k750_CID49_na_w800.doc

(4225 KB) Pobierz

Flashowanie telefonów SE k750 z CID 49 – Adam Iwaniszyn

19 kwietnia 2007

 


SE logo BIG.jpg


k750&w800.jpg

Jak zmienić oprogramowanie z k750 CID 49 na w800?

Jak wgrać nowe menu, sterowniki, pathe?

 


 

Spis treści:

Wstęp              4

Przygotowanie systemu              5

• Instalacja sterowników trybu ‘Flash Mode’              5

• Instalacja programu Far Manager              6

• Instalacja sterowników do telefonu SE k750              8

• Tworzenie kopii zapasowej danych na Naszym telefonie              9

Wgrywamy soft w800 do k750 przy CID 49              9

• część 1 - Flashowanie przy użyciu programu Phone-XS 2.01              9

• część 2 - Flashowanie przy użyciu programu Far Manager 1.70              10

• Instalacja sterowników do telefonu SE k750              11

• Przywracanie kopii zapasowej danych              11

Tuning Naszego telefonu              13

• Główna instrukcja tuningu              13

Ad. 1. – Mapowanie nagłówków              13

Ad. 2. – Modyfikacja telefonu              13

Ad. 3. – Wgrywanie nagłówka do pamięci              13

• Definicje              14

Połączenie z katalogiem ‘FS’              14

Kończenie pracy z katalogiem ‘FS’              15

Połączenie z katalogiem ‘FLASH’              15

Finalizacja modyfikacji              15

• Modyfikacje związane z katalogiem ‘FS’              15

Zwiększamy liczbę wiadomości SMS              15

Zwiększamy maksymalną wielkość wiadomości MMS              16

Usuwamy pliki, których nie da się normalnie usunąć i niepotrzebnie zajmują pamięć              16

Zmieniamy wielkość znaków w telefonie              17

Zmieniamy głośność i jakość dźwięków              17

Zmieniamy sterownik aparatu              17

Zmieniamy sterownik wyświetlacza              17

Zmieniamy ikony menu              18

Zmieniamy wygląd Walkmana              18

Zmieniamy ekrany i dźwięki startowe              18

• Modyfikacje związane z katalogiem ‘FLASH’ – wgrywanie path’y              19


Wstęp

 

Poradnik został napisany dla osób, które nie mają żadnego pojęcia o flashowaniu telefonów, oraz dla tych którym obce to nie jest. Zostały tu omówione większość modyfikacji. Z biegiem czasu podręcznik będzie się rozwijał dlatego ważne jest, abyś sprawdzał czy masz najnowszą wersje.

 

Z podręcznika można korzystać w sposób nie niszczący jakość, schemat i style dokumentu. Nie wolno usuwać ani dodawać nic w własny sposób. Wszelkie błędy, niejasności proszę zgłaszać mailem.

 

Przed zrobieniem jakiejkolwiek operacji w telefonie PRZECZYTAJ cały podrozdział. Jest to bardzo ważne. Może się zdarzyć, że któreś okienko Ci nie wyskoczy, że automatycznie przejdzie dalej. Wszystko zależy od systemu, jak i od tego, czy wcześniej były już instalowane owe sterowniki czy programy.

 

Skup się nad tym co robisz, jeśli na którymś etapie się zawiesiłeś przeczytaj jeszcze raz cały podrozdział a następnie powtórz czynności.

 

Jeśli telefon się nie włącza, wyciągnij i wsadź baterię. Jeśli po flashowaniu bądź modyfikacjach dalej się nie włącza z pewnością mogłeś zapomnieć ‘Wgrać nagłówka do pamięci’, czynność ta jest opisana w dalszej części.

 

Pamiętaj !! Przed każdym podłączeniem telefonu do komputera należy wyjąć i włożyć baterię.

 

 

Poradnik przeznaczony jest dla telefonów SE k750 z CID 49. Na jego podstawie można flashować z CID 36. Jak sprawdzić jaki masz CID? To proste. Wejdź na ekran główny, czyli tam gdzie jest data i czas, logo operatora. Gdy już tam jesteś musisz wykonać taką kombinację: >*<<*<*, gdzie znak ‘<’ to ruch dżojstikiem w lewo. Otworzy się menu serwisowe. Wchodzimy w ‘Informacje o usługach’, następnie ‘Informacje o oprogramowaniu’. Mniej więcej w połowie strony znajdziecie informacje o ‘Wersji oprogramowania ITP’, będzie to przykładowy ciąg znaków ‘CXC 123 984_49 R1C’. To co znajduje się po znaku ‘_’ a przed ‘R1C’ to właśnie wersja CID.

Jeśli podręcznik Ci się podoba, jeśli chcesz więcej moim podręczników - możesz wspomóc prace nad nimi. Każda kwota może się przydać. Wspomóż studenta. Poniżej podaje nr konta:

 

Adam Iwaniszyn

iwaniszyn@gmail.com

21 1140 2004 0000 3402 4556 2370

 

 

 

SPRAWDŹ CZY MASZ NAJNOWSZĄ WERSJĘ !!


Przygotowanie systemu

 

POTRZEBNE PLIKI

1. 750_USB_Drivers

2. USB flash Driver

3. FarManager 1.70

4. db2010cid49_3_3

5. SEFP 0.10.0.44

6. SEFP 0.10.0.51

7. My Phone Explorer

Sterownik telefonu SE k750 pod MS Windows

Sterownik Flash Mode dla telefonów SE

Menadżer plików obsługujący SEFP

Dodatkowa biblioteka do FarManager

Dodatkowa biblioteka do FarManager

Dodatkowa biblioteka do FarManager

Program do obsługi telefonów firmy SE

 

Uwaga!!! Dobrze jest wypakować wszystkie pliki archiwum (*.zip i *. rar) do katalogów z nazwami takimi samymi jak pliki archiwum.

• Instalacja sterowników trybu Flash Mode

1.       Wyłączamy telefon.

2.       Wyciągamy i wkładamy baterię.

3.       Trzymając przyciśnięty klawisz C (w telefonie) podłączamy telefon kablem DCU-60 do komputera.

4.       Gdy telefon został podłączony w komputerze powinno pojawić się okienko, że znaleziono nowy sprzęt. Jeśli w Naszym systemie nie wyskoczyło, trzymając klawisz Windows (pomiędzy Ctrl i Alt) klikamy na klawisz Pause Break. Następnie przechodzimy na zakładkę Sprzęt i klikamy na Menedżer urządzeń. Na samej górze znajduje się obiekt USB Flash Device jak na rysunku  1. Klikamy na niego dwa razy i w okienku Właściwości klikamy na Zainstaluj ponownie sterownik.

 

rys 1.jpg

Rysunek 1

5.       Gdy już mamy okienko Kreatora znajdowania nowego sprzętu  zaznaczamy pole Nie, nie tym razem i klikamy Dalej (Uwaga! Jeśli kiedykolwiek wcześniej na systemie były instalowane tego typu sterowniki to tej strony może nie być. Pamiętaj, że opis, który czytasz nie koniecznie musi być wiernym odzwierciedleniem tego co będzie u Ciebie. Dlatego ważne jest abyś przeczytał cały podrozdział zanim zaczniesz zabawę. Pomoże Ci to kojarzyć i uprościć pewne działania). Na następnej stronie zaznaczamy pole Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i klikamy Dalej. Na kolejnej stronie  odznaczamy pole Przeszukaj nośniki wymienne i zaznaczamy Uwzględnij tę lokalizację w wyszukiwaniu:.  Następnie klikamy przycisk Przeglądaj i wyszukujemy lokalizacji wcześniej rozpakowanego pliku USB flash Driver .  Zaznaczamy ten katalog, klikamy OK. Przed kliknięciem Dalej musimy się upewnić, że telefon jest jeszcze w trybie Flash Mode.  Jak poznać? To proste, jeśli od podłączenia telefonu do komputera do tego momentu telefon się nie włączył to znaczy, że tryb do flashowania jest aktywny. Gdy przypadkiem telefon przeszedł w stan pracy, czyli włączył się wykonujemy kroki 1-3. Możemy zauważyć, że po ponownym podłączeniu telefonu uruchomił się nowy kreator, nie przejmujmy się nim, możemy go wyłączyć przyciskiem Anuluj i pracować dalej na poprzednim. To czy nowy kreator się uruchomił zależy od wersji systemu operacyjnego. Teraz gdy jesteśmy pewni, że telefon jest w trybie serwisowym klikamy na przycisk Dalej. Teraz uruchomiony został instalator sterownika. Po chwili może wyskoczyć nam okienko informujące Nas, że sterownik USB Flash nie przeszedł testów zgodności z systemem Windows XP. Nie przejmujmy się tym i klikamy na Mimo to kontynuuj. Cierpliwie czekamy, aż system zakończy instalacje i gdy dobiegnie ona końca klikamy na Zakończ. Odłączamy telefon od komputera.

6.       Sterowniki zostały zainstalowane.

7.       Sprawdźmy, czy sterowniki zostały zainstalowane poprawnie.

8.       Wchodzimy do Menedżera Urządzeń tak jak w punkcie 4. Odnajdujemy linijkę Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Klikając na znaczek + rozwijamy listę. Następnie wyłączamy telefon, wyciągamy i wkładamy baterię i podłączamy go z przytrzymanym klawiszem C. Po chwili w Menedżerze Urządzeń powinna pojawić się pozycja USB Flash jak na rysunku 2. Jeśli tak jest, sterowniki zainstalowane są poprawnie. Odłączamy telefon od komputera.

rys 2.jpg

Rysunek 2

Uwaga!!! Dobrze jest punkty 4 i 5 wykonać w czasie trwania jednej sesji trybu ‘Flash Mode’. Tryb ten trwa kilkanaście sekund. Telefon w tym czasie czyta dane na porcie i jeśli nie jest nic wysyłane ani odbierane uruchamia tryb Standard Mode, czyli tryb pracy normalnej.

• Instalacja programu Far Manager

1.       Uruchamiamy instalację programu klikając na plik: FarManager170.exe.

2.       W pierwszym okienku wybieramy język w jakim będzie instalacja oraz program. Wybieramy English i klikamy OK. Kolejne okno to ekran powitalny, klikamy Next. Na następnej stronie musimy zaakceptować licencję. Zaznaczamy pole I accept the terms in the License Agreement i klikamy Next. Na kolejnej stronie wybieramy lokalizację instalacyjną programu. Zostawiamy domyślną lokalizację i klikamy Next. Na kolej...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin