SPW FW.DOC

(28 KB) Pobierz
SPW - Symulacja Pola Walki - wersja uproszczona 01

SPW - FOTOREPORTERZY WOJENNI

 

1/ W czasie trwania spotkań na zasadach SPW, organizator może dopuścić udział Fotoreporterów Wojennych, ale wyłącznie na zasadach opisanych w dalszych punktach.

2/ Fotoreporterem wojennym, w czasie trwania spotkań na zasadach SPW może być tylko osoba, która ukończyła 18 lat, zgłosi się przed spotkaniem do organizatora, podpisze odpowiednie oświadczenie i otrzyma identyfikator, o którym mowa w p. 5c tego rozdziału.

3/ Za cały posiadany przez fotoreportera sprzęt, odpowiada wyłącznie on sam. Odpowiedzialność za sprzęt, będzie jednym z punktów podpisanego wcześniej oświadczenia.

4/ Podobnie jak wszyscy uczestnicy spotkań na zasadach SPW, Fotoreporter Wojenny ma obowiązek zapoznania się z tymi zasadami

5/ Wyposażenie obowiązkowe Fotoreportera wojennego:

a/ środki ochrony oczu, które powinny być wytrzymałe na postrzał z amunicji AS z bliskiej odległości, ze wszelkiego typu broni AS. Jeżeli masz wątpliwości, przestrzelaj je przed spotkaniem.

b/ czerwony materiał (chusta, szmata czy inne), o wymiarach pozwalających na dostrzeżenie go z odległości zasięgu najmocniejszych replik

c/ specjalny Identyfikator Fotoreportera Wojennego (otrzymany przez organizatora), zawieszony na szyi przez cały czas trwania spotkania.

6/ Nieobowiązkowe wyposażenie dodatkowe, którego posiadanie przyczyni się do większej satysfakcji z zabawy:

a/ opatrunek osobisty – minimum 1 sztuka

b/ zestaw kart ran postrzałowych (z wyjątkiem rozgrywki na zasadach uproszczonych SPW WU) – KRP (szczegóły w dalszej części) oraz kart opatrywania ran postrzałowych ORP.

7/ Fotoreporter wojenny nie może być uzbrojony. Uzbrojony fotoreporter będzie traktowany jak każdy inny uczestnik walki, który również może robić w jej trakcie zdjęcia, czy pisać reportaż.

8/ Fotoreporter wojenny musi być ubrany tak, by być jak najmniej widoczny na polu walki, czyli jak pozostali uczestnicy – najlepiej w mundur.

9/ Fotoreporter Wojenny ma obowiązek poruszania się z wybranym oddziałem, po uzyskaniu wcześniejszej zgody jego dowódcy.

10/ Fotoreporter Wojenny ma obowiązek słuchać rozkazów dowódcy oddziału z którym się porusza, bądź jego zastępców.

11/ Zasada jest taka, że do posiadającego identyfikator i nieuzbrojonego Fotoreportera Wojennego nie wolno strzelać. Gdy jednak z jakiś względów Fotoreporter zostanie postrzelony, musi stosować zasady trafień jak każdy inny uczestnik spotkania.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin