niemiecki

Temat lekcji: In einem Hochhaus – Übungen.

Cele: - doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem - tekst „In einem Hochhaus

- kształcenie umiejętności wyszukiwania w tekście odpowiednich informacji zgodnie z pytaniami zadawanymi do tekstu

- poznawanie i utrwalenie słownictwa na temat „Wohnen in einer Großstadt

- umiejętność sformułowania wad i zalet życia w dużym mieście

Materiał leksykalny: słownictwo zawarte w tekście „In einem Hochhaus” oraz przygotowane przez    prowadzącego lekcję

Pomoce dydaktyczne: podręcznik z ćwiczeniami „AHA” 2a neu (kurs podstawowy dla początkujących), karty pracy

Przebieg lekcji:

Nauczyciel wyznacza 3 uczniów, którzy czytają na głos zamieszczone w podręczniku 3 krótkie teksty. Razem z klasą wyjaśnia niezrozumiałe słownictwo. Po przeczytaniu uczniowie mają za zadanie odnaleźć w tekście linijki, które zgadzają się z zamieszczonymi pod tekstem stwierdzeniami. Następnie uczniowie odpowiadają na pytania: Wie findet Steffen das Wohnen in einem Hochhaus im Stadtzentrum? Und wie findest du das Wohnen in einem Hochhaus im Stadtzentrum?

Z pomocą stwierdzeń zawartych w tekście uczniowie wyszukują wady i zalety mieszkania w mieście, nauczyciel rysuje na tablicy tabelę z dwoma rubrykami – wady i zalety, uczniowie dają propozycje, nauczyciel wpisuje je do tabelki, uczniowie przepisują ją do zeszytów.

Ćwiczenie leksykalne – 3/87.

Temat gramatyczny: odmiana rodzajnika nieokreślonego w 3 przypadku (ćw. 2, S.86) (Na tablicy nauczyciel zapisuje schemat odmiany rodzajnika nieokreślonego)

Praca domowa: napisać list do kolegi/koleżanki – zad. 3, s. 31.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin