Konspekt zajęcia hospitowanego w dniu 09.03.2009.docx

(18 KB) Pobierz

 

Konspekt zajęcia hospitowanego w dniu 09.03.2009

 

Temat zajęcia: „Z wizytą w łazience”- zabawy zachęcającego dbania o higienę

Cel główny: Określanie i nazywanie przedmiotów związanych z utrzymaniem higieny osobistej,

Cele szczegółowe: Kształcenie umiejętności logicznego myślenia, odgadywanie nazwy przedmiotu za pomocą zmysłu dotyku, grupowanie przedmiotów wg określonego kryterium, zachęcanie do codziennego dbania o higienę.

Metody: słowna- wypowiedzi dzieci do obrazków

                 czynna- zadań stawianych do wykonania

                oglądowa- demonstracja, pokaz

Formy: zajęcie z całą grupą, praca w grupach

Pomoce: obrazki, gąbka, gąbka, mydło, szczoteczka do zębów, kubek, pasta, ręcznik, grzebień, 2 kosze, kilka przedmiotów nie związanych z higieną, tamburyno

Przebieg

 

1)     Wstęp 

N-l odkrywa na tablicy ściennej obrazki, zachęca dzieci do uważnego przyjrzenia się nim. Następnie pyta dzieci:

- Co się dzieje na tych obrazkach?

- Kiedy myjecie ręce?

2)     Część główna

Zabawa  dydaktyczna „Czarodziejska skrzynka”

Dzieci kolejno odgadują za pomocą dotyku przedmioty znajdujące się w skrzyni             

Zabawa  dydaktyczna „ Sprzątamy w łazience”

N-l wyjmuje przedmioty ze skrzynki. Prosi o uważne obserwowanie przez chwilę.

Następnie proponuje dwójce wybranych dzieci o ułożenie do dwóch koszy przedmiotów służących do higieny i znajdujących się w łazience oraz przedmiotów nie pasujących do łazienki i nie służących do mycia się.

Zabawa z naśladowaniem – „Myjemy ręce”

Odgadywanie jaką czynność wykonuje n-l, nazywanie kolejno etapów mycia rąk.

Zabawa ruchowa z wykorzystaniem woreczków „Przeszkoda”

Marsz po obwodzie dywanu w rytm tamburyna (rozdanie woreczków)

Przeskakiwanie woreczków „przeszkód” w przód, w tył , w bok

Marsz po obwodzie (zebranie woreczków)

       3)Zakończenie zajęcia

         Podsumowanie

         -o czym dziś mówiliśmy na zajęciach?

              - czy pamiętacie kiedy należy myć ręce?

Na zakończenie n-l proponuje wspólną recytację wiersza „Zdrowym być” A. Ł. Grodzickiej w celu utrwalenie go             

             

 

2

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin