Where are you from.docx

(19 KB) Pobierz

Scenariusz zajęć z j. angielskiego

OPRACOWANIE I REALIZACJA                             : Kinga Jóźwiak, Aneta Popławska,

                                                                                                    Justyna Pesta

DATA                                                                                                  : 18.11.2009

MIEJSCE                                                                                     : Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku

KLASA                                                                                     : 4 C

OPIEKUN                                                                                     : mgr Anna Orłowska

CZAS TRWANIA                                                                       : 45 min

TEMAT DNIA                                                                       : Where are you from?

 

CELE OPERACYJNE:

DYDAKTYCZNE

·         Uczeń zna konstrukcję: Where are(is) you(he/she/it/we/they) from?.

·         Uczeń zna nazwy państw i narodowości.

WYCHOWAWCZE

·         Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.

·         Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.

·         Uczeń zachowuje porządek na ławce.

METODY AKTYWNOŚCI: (wg R. Więckowskiego)

INFORMACYJNE:

·         wyjaśnienie werbalne

·         wyjaśnienie ilustrowane

HEURYSTYCZNE:

·         elementy dyskusji

·         elementy dialogu

FORMY AKTYWNOŚCI: (wg R. Więckowskiego)

·         aktywność indywidualna jednolita

·         aktywność grupowa- z całą klasą

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: (wg R. Więckowskiego)

KONWENCJONALNE:

·         karty pracy

TECHNICZNE:

·         magnetofon

·         płyta CD

PRZBIEG:

I.       CZĘŚĆ WSTĘPNA

1.      Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności oraz przygotowania do zajęć).

II.    CZĘŚĆ GŁÓWNA

1.      Wyjaśnienie znaczenia  konstrukcji „Where are you from?”, zapoznanie ze sposobem jej konstruowania; zapisanie przykładowych zdań do zeszytu.

2.      Odsłuchanie przez uczniów nagrania zawierającego konstrukcję „Where are you from?”, odczytanie w/w dialogu z podziałem na role. (ćwiczenie 1 strona 18).

3.      Wspólne powtarzanie za lektorem nazw krajów i narodowości (ćwiczenie 2 strona 18).

4.      Wpisywanie podanych wyrazów (nazwa państwa lub narodowość) w odpowiednie miejsca w tabeli podawanie brakującej nazwy – nazwy państwa do podanej narodowości i odwrotnie (KARTA PRACY 1).

III. CZĘŚĆ KOŃCOWA

1.      Podsumowanie zajęć.

2.      Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej (ZAŁĄCZNIK 1).

3.      Pożegnanie.

 

 

 

 

 

2

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin