GLUTAGENIX.doc

(25 KB) Pobierz
GLUTAGENIX
GLUTAGENIX

Rozwój wytrzymałości aerobowej w sporcie kolarskim w dużej mierze uzależniony jest od sprawnego funkcjonowania układu krwionośnego. Głównymi fizjologicznymi zadaniami krwi jest transport tlenu i dwutlenku węgla, dystrybucja substancji odżywczych, usuwanie produktów przemiany materii, udział w regulacji temperatury ciała a także udział w procesach odpornościowych i utrzymaniu homeostazy. Zaburzenia na jakimkolwiek z tych etapów mogą w istotny sposób rzutować na pogorszenie wyników sportowych. Szczególną rolę w dyscyplinach wytrzymałościowych przypisuje się układowi czerwonokrwinkowemu, a dokładniej mówiąc erytrocytom - komórkom odpowiedzialnym za przenoszenie tlenu. Z tego tytułu kolarze bardzo często korzystają z niedozwolonych substancji stymulujących wytwarzanie erytrocytów w szpiku kostnym. Najpowszechniej stosowanym ergogenikiem fizjologicznym jest Erytropoetyna (EPO). W efekcie przyjmowania syntetycznego hormonu rEPO dochodzi do wzrostu liczby czerwonych krwinek i stężenia hemoglobiny we krwi obwodowej, co przekłada się na wzrost mocy aerobowej i wytrzymałości. Niestety, wstrzykiwanie rEPO pociąga za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, nawet jeżeli preparat ten dawkowany jest pod nadzorem lekarskim. Stosowanie więc tego środka przez sportowców jest zakazane i nielegalne .

Drugim niezwykle istotnym czynnikiem przekładającym się na poprawę wytrzymałości tlenowej, jest zapewnienie komórkom krwi odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami. W czasie długotrwałego wysiłku aerobowego dochodzi zaburzeń w funkcjonowaniu erytrocytów, gdyż na skutek odwodnienia oraz nasilonych reakcji oksydacyjnych, tracą one zdolność odkształcania się i przenoszenia tlenu. Dodatkowo na skutek niedoboru glukozy nasila się proces ich hemolizy. Z tego tytułu niezwykle istotnym czynnikiem jest przeciwdziałanie niekorzystnym rekakcjom uszkodzeń komórek krwi. Najważniejszą role w ochronie erytrocytów odgrywa glutation, który bierze udział w detoksykacji reagując z nadtlenkami organicznymi oraz nadtlenkiem wodoru gromadzącymi się w krwince. Glutation zapobiega odkształcaniu się erytrocytów a także zapewnia utrzymanie hemoglobiny w formie nieutlenowanej. Wzrost poziomu glutationu w organizmie można zapewnić jedynie dzięki suplementacji preparatem l-glutaminy, który podnosi poziom tego związku aż o kilkadziesiąt procent. BIOGENIX oferuje jeden z najbardziej unikalnych obecnie preparatów l-glutaminy na rynku GLUTAGENIX zestawienie dwóch czystych, krystalicznych form farmaceutycznej glutaminy - wolną mikronizowaną glutaminę i N-acetyl-L-glutaminę. Dzięki specjalnemu zestawieniu, preparat sprawdza się w każdym okresie wzmożonego zapotrzebowania na glutaminę - po przebudzeniu, po treningu oraz przed snem.

Preparat GLUTAGENIX nie tylko odgrywa ważna rolę w procesie ochrony czerwonych krwinek, ale także wykazuje istotne właściwości anaboliczne i antykataboliczne. Glutamina stanowi ważne źródło nieorganicznego azotu w organizmie w efekcie czego przyczynia się do poprawy bilansu azotowego. Ponadto warunkach niedoboru glukozy stanowi także materiał energetyczny dla pracy układu mięśniowego i nerwowego. Glutamina ma także istotne znaczenie w przyspieszaniu regeneracji potreningowej, gdyż przyczynia się do osłabienia katabolicznego działania kortyzolu. GLUTAGENIX, jako zestawienie dwóch niezwykle cennych form glutaminy, może w istotny sposób przyspieszać czas odnowy powysiłkowej a także wspomagać pracę układu krwionośnego w zakresie sprawnego przenoszenia tlenu.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin