Scenariusz lekcji - Wielkanoc.pdf
(
2464 KB
)
Pobierz
252037164 UNPDF
LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade•LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade
Tematlekcji:
THEEASTERBUNNYPARADE
–poznajemysłownictwozwiązane
ztematykąwielkanocnowiosenną.
Czastrwaniazajęć:
45minut
Grupawiekowa:
79lat.
Cele:
Wtrakcielekcjiuczeń:
•
zapoznasięznowymsłownictwemzwiązanym
ztematykąwielkanocnowiosenną
•
pozna(lubutrwali)następująceprzymiotniki:
clear,bright,fresh,colourful,wonderful,happy,
little,incredible,silver,blue,green.
•
utrwalikomendytypu:
Look!Listen!Carry!
•
będzierozwijałumiejętności:słuchania,mówienia,
czytaniaipisania
•
będzieustnieopisywałilustracjędopiosenki
TheEasterBunnyParade
•
będziesłuchałiwykonywałróŜnepoleceniapoangielsku
•
będziedoskonaliłumiejętnośćliterowaniawyrazów
•
dokonasamoocenyswoichumiejętności
Środkidydaktyczne:
•
kartyobrazkowe(flashcards)ilustrującenastroje:
I'mfine./I'mOK./I'mnotvery
well.
Ewentualniedodatkowo:
/I'mtired./I'msleepy./I'mangry.
•
nagraniepiosenkipt.
TheEasterBunnyParade
wwersjiwokalnejiKARAOKE
(publikacja:
Śpiewampoangielsku
,
nr2728napłycieCDdołączonejdoksiąŜki)
•
kolorowailustracjapiosenki+tekstypoangielskuwrazztłumaczeniem
(
Śpiewampoangielsku
,
str.6063)
•
ilustracja/kolorowankadopiosenki
TheEasterBunnyParade
–
załącznik1
•
tekstpiosenki
TheEasterBunnyParade
wrazztłumaczeniem–
załącznik2
•
handoutznowymsłownictwem(pisaniepośladzieikolorowanie)–
załącznik3
•
handoutznowymsłownictwem(dopasowywanie)–
załącznik4
•
handoutzpostaciąkróliczka(wycinanka)–
załącznik5
Innepotrzebnemateriały:
•
odtwarzaczCD
•
wstąŜka,noŜyczki,kredki,taśmaklejąca
(dlakaŜdegoucznia)
Technikipracy:
•
słuchanie,śpiew(naukanowejpiosenki)
•
ćwiczeniaTPR
•
kolorowanie,pisaniepośladzie
•
zabawa
SimonSays
•
literowanie(spelling)
1
LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade•LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade
Słownictwo(doopanowaniaczynnego):
NOUNS: bunny/bunnies,egg(s),sky,sun,grass,river
ADJECTIVES: clear,bright,fresh,colourful,silver,wonderful
VERBS: look,listen,carry,hop
Słownictwoextra(doopanowaniabiernego):
NOUNS: parade,tune
VERBS: join
ADJECTIVES: incredible
Przebiegzajęć
KROK1–rozgrzewkajęzykowa
•
Nauczyciel
(T=teacher)
witasięzdziećmi:
T:
Goodmorningchildren.Nicetosee
youagain!
Ss:
Goodmorningteacher!
Nauczycielzachęcauczniówdo
zaśpiewaniapiosenkipowitalnej.
T:
Let'ssingasong.
Goodmorningchildren!Hellotoyou!
It'snicetoseeyou.Howareyou?
–Uczniowie(Ss=students)odpowiadająnatęsamąmelodię:
Ss:
Goodmorningteacher!
Hellotoyou!
It'snicetoseeyou.Howareyou?
–odśpiewująctęsamązwrotkę,witamykolejnychucznióww
klasie,np.
T+SS:
Goodmorning,Kasia!
Hellotoyou!
It'snicetoseeyou.
Howareyou?
(PiosenkętęmoŜnaznaleźćwpodręczniku:NewBingo2
Lesson1).
•
Nauczycielzadajepytanie:
T:
Howareyoutoday?
,pokazującjednocześniekarty
obrazkowe(flashcards),obrazująceróŜnenastroje
izachęcadziecidopowtórzeniaodpowiedzi:
I'mfine,
thankyou./I'mOK./I'mnotverywell.
2
LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade•LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade
I’mfine,thankyou
I’mOK
I’mnotverywell
I'mtired
I'msleepy
I'mangry
WrazzposzerzaniemsłownictwamoŜnadodawaćkolejnenazwynastrojów
(flashcards):
I'mtired./I'msleepy./I'mangry.
•
Nauczycielzachęcauczniów
,abyprzywitalisięzesobąwparach:
S1:
Hello,Maciek.Howareyoutoday?
S2:
I'mfine,andyou?
Nauczycielchodzipoklasiemonitorującpracęuczniówwparach.
KROK2–prezentacjanowegosłownictwa
•
NauczycielprosidzieciootworzenieksiąŜeczek
Śpiewampoangielsku
nastr.60
(T:
Openyourbooksatpage60
)
lubrozdajeuczniomhandoutyzilustracją
piosenki(
załącznik1
).Sam(jeślitomoŜliwe)posługujesiękolorowąilustracjąz
ksiąŜeczki
Śpiewampoangielsku
.
Nauczycielwskazujenaelementyilustracjiipyta:
Whatisthis?Whatarethese?
–wspólniezuczniamistarasięnazwaćpoangielskuwszystkieelementyobrazka,
wypowiadającrazemznimizdaniamodeloweizachęcającdopowtórzeń:
Whatarethese?
Bunnies
!Yes,thesearebunnies.
Theseare
EasterBunnies
.
Andwhatarethese?
Eggs
!
Yes,theseare
eggs
.Theseare
EasterEggs
.
Thisis
grass
.Whatcolouristhe
grass
?
Yes,the
grass
is
green
.The
grass
isgreenand
fresh
.
Thisisthe
sky
.Whatcolouristhe
sky
?
Theskyis
blue
.Theskyis
blue
and
clear
.
3
LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade•LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade
Whatelsecanyouseeinthepicture?
Thesun
.Whatcolouristhe
sun
?
Yes!The
sun
is
yellow
,andvery,very
bright
.
Look!
TheEasterBunnies
areveryhappy.
They
carryEasterEggs
.The
EasterEggs
arevery
colourful
.
Doyoulike
colourfulEasterEggs
?
Abyupewnićsię,Ŝedziecipamiętająnowe
słówka,nauczycielponowniewypowiadaje,zaś
dzieciwskazująnaodpowiednieelementy
obrazkawswojejksiąŜce(lubnahandoutach),
powtarzajączanauczycielemnowesłówka:
T:
Pointtothe
sun
/the
grass
/the
sky
/the
EasterEggs
!Countthe
EasterBunnies
:
1...2...3...etc.
T:
Verygood!Thankyou!
•
Powtórzenieczasowników.
Byprzedwysłu
chaniempiosenkipowtórzyćnajwaŜniejsze
czasowniki,któresięwniejpojawią,nauczy
cielzapraszadziecidozabawywSimonSays.
JeŜelidziecinieznająjeszczegry,nauczycielkrótkotłumaczyjejzasady.
Simon,czyliwtymprzypadkunauczyciel,wydajedzieciomkomendyzaczynającesięod
słów
‘Simonsays...’
,np.:
‘Simonsays,touchyourtoes’.
Dziecistojąwkoleiwykonują
jegopolecenia.JeŜelinauczycielpoprosidzieciowykonaniejakiejśczynności,nie
poprzedzającjejsłowamiSimonsays,osoba,któramimowszystkowykonaczynność,
odpadazgry.
Nauczycielprosidzieciowstaniezławekizachęcadonaśladowaniajegoruchów.
T:
Standupplease,everyone!That'sright!Now
followme
!
T:
Simonsays…
Look!
(nauczycielprzysłaniaoczyrękąizprzesadnąuwagą
rozglądasiępoklasie.Zachęcadzieci,bygonaśladowały)
T:
Simonsays…
Listen!
(nauczycielprzykładarękędouchainasłuchuje.Zachęca
dzieci,bygonaśladowały)
T:
Simonsays…
Hop!
(nauczycielzaczynapodskakiwać.
Zachęcadzieci,bygonaśladowały)
T:
Simonsays…
Carry!
(nauczycieludaje,Ŝeniesie
cośbardzocięŜkiego.Zachęcadzieci,bygo
naśladowały)
T:
Simonsays…
Sing!
(nauczycielintonujecicho
‘Laaaa..’
.Zachęcadzieci,bygonaśladowały)
4
LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade•LESSONPLAN–TheEasterBunnyParade
Gdynauczycielupewnisię,Ŝeznaczeniewszystkichczasowników
jestdlauczniówjasne,rozpoczynawłaściwągrę
SimonSays.
Pozakończonejzabawie,dzieciwracajądoławek.
KROK3–prezentacjanowejpiosenki
•
Refren.
Nauczycielwskazujenaobrazkina
str.61.Głośnowymienianazwyzilustro
wanychtamprzymiotników,wyjaśniaich
znaczenieiprosiuczniówopowtórzenie.
Następnie,nauczycielprosikaŜdegouczniao
wybraniejednegoprzymiotnika,który
zdaniemdziecinajlepiejilustruje(oddaje
znaczenie)paradywielkanocnychkróliczków.
T:
CzykaŜdywybrałjuŜjednosłowoztej
strony?Proszęjedobrzezapamiętać.Teraz,
powiemgłośnosłowarefrenu.Gdyusłyszycie
„swoje”wybranesłowo,proszęgłośnoklasnąć
wdłonie!
Teraznauczycielwypowiadagłośnosłowa
refrenu.Dziecimogąprzekonaćsię,czytrafnietypowały.Ichuwagakoncentrujesię
nasłuchaniu.KaŜdy,ktousłyszy„swoje“wybranesłowoklaszczewdłonie.JeŜelito
konieczne,nauczycielobjaśniaznaczenierefrenupiosenki,izachęcauczniówdopow
tarzaniazanimkrótkichfragmentówpoangielsku:
T:
It'sthewonderful
–Towspaniała
Theincredible
–Niesamowita
EasterBunnyParade!
–ParadaWielkanocnychKróliczków!
Dziecisamodzielnie,lubwspólnieznauczycielem,kilkakrotnieodśpiewująrefren.
•
Zwrotki.
Nauczycielzachęcadzieci,byotworzyłyksiąŜeczkę
Śpiewam
nastronach
6263
lubrozdajeimhandoutzesłowamipiosenkiwrazztłumaczeniem(
załącznik2
)
iwpodobnysposóbjakrefren,nauczycielprzedstawiasłowazwrotek.ZakaŜdym
razem,gdydocierajądorefrenu,nauczycielidzieciwspólniegoodśpiewują.
T:
Undertheclearbluesky,
–Podczystym,niebieskimniebem,
underthebright,brightsun…
–Podjasnym,jasnym
słońcem...
Look!Canyouseethem?
–Popatrz!Czyjewidzisz?
Thelittlebunniescome!
–Małekróliczkinadchodzą!
Nauczycielidzieci,śpiewając:
It'sthewonderful,
theincredible,
EasterBunnyParade!
5
Plik z chomika:
slawekf1985
Inne pliki z tego folderu:
3(2).JPG
(40 KB)
aniołek(1).jpg
(11 KB)
bobki szablon.gif
(11 KB)
2-1.jpg
(296 KB)
086 Valentine children.jpg
(113 KB)
Inne foldery tego chomika:
4 latka
ABC nauka literek
ABC nauka literek(1)
ALFABET,NAUKA LITER
angielski
Zgłoś jeśli
naruszono regulamin