Scenariusz zajęć zintegrowanych klasa I.doc

(27 KB) Pobierz
ARKUSZ HOSPITACYJNY

Scenariusz zajęć zintegrowanych klasa I                                         

Imię i nazwisko : Katarzyna Grzelachowska

Przedmiot : Kształcenie zintegrowane

Temat bloku :Słuchamy muzyki

Temat dnia : Gutek gra

Temat zajęć zintegrowanych : Swobodne wypowiedzi na temat gitary i gry

na niej na podstawie ilustracji oraz słuchanej muzyki gitarowej. Uważne słuchanie wiersza „Gitara” i odpowiadanie na pytania do tekstu. Analiza

i synteza słuchowo – wzrokowa wyrazu gitara. Nauka pisania litery„G,g”.

Pisanie sylab, wyrazów i zdań z tą literą. Śpiewanie piosenki „Pan Listopad”-

wystukiwanie rytmu. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. Zabawy muzyczno -  ruchowe „Prawa ręka”, „Nie chcę Cię znać”, „Taniec w parach”.

Cele ogólne: - rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat

-         wyrabianie umiejętności kształtnego i poprawnego pisma

-         doskonalenie czytania ze zrozumieniem

-         usprawnianie techniki rachunku pamięciowego w zakresie 10      

Cele szczegółowe : - słucha uważnie muzyki

-         dokonuje analizy i syntezy wyrazów

-         pisze literę „G, g” i jej połączenia

-         redaguje odpowiedzi na pytania

-         czyta wyrazy i zdania z nową literą

-         wykonuje dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 

Metody: - słowne : rozmowa, praca z tekstem

              -oglądowe : pokaz, obserwacja

              -działania praktyczne : ćwiczenia

Formy pracy: - zbiorowa jednolita

-         indywidualna jednolita

Środki dydaktyczne: -ilustracje , tekst czytanki , karty pracy, kartoniki do tworzenia modelu wyrazu,   instrumenty perkusyjne, nagranie piosenki „ Pan listopad”.

 

Przebieg zajęć zintegrowanych

 

1.     Słuchanie muzyki gitarowej z taśmy- wyodrębnienie instrumentów.

2.     Wypowiedzi na temat wyglądu gitary.

3.     Wzorowe odczytanie przez nauczyciela wiersza „ Gitara”- udzielanie odpowiedzi na pytania do tekstu.

4.     Wyodrębnienie wyrazu podstawowego gitara – analiza i synteza dźwiękowa wyrazu.

5.     Nauka pisania litery „G, g”

6.     Łączenie sylab w wyrazy i zapis tych wyrazów.

7.     Redagowanie i pisanie odpowiedzi na pytania.

8.     Śpiewanie piosenki „ Pan listopad”- wystukiwanie rytmu.

9.     Zabawy muzyczno – ruchowe „Prawa ręka”, „Nie chcę Cię znać”, „Taniec w parach”.

10. Ćwiczenia w czytaniu tekstu „Gutek gra”.

11. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

12. Kolorowanie ilustracji według kodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                 

                                                                     

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin