SCHEMAT_TERAPIA.pdf
(
527 KB
)
Pobierz
SCHEMAT_TERAPIA
SCHEMAT SCENARIUSZA ZAJĘĆ TERAPII PEDAGOGICZNEJ
dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych
na podstawie ORTOGRAFFITI
Met r yc z k a
Imi
ę
i nazwisko nauczyciela
Miejscowość, data
Nauczany przedmiot
Nazwa i adres szkoły
Typ zaj
ęć
:
Poziom nauczania:
Klasa:
Grupa (liczebno
ść
):
I. TEMAT:
II. ZAŁO
ś
ENIA METODYCZNE:
Cele:
Czas pracy:
Pomoce:
III. PRZEBIEG ZAJ
ĘĆ
:
W przebiegu zajęć naleŜy wyróŜnić następujące fazy:
Faza organizacyjno-mobilizuj
ą
ca
–
ćwiczenia relaksacyjne, wyciszające, ale jednocze-
śnie mobilizujące do pracy,
Faza intensywnej i efektywnej pracy terapeutycznej
– uwzględnienie wszystkich
rodzajów ćwiczeń,
Faza relaksacyjno-odpr
ęŜ
aj
ą
ca
–
relaks po intensywnym wysiłku,
Faza podsumowuj
ą
co-utrwalaj
ą
ca
.
Opisując przebieg zajęć, naleŜy:
– wymienić czynności nauczyciela i ucznia, uŜywając czasowników w formie osobowej (np.
uczniowie wykonują, nauczyciel rozdaje),
– zaplanować i przewidzieć modyfikację ćwiczeń,
– przygotować ćwiczenia dodatkowe, z których moŜna korzystać równieŜ na następnych zaję-
ciach.
Zał oŜen ia te or et yc z n o-p r akt yc z n e:
Autor scenariusza kaŜdorazowo powinien uwzględnić następujące rodzaje ćwiczeń:
– ćwiczenia w mówieniu,
– ćwiczenia w czytaniu,
– ćwiczenia w pisaniu,
– ćwiczenia usprawniające funkcje percepcyjno-motoryczne (analizator słuchowy, wzrokowy,
kinestetyczno-ruchowy).
Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, ul. Hutnicza 3, 81-212 Gdynia, (0 58) 679 00 00, 0 800 53 55 53
Uw a gi te c hni cz ne :
1. Zamiast treści ćwiczeń pochodzących z publikacji związanych z Programem ORTO-
GRAFFITI wystarczy podać numer zadania, stronę, nazwę publikacji oraz odpowiedź z
klucza (dotyczy to wyłącznie zadań z materiałem wyrazowym).
2. JeŜeli korzystacie Państwo z innych publikacji, prosimy o dokładne cytowanie i podanie
źródła. Zamieszczenie bibliografii jest obowiązkowe równieŜ wtedy, gdy nie ma bezpo-
średnich cytatów.
3. Fragmenty pochodzące z publikacji niezwiązanych z Programem ORTOGRAFFITI (np.
opracowania teoretyczne, literatura piękna) prosimy umieścić we właściwym miejscu
przebiegu zajęć, a nie w formie dodatkowych załączników.
4. Ustawienia i format strony (dotyczy całego tekstu)
– rodzaj czcionki: Times New Roman
– wielkość czcionki: 12 pkt
– interlinia: półtora wiersza
– marginesy: 2,5 cm
5. W tekście nie naleŜy stosować podkreśleń ani kolorów.
Wzorcowy scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjnych do pobrania << pobierz scenariusz
Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, ul. Hutnicza 3, 81-212 Gdynia, (0 58) 679 00 00, 0 800 53 55 53
Plik z chomika:
ZIBI861
Inne pliki z tego folderu:
prawaa ucznia dyslektycznego w szkole.pdf
(163 KB)
przewodnik dla rodziców.pdf
(1806 KB)
Dekalog dla rodzicow dzieci dyslektycznych.pdf
(67 KB)
programy komputerowe dla starszych ucznów.pdf
(51 KB)
SCHEMAT_TERAPIA.pdf
(527 KB)
Inne foldery tego chomika:
- █▬█ █ ▀█▀ NOWOŚCI FILMOWE 2013 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
► ███ [HORRORY]
► ███ [KOMEDIE]
⇒Android Aplikacje⇐
adhd
Zgłoś jeśli
naruszono regulamin