Nalewka z aronii.doc

(31 KB) Pobierz

Nalewka z aronii

Składniki:

3 litry wody
2 kg aronii
400 liści wiśni
2 kg cukru
1 litr spirytusu
1 kwasek cytrynowy (20 g)

 

 

 

Sposób wykonania:

Aronie i liście umyć. Następnie aronie z liśćmi zalać zimną wodą, dodać cukier i gotować 20-30 minut. Odstawić na 24 godziny, przecedzić i dodać kwasek cytrynowy. Po ostudzeniu dodać spirytus i rozlać do butelek.

Przepis pozwala na uzyskanie 5 litrów nalewki. (moc około 20%)

Miłej imprezki.

 

Robiłem kilka razy nalewkę z aronii ma charakterystyczny bukiet, intensywny kolor i specyficzny typowy dla aronii smak
Robiłem ją tak:
Owoce zalewam w słoju wódką 40% tak aby owoce były zakryte, po 4-6 tygodniach zlewam wódkę a owoce zasypuje cukrem , czekam aż puszczą sok ,który łączę z wódką
Od własnych upodobań zależy ilość dodanego syropu
Na koniec kwasek cytrynowego w niedużych ilościach i po wyklarowaniu do butelek.
Zwykle na Boże Narodzenie jest do konsumpcji

Na 1 kg aronii dodajemy 0,3 kg cukru i 0,5 litra spirytusu. Odstawiamy to na jakoś czas mieszając od czasu do czasu, aronie można lekko zgnieść wkładając co słoika, po około 2 miesiącach powstały płyn zlewamy do osobnego pojemnika, owoce zalewamy wódka 40% i czekamy kolejne 2 miesiące. Po tym czasie łączymy oba płyny odstawiamy je na 1-2 miesięcy i zlewamy, butelkujemy. Nie jest to najszybszy przepis ale efekt wynagradza w 100% oczekiwanie.

 

1 kg aronii
0,5 kg cukru
1 litr wódki
½ litra spirytusu
1 laska wanilii
3 ziarna kardamonu

Sposób wykonania:
Dojrzałe owoce aronii umyć, dodać cukier, odstawić na kilka dni. Po tym okresie zalać spirytusem i wódką. Dodać przekrojoną wzdłuż laskę wanilii i kardamon. Macerować w ciepłym miejscu 2 tygodnie, co kilka dni wstrząsając naczyniem. Po tym czasie przefiltrować i przelać do butelek. Powinna dojrzewać co najmniej przez 3 miesiące.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin