2013-04-06-tvn24-pl-zmiana-plci-bez-sadu.txt

(1 KB) Pobierz
Zmiana płci bez sšdu? Pawłowicz: To chore. Przejadę się po tym

W rzšdzie powstaje projekt, który ma sprawić, że osoby, które chcš zmienić płeć, będš mogły tego dokonać szybciej i łatwiej niż dzisiaj. Nawet w PO mało kto jeszcze o tym słyszał, ale opozycja ma już swoje zdanie. - Jest to chore. Bardzo czekam. Przejadę się i po tym - zapowiada Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwoci.

Obecna ustawa mówi o tym, że obywatel, który chce zmienić płeć musi "zaskarżyć" swoich rodziców i wystšpić do sšdu z wnioskiem o zmianę zapisu w rubryce "płeć", w przypadku której rodzice się "pomylili".

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rzšdu ds. równego zwraca uwagę na to, że to "uwłacza godnoci człowieka" i przyszedł czas, by się pochylić nad tymi przepisami. - Korekta płci metrykalnej odbędzie się w trybie nieprocesowym - zapowiada zmiany.

Pomysł z gabinetu Gowina?
Szczegółów projektu jeszcze brak, ale opozycja ma już  nim swoje zdanie.

Ruch Palikota twierdzi, że sprawa, która wyszła z resortu sprawiedliwoci, będzie kolejnym przykładem "jštrzenia" kwestii wiatopoglšdowych przez Jarosława Gowina z PO. W rzeczywistoci to jednak nie Gowin, a jego zastępca, wiceminister Michał Królikowski będzie "twarzš projektu" i wspólnie z Kozłowskš-Rajewicz i Bartoszem Arłukowiczem, szefem resortu zdrowia, wszyscy dopracujš szczegóły.

Krytyczna wobec pomysłu jest posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. - Jest to chore. Bardzo czekam. Przejadę się i po tym - zapowiada.

Na przygotowania ma czas przynajmniej do maja, bo wtedy najwczeniej projekt zmian w przepisach będzie gotowy.

Autor: adso//bgr / ródło: tvn24

ródło: http://www.tvn24.pl/zmiana-plci-bez-sadu-pawlowicz-to-chore-przejade-sie-po-tym,316760,s.html
Zgłoś jeśli naruszono regulamin