Rząd USA uzależniny od narkotyków.txt

(8 KB) Pobierz
Rzšd USA uzależniony od narkotyków

Autor: dariasiemion

Data dodania wpisu: 2 lipca 2012  21:57

Kategoria: wiat

Tagi: afganistan, cia, co pienišdze robiš z człowiekiem?, FBI, George Bush, narkotyki wojna narkotykowa, opium, rzšd zarabia na narkotykach, Wojna Wietnamska
Tweet
Amerykańskie filmy kręca się na ogól wobec następujšcych wštków- kobiety, samochodów, narkotyków złych dobrych chłopców i złych dobrych glin, serwujšc nam wg wielu ludzi zwišzanych z CIA, czy FBI obraz zakłamany, który ma pełnić rolę zasłony dymnej, chronišcej grube ryby, czerpišce profity z zaangażowania Stanów Zjednoczonych w tzw. misje pokojowe, majšce na celu rozpowszechnianie handlu narkotykami, dzięki czemu służby majš pienišdze na finansowanie nie tylko swoich tajnych operacji, ale i powišzanych z nimi bojówek.
Największym ródłem utrzymania dla Afgańczyków nie sš o dziwo ogromne złoża ropy,  gazu ziemnego, kamieni szlachetnych, a jak przystało na kraj słabo rozwinięty- rolnictwo, ale nie jest to rolnictwo z jakim w Polsce mamy do czynienia, nie tylko ze względu na brak nowoczesnych traktorów, nawozów,  różnica tkwi głównie rodzaju  upraw.  14% afgańskich rolników porzuciło hodowlę żyta, na rzecz opium, zajmujšc niechlubne, pierwsze miejsce, jeli chodzi o wiatowych dostawców opium, z wynikiem aż 90%. rednio jeden rolnik zbiera ok. 25 kg opium rocznie.  To wystarczy na przetrwanie zimy, skromne odzianie dzieci. Rolnik jak rolnik. Na jego uprawach największe korzyci czerpiš inni, jak chociażby miejscowi hersztowie, którzy uzbrojonym samochodem przewożš zasoby do magazynu, gdzie sš do nich dosypywane, w celu rozcieńczenia (większego zarobku) inne substancje. Póniej towar przechodzi przez ręce jeszcze kilku osób, każdy rzecz jasna dodajš co od siebie. Trafia do Europy Wschodniej, skšd dzięki otwartym granicom może bez problemu zostać przewiezionym do Holandii, Francji, Niemiec. Równie często jest transportowany bezporednio z Azji do Stanów Zjednoczonych. Tam miejscowi gangsterzy znowu zwiększajš masę produktu. Opium już w postaci heroiny trafia do dilera, który wciska go narkomanom. W 2000 roku na terenie Afganistanu iloć upraw opium zmniejszyła się o 90%. Wystarczyło, żeby guru Talibów- Mohammad Omar ogłosił, że uprawy opium sš niezgodne z zasadami Islamu.   wiat odetchnšł, niestety na krótko. Amerykańska inwazja na Afganistan rozpoczęła się zaledwie rok póniej. Mimo deklaracji  G.W. Busha, odnonie walk z narkotykowymi kartelami, to włanie po przylocie oddziałów Stanów Zjednoczonych zanotowano wzrost liczby upraw. Mohammad Omar cigany przez tamtejsze wojska zmuszony został do ucieczki, a rolnicy wrócili do swoich pierwotnych zajęć, widzšc, jak Amerykanie przymykajš oko na ich działalnoć, co z perspektywy skali narkomanii i przestępczoci zwišzanej z niš na terenie USA,  wydaje się być absurdem, bšd zwyczajnym przyzwoleniem, w imię głębszych idei. Tej ignorancji sprzeciwiło się rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, uwiadamiajšc Amerykanom, że heroina, której 90% pochodzi włanie z Afganistanu, zabija ok. 30 tys. Rosjan dziennie.  Sprawa stanęła w martwym punkcie. Absolutnie nic się nie zmieniło, poza wycišgnięciem na wiatło dzienne, innych afer dotyczšcych narkotykowej wojny, które skompromitowały rzšd Stanów Zjednoczonych i tamtejsze służby.
Już w 1986 mówiono o zwišzku Departamentu Stanu z handlarzami narkotyków. Dotyczyło to wspomanagania antykomunistycznych bojówek na terenie Nikaragui, poprzez płacenie miejscowym handlarzom narkotyków, majšcych wspomagać wojowników Contras, którzy nie kryli się ze swym łamaniem praw człowieka.  Co ciekawe mimo, że w sprawie zapadło 11 wyroków skazujšcych, administracja prezydenta, wówczas Ronalda Reagana zablokowała dalsze postępowanie, być może w obawie o zdemaskowanie intencji USA, które, jak twierdzi Terry Red, były instruktor pilotażu na terenie Nikaragui, miały polegać na podtrzymaniu wojny, by Stany Zjednoczone jak najdłużej mogły czerpać profity z wymian broni na narkotyki, następnie sprzedajšc je za wyższš cenę.  Laureat Pulitzera Garry Web napisał ksišżkę na ten temat. Podczas konferencji, na której szefostwo CIA miało odeprzeć jego zarzuty, zostało ono przydeptane do samego parteru, przez oficera policji z Los Angels, który podzielał zdanie dziennikarza i umiejętnie je uzasadniał.
Wielu ludzi zapewne zastanawia się co było faktycznym powodem obecnoci Amerykanów w Wietnamie.  Warto wspomnieć, że wczeniej terytorium to należało do Francuzów, którzy przyznajš, że ich służby specjalne były całkowicie finansowane przez narkobiznes, a Amerykanie kontynuowali ich drogę, co spowodowało, wzrost iloci produkowanej heroiny, szmuglowanej następnie zarówno do Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. USA jak widać nie spieszyło się z pokonaniem Wietnamczyków, co sprzyjało rozwojowi handlu. Nigdy nie wyszłoby to na jaw, gdyby nie relacja Richarda Tausa, agenta FBI, który doniósł o nielegalnych procedarach, w które zamieszane było CIA. Natychmiast do Wietnamu sprowadzono człowieka z Kongresu, który razem z Tausem znalazł na pokładzie jednego z samolotów lini lotniczych Air America blisko tonę narkotyków, piszšc w raporcie, że było to na użytek własny załogi. Wkrótce potem Taus został oskarżony o pedofilię i skazany.
Wojnę antynarkotykowš uważa się za zwalczanie konkurencji służb USA, zasłonę dymnš, za którš kryje się mapiluacja narodów, rzekomo wspomaganych przez Stany Zjednoczone. Kolejny raz sprawdza się stwierdzenie Pitagorasa: wiatem rzšdzš liczby. Przemysł narkotykowy, jest najdroższym na wiecie, rodzšc każdej nocy miliardy zysków i niezliczonš iloć trupów- zarówno samych użytkowników narkotyków, jak i członków gangów, a także ludzi, którzy zechcieli opowiedzieć  o swoich dowiadczeniach w zwišzku z działalnociš Departamentu, czy CIA, jak chociażby pułkownik Cutolo, dówódca grupy powietrzno- desantowej z Masatchuutes, którego CIA zaangażowało w budowę wież w Kolumbii, majšcych na celu umożliwienie przelotu samolotu bez wychwycenia go na radarach. Ów samoloty witał przyszły przywódca Panamy, którego w latach póniejszych rzšd USA oskarżył o pranie pieniędzy pochodzšcych z przemytu kokainy i heroiny. Cutolo będšc na miejscu operacji widział jak nieuchwytne samoloty transportujš narkotyki z Kolumbii do Panamy, swojš niezauważalnoć zawdzięczajšc wieży, którš Cutolo zbudował na zlecenie CIA i bynajmniej nie przed CIA one się ukrywały, skoro jej funkcjonariusze byli przy rozładunku i widzieli tony kokainy, te same, które widział Cupolo. Zginšł podczas ćwiczeń  w Anglii, podobnie jak reszta ludzi zamieszanych w sprawę. Wielu z nich już wczeniej obawiało się o swoje życie.
Pomijajšc już finansowanie bojówek z pieniędzy pochodzšcych z nielegalnego handlu narkotykami, warto wspomnieć o tym, jak wielkš rolę sami dilerzy i narkomani odgrywajš w gospodarce Stanów Zjednoczonów. Większoć osadzonych w zakładach karnych jest powišzanych z tš branżš, czy to na płaszczynie nadawców, czy odbiorców towaru, zapewniajšc tym samym miejsca pracy dla strażników, prawników, pracowników socjalnych, prokuratorów, którzy włanie dzięki nim majš ręce pełne roboty, podobnie jak policja, czy FBI. Narkotykowy biznes utrzymuje ogromne grono podatników, a często także jest ródłem premii dla ludzi na wysokich stanowiskach, nazywajšc rzeczy po imieniu- łapówek.
Możnaby rzec, że gospodarka USA jest w dużej mierze uzależniona od narkotyków, że rzšd, CIA czerpiš z tego znaczne profity. Rodzi się pytanie, czy to, co serwuje Ameryka, to naprawdę wojna antynarkotykowa, czy faktycznie zasłona dymna, która jak dotychczas działała bez większego szwanku, pokazujšc w filmach, reportażach dzielnych funkcjonariuszy, wychwytujšcych narkotykowych hersztów? A może zupełnie niewiadomie zwalczali oni konkurencję, by napchać kieszenie grubych ryb? Za każdym dolarem zyskanym dzięki tego rodzaju praktykom stoi ludzka tragedia, czy to samego uzależnionego, który ma problemy z sercem, układem krwiononym, oddychaniem, czy jego matki, która patrzy jak jej dziecko spada z dnia na dzień coraz niżej i niżej. Najważniejsze jest to, jakie zmiany zachodzš w jednostce, zaradzanie temu, jedynym sposobem na to jest wnikanie w danš uliczkę, miasto, rejon, dalej i dalej
Zgłoś jeśli naruszono regulamin