KONSPEKT ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W KLASIE2222.doc

(46 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W KLASIE „O”

 

KONSPEKT  ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W KLASIE  II

 

DZIAŁ  PROGRAMU NAUCZANIA :   JESIEŃ.

 

BLOK  TEMATYCZNYOGRODY JAK ZACZAROWANE.

 

TEMAT : Rośliny uprawne. Szkodniki sadów i ogrodów. Pisownia wyrazów z „ó – u”, „rz – ż”, „ch – h”. Etapy sadzenia roślin. Mnożenie jako dodawanie jednakowych składników. Wpisywanie danych do tabeli. Rozwiązywanie zadań z treścią. Przygotowanie sałatek owocowych.

PROWADZENIE :   Aleksandra Plechta

DATA 23. 10. 2006 r.

KLASA : II A

CELE  OGÓLNE :

               -  wyodrębnianie i porządkowanie wydarzeń,

               - definiowanie niektórych pojęć przyrodniczych ( sad, ogród),

               - czytanie różnych tekstów związanych z tematyką zajęć,

               - przestrzeganie zasad ortograficznych związanych z pisownią

                  wyrazów  „ ż, rz, ó, u, ch, h”.

               - własności mnożenia,

               - kulturalne zachowanie się podczas posiłku,

CELE SZCZEGÓŁOWE :  DZIECKO:

                   -  potrafi przyporządkować tekst do ilustracji,

                   - rozumie znaczenie słów – sad, ogród,

                    -    wymienia rośliny rosnące w ogrodzie i sadzie,

                    - umie napisać wyraz z daną trudnością ortograficzną,

                    -  zna szkodniki ogrodu i sadu, 

                   - stosuje zdobyte umiejętności matematyczne w nowych

                       sytuacjach,

                                                                                                                

METODY PRACY :  

                                Podające – wyjaśnienie, pogadanka, opis,

                                Poszukujące – zabawy i gry dydaktyczne,

                                Operatywne – metoda ćwiczeń i praktycznego   

                                                         działania,                

FORMY :

·        praca zbiorowa jednolita,

·        praca indywidualna jednolita,

 

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE :

·        Podręcznik „JA TY – MY” ,

·        Karty pracy  „JA TY – MY”,

·        Karty pracy – matematyka   „JA TY – MY”,

·        Napisy globalne,

·        Plansze,

·        Owoce, jogurt,

·        Doniczka, nasionka,

 

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ :

 

1.     Ciche czytanie ze zrozumieniem opowiadania „Ogród” oraz samodzielne uzupełnianie tabelki – „ Kto i co miał zrobić w ogródku?”

2.     Omówienie przeczytanego tekstu – wspólne przyporządkowanie danych do tabeli. Wyjaśnienie trudności ortograficznych.

3.     Wytłumaczenie  pojęć przez nauczyciela ( sad, ogród ). Przepisywanie definicji do zeszytów.

4.     Posegregowanie warzyw i owoców do utworzonych zbiorów ( sad, ogród).

5.     „ Jak sadzimy warzywa ?” – wyjaśnienie na przykładzie pietruszki, marchewki.

6.     Rozwiązywanie  zagadek ekologicznych. Odczytywanie hasła „ Wszyscy są radzi gdy drzewa się sadzi”.

7.     Samodzielne dopasowanie podpisów do ilustracji. Ciche czytanie ze zrozumieniem tekstu.

8.     Opowiadanie nauczyciela o szkodnikach które niszczą plony.

9.     Podział klasy na 2 zespoły – praca w grupach;

1 grupa – informacja na temat mszyc

2 grupa – informacja na temat  mrówek.

    10. Wspólne zredagowanie na podstawie tekstu informacyjnego kilku zdań

           o  szkodnikach i przepisanie ich z tablicy do zeszytu.

    11.  Rozwiązywanie zadań – mnożenie w zakresie 30. / Karty Pracy /

    12. „dary jesieni” – rozwiązywanie krzyżówki, układanie  w kolejności alfabetycznej 

           nazw owoców.  / Karty Pracy /

13.     Sałatka owocowa – bhp podczas prac nożem. Przypomnienie zasad

       kulturalnego spożywania posiłku.

14. Podsumowanie dnia.

 

                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin