2 KK-EF-DF 07 Plan Raport z auditu systemu - Wysyłki DRAFT2.doc

(150 KB) Pobierz
F028 Raport Auditu Wewnętrznego

Nr: 2/KK-DF-RR/07

raport auditu wewnętrznego

Data

Wystawienia: 19.05.2007

 

Rodzaj auditu:

Auditor

wiodący:

Auditor/zy

asystujący:

Reprezentant auditowanego obszaru:

Audit systemu 

Inny (jaki?)             

                            

 

Krzysztof Kwiatkowski

 

 

 

Danuta Fornalczyk

Radosław Redosz

Przemysław Oleszek

Przemysław Podsiadły

Kopie otrzymują:

A. Chodurski, P. Oleszek, P. Podsiadły

Obszar auditu:

Proces 13 SZJ - Wysyłki

Data auditu:

18.05.2007

Wynik auditu / obserwacje

Sprawdzono zgodność procesu z nst. dokumentami: specyfikacja ISO/TS 16949/2002, E-IMS Manual 2006, PS13.1 Wysyłka produktów gotowych, 23.1 Dokumentacja systemu – wystawianie i zatwierdzanie, PS 23.2 Nadzór nad dokumentacją systemu zarządzania.

Ocena ogólna: Pozytywna (nie stwierdzono niezgodności)

 

Obserwacje:

1.       Procedura PS 13.1 nie została zaktualizowana po zmianie przynależności koncernowej. Przywołuje nadal dokumenty obowiązujące w korporacji Lear. Dodatkowo, jako jeden z dokumentów związanych, wymieniony jest dokument, którego usunięcie opisano jako część pierwszej aktualizacji procedury (04.08.2006)!

2.       W PS 13.1 i opisie procesu Wysyłki występuje pewna niespójność nazewnictwa (np. plan wysyłek i PR / Calloff). Utrudnia to znacznie zrozumienie procesu.

Ponadto w definicjach PS 13.1 brak niektórych pojęć / skrótów (np. CMR)

3.       Wartość wskaźnika Delivery Performance dla 2007 wynosi 100%, pomimo że klient reklamował oficjalnie w tym roku tematy związane z prawidłowością wysyłek! Stosowana w zakładzie interpretacja definicji DP pozwala na takie wyliczenie rezultatu, jednak w 2007 r. nie było to porównywane z wyliczeniem stosowanym przez klienta (jeśli takowe istnieje). Jeżeli klient wylicza ww wskaźnik, należy okresowo porównywać wartość obu wyliczeń.

4.       FIFO produktów gotowych przechowywanych w buforze opiera się na wizualnym wyszukiwaniu (przez osobę wykonującą załadunek) kontenerów z najstarszą datą na etykiecie. W odczuciu audytorów system ten nie zabezpiecza w 100% przed zaburzeniem FIFO. Szczególnie groźne może to być, gdy w międzyczasie następuje zmiana inżynierska bez zmiany numeru wyrobu gotowego (z nakazem zaprzestania dostaw części ze starym statusem).

5.       Kontenery wysyłkowe nie mają swoich indywidualnych numerów. Teoretycznie możliwe jest, że któryś z nich nie będzie uczestniczył w częstej rotacji, nie będzie także poddany akcji czyszczenia. Kto i jak postępuje w przypadku wykrycia brudnego kontenera? Czy jest to opisane?

6.       Wskazanym wydaje się być zaplanowanie i opisanie w dokumencie wewnętrznym sposobu postępowania na wypadek konieczności usunięcia z bufora gotowych paneli, które stają się przestarzałe (obsolete) lub niezgodne z różnych powodów.

Wykryte niezgodności:

 

 

FQ 17.3

                           

Zgłoś jeśli naruszono regulamin