konspekt valentines.doc

(547 KB) Pobierz
Karolina Gaca EEiJA

Karolina Gaca EEiJA

 

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla klasy III

 

Temat zajęć: Valentine’s day

Cel ogólny:

·         Poznanie zwyczaju Walentynek

·         Poszerzenie słownictwa w zakresie tematu Walentynek

·         Poznanie wierszyka „Roses are red”

·         Nauka piosenki I Am Making Valentines”

·         Poprawa umiejętności zadawania pytań yes/no

·         Wykonanie własnej kartki walentynkowej

 

Cele operacyjne:

Uczeń:

·         Rozumie zwyczaj Walentynek

·         Zna symbole Walentynkowe

·         Zna i rozumie treść wierszyka „Roses are red”

·         Zna i rozumie treść piosenki „I am making Valentines”

·         Wykonuje pracę plastyczną-kartkę walentynkową

·         Zadaje pytania typu yes/no

 

Metody:

 

Formy pracy:

·         Praca indywidualna

·         Praca w grupach

·         Praca w parach

 

Środki dydaktyczne

·         Obrazki do powieszenia na tablicy

·         Tekst i muzyka piosenki „I Am Making Valentines”

·         Tekst wierszyka “Roses are red”

·         Krzyżówka

·         Wykreślanka „Valentine word search”

·         Imiona i nazwy znanych par na paskach papieru

 

 

Przebieg zajęć:

 

1.      Wprowadzenie do tematu zajęć

Rozwiązanie krzyżówki. Hasło „Love”.

 

2.      Powieszenie na tablicy obrazków przedstawiających symbole Walentynek. Dopasowywanie podpisów do obrazków (cupid, heart, rose, kiss, chocolate, card)

 

3.      Nauka piosenki „I Am Making Valentines”.

 

 

4.      Wykonanie własnej kartki walentynkowej i wpisanie do niej wierszyka „Roses are red”.

 

5.      Rozwiązanie zadania „Valentine word search” w grupach.

 

6.      Zakończenie zajęć

Gra „Find your partner”. Należy przygotować imiona bądź pseudonimy znanych par (znanych dzieciom z bajek, filmów itd) na paskach papieru w takiej ilości, aby na każde dziecko przypadała jedna osoba. Dzieci losują po jednym pasku papieru. Ważne jest, aby nie widziały, co jest na nich napisane. Nauczyciel przyczepia każdemu dziecku jego pasek taśmą klejącą na plecach. W parach dzieci próbują nazwajem zgadnąć, kim są, zadając pytania yes/know swojemu partnerowi, np. "Am I alive?", "Am I a film star?" "Am I male?". Komu uda się odgadnąć, poszukuje po klasie swojej “pary”.

 

 

 

 

Załączniki:

·         Obrazki do powieszenia na tablicy

·         Tekst piosenki „” I Am Making Valentines””

·         Tekst wierszyka “Roses are red”

·         Krzyżówka

·         Wykreślanka „Valentine word search”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valentine’s day

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





 

 





 

 

 

 

 

 

 









 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



I Am Making Valentines
(Sung to tune, "Mary Had a Little Lamb")

I am making valentines,
Valentines, valentines.
I am making valentines,
For the ones I love.

Watch me as I cut and paste,
Cut and paste, cut and paste,
Watch me as I cut and paste,
My special valentines.

See me mail my valentines,
Valentines, valentines,
See me mail my valentines,
To the ones I love.

 

Roses are red

Roses are red

Violets are blue

Sugar is sweet

And so are You!
 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin