zniszczony_mis.doc

(33 KB) Pobierz
SCENARIUSZ ZAJĘCIA W GRUPIE DZIECI 3 – 4 LETNICH

SCENARIUSZ ZAJĘCIA W GRUPIE DZIECI 3 – LETNICH

 

Grupa:                       dzieci 3- letnie

Prowadząca:              mgr Beata Kijowska

 

Temat:                      Zniszczony miś.

 

Obszar aktywności:  językowy, matematyczny, plastyczny, muzyczno-ruchowy

 

Cel ogólny:               rozwijanie orientacji w schemacie ciała, wdrażanie do poszanowania

                                  zabawek

 

Cele operacyjne   -      dziecko:

                                 - orientuje się w schemacie ciała, wskazuje i przelicza jego elementy

                                 - potrafi wyodrębnić elementy całości i łączyć części w całość

                                 - współdziała w zabawie

                                 - wzbogaca doświadczenia plastyczne

                                 - odczuwa satysfakcję z efektów własnej pracy

 

Metody:                    -  słowna, poglądowa,

                                 - zadań stawianych dziecku, samodzielnych doświadczeń

 

Forma:                      - praca z całą grupą,

- praca indywidualna

 

Organizacja:             - dzieci siedzą w kole na dywanie

                                 - dzieci bawią się przy muzyce

                                 - dzieci pracują przy stolikach

 

Środki dydaktyczne: sylwetka zniszczonego misia do uzupełnienia, zestaw kół kolorowych w

              kopertach dla każdego dziecka, kartki, klej, nagranie muzyczne do

                                 zabawy Hopa-hopa wg B. Strauss

 

Przebieg:

 

1. Recytacja wiersza połączona z prezentacją zniszczonego misia.

 

Moi drodzy oto miś

miś jest bardzo smutny dziś

chciałby dzieciom łapę podać

lecz nie poda, wielka szkoda.

 

Powiadają przedszkolaki,

że kochają misie i wszystkie pluszaki

Czy to prawda, chyba nie

Spójrzcie na misia i powiedzcie

Co złego stało się?

 

2. Rozmowa z dziećmi- szukanie odpowiedzi na pytania:

    - Dlaczego miś jest smutny?

    - Co się stało?

    - Jak należy obchodzić się z zabawkami?

 

3. Naprawa misia- składanie całości z części.

 

4. Przeliczanie poszczególnych elementów ciała misia- sprawdzenie, czy miś jest cały.

    Wykazanie się umiejętnością znajomości i orientacji w schemacie ciała.

 

5. Zabawa muzyczno-ruchowa Hopa-hopa wg B. Strauss.

 

6. Przejście do stolików- wykonanie misia techniką origami z koła w formie płaskiej,

    Układanie kół wg wzoru, zgodnie z poleceniami nauczyciela, naklejanie na kartkę.

 

7. Zorganizowanie wystawy prac dzieci, ocena efektów ich pracy, udzielenie pochwał.

 

8. Zabawa ruchowa przy piosence; „ Jada, jadą misie”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin