zbiorka W RADIO.doc

(25 KB) Pobierz
Zabawa „1-20”

ZBIÓRKA

„W RADIO”

 

1.      ORZ

2.      Gawęda

3.      GiĆ„Przekazywanie wiadomosci”

4.      GiĆ„1-20”

5.      Pląs „Wróbelek Walerek”- nauka

6.      GiĆ „co to za przedmiot?”

7.      GiĆ„sylaby”

8.      GIĆ „W Strzebrzeszynie”

9.      GiĆ„chodź”

10.  Zabawa „komentator”

11.  Pląs „Wróbelek Walerek” (powtórzenie)

12.  Krag Rady

13.  OZZ
 

Ad. 2

Nie jest to typowa gawęda. Zuchy siedzą w szóstkach. Drużynowy mówi rózne zdania dot. powstania, czy funkcjonowania radia. Jeżeli szóstka uważa, ze zdanie jest prawdziwe- wstaje. Gdy mają rację otrzymują literki, z których układają wyraz „RADIO”

Ad 3.

Zuchy podzielone sa na 4 grupy. Ustawiaja się w czterech kątach zuchówki. Grupy dostają wiadomosć i muszą przekazać ją grupie po przekątnej.

Ad 4.

Zabawa polega na tym, ze musimy policzyc do 20. Rozchodzimy się po zuchowce. Ale na zasadzie, ze pierwsza osoba mowi „jeden” i czeka, pozniej kolejna (nie wyznaczona!) mowi „2” , nastepna „3” i tak dalej…Kilka osob naraz będzie chcialo na pewno powiedziec jedna cyfre. A chodzi o to, aby wyczuc moment. Gdy odezwa się dwie osoby, zaczynamy od poczarku.

Ad 6.

Zuch wybiera sobie jeden przedmiot znajdujący się w zuchówce i odpowiada na pytania (tak albo nie) Zadaniem pozostałych jest odgadnięcie o jakim przedmiocie mówi zuch.  Każdy ma tylko jedną szansę na odgadnięcie.

Ad 7.

Jedna osoba wychodzi, pozostali wymyslają sobie słowo, mające 4 sylaby, np. telewizor.

Dzielimy wszystkich na 4 grupy, każda ma swoją sylabę. Wszyscy chodzą po zuchówce powtarzając swoją sylabę. Zadaniem osoby jest odgadnięcie co to za wyraz.

Ad 8.

Zawody rzędów.

Na końcu znajdują się kartki z róznymi trudnymi do wypowiedzenia słowami. Kto dobiegnie musi głośno odczytać kartkę. Wtedy wraca.

Ad.9

Zabawa polega na tym, ze zuchy dobierają się w pary i stają w dwóch róznych końcach zuchówki. Osoba stojąca po jednej stronie musi w taki sposób wypowiedzieć słowa „Chodź!” aby osoba stojąca naprzeciwko podeszła, w zalezności od tego jak przekonała ją osoba, blisko. (może np. podejść tylko o krok)

Ad 10.

Grupy wybierają spośród siebie komentatorów. Każda dostaje jedną sytuację do przedstawienia. (np. mecz, koncert, posiedzenie rządu i.t.p) Jedna osoba komentuje wydarzenie, przedstawione, przez druga grupe.

 

 

Przygotowali:

Pwd. Magdalena Grochala

Kamil Pyszniewski

Paulina Łukowiec

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin