Przykladowa_Opinia_1.doc

(69 KB) Pobierz
Marcin Dyl

 

 

1. MD

 

     W porównaniu do ubiegłego roku jego postawa wobec nauki i zachowania uległe ogromnej zmianie- niestety niekorzystnej.

     Uczeń w ogóle przestał pracować, ma ogromne możliwości i niewielkim nakładem pracy mógłby poprawić oceny, ale póki co takiej ochoty nie wykazuje, nie prowadzi zeszytu ani ćwiczeniówki, nie odrabia prac domowych, przychodzi nieprzygotowany na zajęcia. Pamięta tyle, ile wyniesie z lekcji, lecz to za mało- nie utrwala nowych wiadomości. Na obecną chwilę grozi mu ocena niedostateczna z fizyki, choć w ubiegłym roku należał do czołówki najlepszych uczniów z tego przedmiotu.

Nauczyciele uczący maja zastrzeżenia do zachowania Marcina, o czym świadczą częste uwagi zapisywane w dzienniku oraz ustne przekazywane wychowawcy.

Marcinowi zdarzają się nieusprawiedliwione nieobecności na zajęciach świetlicowych oraz pojedyncze ucieczki z lekcji (1- fizyka, 1- angielski). Czasami spóźnia się na lekcje.

Marcin nie jest uczniem ani aroganckim, ani bezczelnym- ale szukając poklasku wśród kolegów zdarza mu się powiedzieć coś niestosownego.

 

2. GD

 

Uczennica nie pracuje na miarę swoich możliwości, choć w porównaniu do roku ubiegłego praca ta jest bardziej efektywna.

Gabrysia jest chętna do wszelkich prac dodatkowych. Aktywność uczennicy na lekcjach fizyki nie zawsze jest zadawalająca. Gabrysia nie jest systematyczna. Powinna pracować bardziej samodzielnie i przykładać się do odrabiania prac domowych.

Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Angelika

 

Uczennica nie pracuje na miarę swoich możliwości, choć w porównaniu do roku ubiegłego praca ta jest bardziej efektywna. Angelika jest chętna do wszelkich prac dodatkowych (szkoda, że tylko na zajęciach świetlicowych).

Aktywność uczennicy na lekcjach fizyki nie zawsze jest zadawalająca. Angelika nie jest systematyczna (choć ostatnio pięknie przygotowała pracę domową). Jeśli pracuje sumiennie efekty są natychmiastowe, choćby takie jak na sprawdzianie z fizyki- uczennica otrzymała ocenę bardzo dobrą.

Jest bardzo uczciwa i prawdomówna- to cecha nieczęsta wśród jej rówieśników.

Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych, aczkolwiek powinna częściej angażować się w życie klasy i szkoły.

 

 

 

 

 

5. Marek

 

W bieżącym roku szkolnym postawa ucznia zarówno do nauki jak i zachowania uległa ogromnemu pogorszeniu. Uczeń w ogóle nie pracuje, nie wyraża chęci poprawienia ocen. Na obecną chwile grozi mu kilka ocen niedostatecznych. Jeśli postawa Marka nie zmieni się uczeń może nie uzyskać promocji do klasy trzeciej.

Marek lekceważy polecenia wychowawcy, nauczyciele uczący mają częste uwagi do jego zachowania. Zdarzają mu się ucieczki ze świetlicy oraz nieusprawiedliwione przez Rodziców godziny.

 

Proszę o zdecydowanie częstsze kontakty Państwa ze szkołą i wychowawcą.

 

 

 

 

 

4. Kamil

 

Uczeń bardzo grzeczny, lubiany przez uczniów i nauczycieli. Nie sprawia większych problemów wychowawczych, choć czasami zbyt ulega wpływom kolegów. Jednak Kamil zdaję sobie sprawę ze swojego postępowania- zganiony przez wychowawcę, poprawia swoje zachowanie.

 

Kamilowi zdarzają się liczne nieobecności, które nie są usprawiedliwiane przez Rodziców.

Kamil osiąga bardzo przeciętne wyniki w nauczaniu, gdyż nie zawsze pracuje systematycznie, nie zaliczył sprawdzianu z fizyki, którego nie pisał.

Na lekcjach stara się być aktywny. Gdyby bardziej systematycznie pracował jego oceny byłyby znacznie lepsze.

Proszę o częstsze kontakty Państwa ze szkołą i wychowawcą.

 

 

 

 

6. Paulina

 

Uczennica bardzo sympatyczna, niesprawiająca mnie jako wychowawcy żadnych problemów wychowawczych.

Jest świadoma swojej sytuacji, doskonale zdaje sobie sprawę,iż większym wkładem pracy mogłaby uzyskać dobre wyniki w nauce. Pracuje bardzo nierówno i niesystematycznie, zdarza jej się wyłączać na lekcjach fizyki. Jeśli jest do zajęć przygotowana- pięknie na nich pracuje.

Jest chętna do pomocy (szkoda, że tylko na zajęciach świetlicowych), powinna zdecydowanie częściej angażować się w życie klasy i szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Kasia

 

Uczennica bardzo zdolna i pracowita. Jej wypowiedzi są błyskotliwe, świetnie radzi sobie z zadaniami o znacznie podwyższonym stopniu trudności.

Zawsze do lekcji fizyki przygotowana, raczej aktywna, sporadyczne „gadulstwo” i ochota załatwienia wszystkich koleżeńskich spraw natychmiast (podczas zajęć) często ją dekoncentruje.

Kasia jest uczciwa, prawdomówna, bardzo lubiana przez grono rówieśników i nauczycieli.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- natychmiast nadrabia zaległości.

Jako wychowawca nie mam do niej żadnych zastrzeżeń-jedynie to, iż ze swoimi zdolnościami mogłaby zaistnieć, dlatego niech częściej próbuje angażować się w życie szkoły np. poprzez uczestnictwo w konkursach przedmiotowych.

 

 

Kasia jest zdecydowanie najlepszą uczennicą w klasie.

 

8.Paula

 

Uczennica zdolna i pracowita. Jej wypowiedzi są błyskotliwe, dobrze radzi sobie z zadaniami o znacznie podwyższonym stopniu trudności.

Zawsze do lekcji fizyki przygotowana, raczej aktywna, choć zdarza jej się wyłączać na zajęciach, gdyż czasami rozpraszają ją rozmowy z koleżankami.

Zachowanie Pauli nie budzi żadnych zastrzeżeń jest uczciwa, prawdomówna, lubiana przez grono rówieśników i nauczycieli.

Mimo, iż czasami zdarza jej się „zapomnieć”, upomniana przez wychowawcę natychmiast się reflektuje i poprawia swoje zachowanie.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- sumienie nadrabia zaległości. Chętnie angażuje się w życie klasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.Kamil

 

Uczeń bardzo zdolny, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem znacznie mniej pracujący na lekcjach fizyki.

Mimo, iż przygotowany nie zawsze jest aktywny.

Prace domowe w większości odrabia, choć jeśli trafiają się trudniejsze zagadnienia, nie zawsze próbuje im sprostać.

Kamil nie sprawia żadnych problemów wychowawczych, jest zdyscyplinowany prawdomówny i uczciwy, jeśli się „zapomni”, zganiony natychmiast reflektuje się i zmienia swoje postępowanie.

Lubiany zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Ma ogromne poczucie humoru, choć zdarza mu się powiedzieć o jedno słowo za dużo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Sylwia

 

Uczennica żywa o ogromnym temperamencie, który czasami „gubi” ją podczas zajęć.

Sylwia nie pracuje jeszcze na miarę swoich możliwości, choć w porównaniu do roku ubiegłego praca ta jest bardziej efektywna, co ma odzwierciedlenie w jej ocenach. Sylwia jest chętna do wszelkich prac dodatkowych (zajęcia świetlicowe). Aktywność uczennicy na lekcjach fizyki nie zawsze jest zadawalająca, powinna bardziej przykładać się do odrabiana prac domowych i pracować bardziej samodzielnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Michał

 

Uczeń zdolny i pracowity. Jego wypowiedzi są błyskotliwe, zna mnóstwo ciekawostek, dobrze radzi sobie z zadaniami o znacznie podwyższonym stopniu trudności.

Zawsze do lekcji fizyki przygotowany, aktywny. Zachowanie Michała nie budzi żadnych zastrzeżeń jest uczciwy, prawdomówny, lubiany przez grono rówieśników i nauczycieli.

Mimo, iż czasami zdarza mu się „zapomnieć”, upomniany przez wychowawcę natychmiast się reflektuje i poprawia swoje zachowanie.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- sumienie nadrabia zaległości. Chętnie angażuje się w życie klasy. Zawsze służy pomocą.

Michał należy do grupy (nielicznej) najlepszych uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.Monika

 

Monika jest uczennicą niezwykle zdolną i błyskotliwą. Ma ogromne predyspozycje, przede wszystkim do przedmiotów humanistycznych.

Przy większym wkładzie pracy mogłaby uzyskiwać z fizyki bardzo dobre oceny. Wmawia sobie, że nie jest w stanie nauczyć się tego przedmiotu, co nie jest prawdą, gdyż jej wypowiedzi w kl. I z tematów trudniejszych niż obecnie realizowane były świetne. Monika nie przykłada się do tego przedmiotu, choć wiem, że jeśli włożyłaby trochę więcej pracy osiągnęłaby zadawalające wyniki dla niej samej przede wszystkim. Podejrzewam, że niesystematyczna praca spowodowała u niej zaległości, które ją demobilizują.

Monika ma w sobie dużo samodyscypliny, zgłasza chęć poprawiania ocen, ale chyba ku temu brakuje jej wiary we własne siły i możliwości.

Monika kiedyś mocno zbuntowana, obecnie dostrzega więcej niż jej rówieśnicy. Jest bardzo dojrzała, błyskawicznie wyciąga wnioski, zganiona przez wychowawcę natychmiast reflektuje się i poprawia swoje zachowanie.

Gadulstwo i ochota załatwienia wszystkich koleżeńskich spraw natychmiast (podczas zajęć) często ją dekoncentruje.

Jako wychowawca nie mam do niej żadnych zastrzeżeń-jedynie to, iż Monika powinna być bardziej punktualna, a ze swoimi zdolnościami mogłaby zaistnieć, dlatego niech częściej próbuje angażować się w życie klasy i szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Zbigniew

 

W bieżącym roku szkolnym postawa ucznia zarówno do nauki jak i zachowania uległa ogromnemu pogorszeniu. Uczeń w ogóle nie pracuje, nie wyraża chęci poprawienia ocen. Na obecną chwile grozi mu kilka ocen niedostatecznych. Jeśli postawa Zbyszka nie zmieni się uczeń może nie uzyskać promocji do klasy trzeciej.

Zbyszek lekceważy polecenia wychowawcy, nauczyciele uczący mają częste uwagi do jego zachowania. Zdarzają mu się ucieczki ze świetlicy oraz nieusprawiedliwione godziny. Uczeń swoim zachowaniem obraził koleżanki z klasy niestosownymi uwagami pisanymi w formie liścików.

Bardzo proszę o zdecydowanie częstsze kontakty Pani ze szkołą i wychowawcą.

 

 

14. Weronika

 

Uczennica zdolna i pracowita. Choć jej postawa do nauki jest zmienna zdarzają się jej nieprzygotowania.  Wypowiada się błyskotliwie, dobrze radzi sobie z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności.

Raczej aktywna na zajęciach fizyki- bywa, że rozmowy z koleżankami rozpraszają ją. Niepowodzenia działają na nią mobilizująco.

 

Zachowanie Weroniki nie budzi większych zastrzeżeń jest uczciwa, prawdomówna, lubiana przez grono rówieśników i nauczycieli.

Mimo, iż czasami zdarza jej się „zapomnieć”, upomniana przez wychowawcę natychmiast się reflektuje i poprawia swoje zachowanie.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- sumienie nadrabia zaległości..

 

 

 

 

15. Filip

 

Filip jest uczniem niezwykle zdolnym i błyskotliwym. Ma ogromne predyspozycje, przede wszystkim do przedmiotów ścisłych.

W porównaniu z rokiem ubiegłym jego wkład pracy jest zdecydowanie mniejszy.

Filip nie przykłada się do fizyki, choć wiem, że jeśli wykazałby trochę więcej dobrej woli, wytrwałości, osiągnąłby rewelacyjne efekty. Podejrzewam, że niesystematyczna praca spowodowała u niego zaległości, które go demobilizują.

Filip nie prowadzi ani zeszytu, ani ćwiczeniówki, nie odrabia systematycznie prac domowych.

Jest bardzo inteligentny, wrażliwy, błyskawicznie wyciąga wnioski, zganiony przez wychowawcę natychmiast reflektuje się i poprawia swoje zachowanie.

Gadulstwo i ochota załatwienia wszystkich koleżeńskich spraw natychmiast (podczas zajęć) często go dekoncentruje.

Jako wychowawca nie mam do Filipa żadnych zastrzeżeń-jedynie to, iż powinien być bardziej sumienny, a ze swoimi zdolnościami mógłby zaistnieć, dlatego niech częściej próbuje angażować się w życie klasy i szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

16. Agata

 

Uczennica zdolna i raczej pracowita. Jej wypowiedzi są błyskotliwe, dobrze radzi sobie z zadaniami o znacznie podwyższonym stopniu trudności.

Raczej aktywna na lekcjach fizyki, choć zdarzyły jej się nieprzygotowania.

Zachowanie Agaty nie budzi żadnych zastrzeżeń jest uczciwa, prawdomówna, lubiana przez grono rówieśników i nauczycieli.

Agata kiedyś mocno zbuntowana, obecnie dostrzega więcej niż jej rówieśnicy. Jest bardzo dojrzała, niesłychanie taktowna, błyskawicznie wyciąga wnioski, zganiona przez wychowawcę natychmiast reflektuje się i poprawia swoje zachowanie.

 

Ma w sobie dużo samodyscypliny- sumienie nadrabia zaległości. Chętnie angażuje się w życie klasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. Eweli

 

Uczennica pracowita, stara się zawsze przygotowywać na miarę swoich możliwości, powinna być jednak bardziej aktywna na zajęciach z fizyki.

Uczennica bardzo grzeczna, nie sprawia problemów wychowawczych, angażuje się w życie klasy i szkoły (zwłaszcza na zajęciach świetlicowych).

Mimo, iż czasami zdarza jej się „zapomnieć”, upomniana przez wychowawcę natychmiast się reflektuje i poprawia swoje zachowanie.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- sumienie nadrabia zaległości..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18. Arena

 

Uczennica zdolna i pracowita. Jej wypowiedzi są błyskotliwe, dobrze radzi sobie z zadaniami o znacznie podwyższonym stopniu trudności.

Zawsze do lekcji fizyki przygotowana, raczej mało aktywna, zdarza jej się wyłączać na zajęciach, gdyż czasami rozpraszają ją rozmowy z koleżankami.

Zachowanie Marleny nie budzi żadnych zastrzeżeń jest uczciwa, prawdomówna, lubiana przez grono rówieśników i nauczycieli.

Mimo, iż czasami zdarza jej się „zapomnieć”, upomniana przez wychowawcę natychmiast się reflektuje i poprawia swoje zachowanie.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- sumienie nadrabia zaległości, jako jedna na z uczennic wyraża chęć uzupełnienia swoich informacji.

Marlenka należy do grona najlepszych uczniów w klasie

 

 

19. Lidzia

 

Uczennica bardzo zdolna i pracowita. Jej wypowiedzi są błyskotliwe, dobrze radzi sobie z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności.

Zawsze do lekcji fizyki przygotowana, raczej aktywna, choć zdarza jej się wyłączać na zajęciach, gdyż czasami rozpraszają ją rozmowy z koleżankami.

Zachowanie Lidki nie budzi żadnych zastrzeżeń jest uczciwa, prawdomówna, bardzo lubiana przez grono rówieśników i nauczycieli.

Ma w sobie dużo samodyscypliny- natychmiast nadrabia zaległości.

Jako wychowawca nie mam do niej żadnych zastrzeżeń-jedynie to, iż Lidka ze swoimi zdolnościami mogłaby zaistnieć, dlatego niech częściej próbuje angażować się w życie szkoły np. poprzez uczestnictwo w konkursach przedmiotowych.

Lidka należy do grona najlepszych uczniów w klasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Ania

 

Uczennica bardzo grzeczna spokojna. Ma zmienny stosunek do nauki. Do lekcji fizyki stara się przygotowywać, choć czasami mało dokładnie.

Aktywność uczennicy na lekcjach fizyki nie zawsze jest zadawalająca, powinna bardziej przykładać się do odrabiana prac domowych i pracować bardziej samodzielnie.

Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych, aczkolwiek powinna częściej angażować się w życie klasy i szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin