28. PK- doskonalenie rzutów do kosza, gry i zabawy.doc

(29 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI DLA KL II

 

KONSPEKT LEKCJI

                                                                                                              

TEMAT:  Koszykówka - doskonalenie rzutów do kosza, gry i zabawy.

Cele Lekcji: Uczeń - potrafi kozłować i dokładnie podawać piłkę

                                        -  kształtuje koordynację ruchową, szybkość celność                             

                                     - wie jak cieszyć się z wygranej, z godnością przyjmuje przegraną

Klasa:

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Pomoce: piłki do koszykówki

Prowadzący:

 

TOK LEKCJI

TREŚĆ I PRZEBIEG ĆWICZEŃ

UWAGI

 

Cz. I  wstępno – przygotowawcza

część organizacyjna

 

 

 

zab. ożywiająca

rozgrzewka

-          zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

-          podanie tematu lekcji i zadań głównych, zachęta do ćw.

-          „Gra do 5 podań”

-          w truchcie dookoła sali kozłowanie piłki PR i LR

-          ćw. jw., wyrzut piłki w górę – krążenia RR w przód i tył

-          marsz z wysokim unoszeniem NN, piłka w RR

-          na sygnał kaczy chód z jednoczesnym kozłowaniem piłki

-          skłony boczne T z piłką trzymaną oburącz

-          co trzeci krok skłon T w przód i tył

-          w podporze przodem – toczenie piłki wokół ręki podpartej, zmiana

-          dowolne ćw. na mm brzucha, mm grzbietu i ćw. skocznościowe

-          rozgrzanie stawów

ustawienie w dwuszeregu

 

 

 

podział na dwa zespoły

każdy z ćw. ma piłkę

 

krążenia obustr.

 

NN i RR proste w stawach

 

 

 

RR wyprostowane

NN proste, piłka w RR – wyprostowane

 

ćw. wykonywane wg inwencji twórczej uczniów

Cz. II główna

doskonalenie elementów techniki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gra szkolna

-          sztafeta z kozłowaniem piłki z obiegnięciem słupków, podanie piłki oburącz sprzed kl. pierś.

-          Kozłowanie piłki w pozycjach utrudnionych, np. w klęku, w siadzie itp.

-   slalom między słupkami, rzut  do kosza z                                                              zatrzymaniem na jedno lub dwa tempa, zebranie piłki i powrót jw.,

-          kozłowanie piłki slalomem między trzema słupkami rzut na kosz z dwutaktu i podanie piłki pod koszem, powrót i kolejna osoba może zaczynać

-          konkurs indywidualny rzutów osobistych

-          podział na 3 drużyny

podział na dwa zespoły, ustawienie w szeregu

kozłowanie zakończone podaniem

 

uczniowie wykonują ćw. na sygnał, rzut na kosz ma być celny, powrót. Który zespół wykona zad. dobrze i najszybciej otrzymuje 1 pkt.

 

 

 

gra każdy z każdym

Cz. III końcowa

ćw. uspokajająco – korekcyjne

zakończenie lekcji

-          zab. „Minutka”

-          omówienie lekcji, wyróżnienie aktywnych uczniów

-          motywacja do samodzielnego udziału w aktywności ruchowej

-          pożegnanie

poz. w leżeniu

ustawienie w dwuszeregu

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin