KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH(2).doc

(29 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

KONSPEKT ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

 

Szkoła Podstawowa

 

TEMAT: Doskonalenie sztuki origami. Rozwijanie percepcji wzrokowo-ruchowej oraz wzrokowej przez składanie origami.

 

 

Cele zajęć:

- rozwijanie percepcji wzrokowej, usprawnianie percepcji wzrokowo – ruchowej poprzez zabawy konstrukcyjne

- rozwijanie sprawności manualnej

- rozwijanie samodzielności w działaniu

 

Metody pracy:

- podająca – pogadanka, rozmowa

- praktyczna

 

Formy pracy:

- zespołowa

- indywidualna

 

Środki dydaktyczne:

Karty z instrukcją składania, papier do składania, słomki do napojów, koraliki, bibuła, taśma klejąca, nożyczki, butelka.

 

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

 

1. Sprawy organizacyjne

- pogadanka, rozmowa z uczniami na temat orgiami, przypomnienie uczniom co to jest za sztuka

- przypomnienie uczniom wcześniej wykonanych form oraz form podstawowych

 

2. Uświadomienie celu zajęć

Dlaczego zaczynamy od formy, którą składaliśmy na poprzedniej lekcji?

W jakim celu dobrze jest pamiętać formy podstawowe?

Do czego potrzebne nam są słomki do napojów, koraliki, bibuła, taśma klejąca oraz butelka.

 

3. Przedstawienie pomysłu

- zapoznanie uczniów ze wzorem formy, która jest celem lekcji

- prezentacja gotowego kwiatka

 

4. Zajęcia praktyczne

- rozdanie dzieciom potrzebnych materiałów

- uczniowie składają pudełko – formę, którą poznali na poprzedniej lekcji

- przypomnienie poszczególnych etapów składania pudełka

- dzieci zapoznają się ze wzorem składania kwiatka

- złożenie kwiatka – celu lekcji

- przygotowanie innych potrzebnych elementów (łodyga, środek kwiatka): uczniowie owijają słomki bibułą, przykleją do słomki koralik, całość łączą ze złożonym kwiatkiem

 

5. Podsumowanie

- ułożenie kwiatów w bukiet i włożenie do butelki (dzbanka)

- rozmowa o tym, czy uczniom spodobał się pomysł

- zachęcenie uczniów do pogłębiania sztuki origami

- podziękowanie

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin