Bartosz - Bartosz i Bartłomiej to w zasadzie jedno i to samo imię. Bartosz to staropolskie zdrobnienie od Bartłomieja, które jest używane także jako samodzielne imię. Drobna zmiana brzmienia powoduje jednak istotne skutki: imię Bartosz inaczej działa na swojego nosiciela i, wbrew pozorom, wcale nie skłania do beztroski i młodzieńczej nieodpowiedzialności. Przeciwnie: Bartosz to imię twardsze i surowsze od jowialnego Bartłomieja. Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych (co ujawnia się już w przedszkolu), a w późniejszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości ich kolegów. Życie pojmują jako zadanie i obowiązek. Za to wspólną cechą Bartłomiejów i Bartoszów są ich wielkie zasoby energii, którą potrafią uruchomić w razie potrzeby.
Benedykt - po łacinie Benedictus znaczy "błogosławiony", i rzeczywiście pośród Benedyktów było wielu błogosławionych i świętych, w tym ów św. Benedykt, który 1500 lat temu założył pierwszy klasztor benedyktynów na górze Monte Cassino koło Rzymu. Tam i w innych klasztorach bracia benedyktyni wykonywali "benedyktyńską pracę", przepisując stare księgi i chroniąc od zapomnienia wiedzę starożytnych filozofów. Inny św. Benedykt, który ma swój dzień 12 lutego, był pustelnikiem w równie dawnych czasach, za panowania Karola Wielkiego, władcy Franków.
Imię to należy się tym, którzy coś wielkiego robią jako pierwsi. Dlatego stoją przed nimi drogi do sukcesu, ale z drugiej strony codzienne życie z Benedyktem może być nieco uciążliwe.
Bernard - potrafią oni korzystać z okazji, nie martwią się na zapas, i dziwnie łatwo odnoszą sukcesy. W przeciwieństwie do innych trójek, ale zgodnie z ową mocą niedźwiedzia w swoim imieniu, Bernardowie mniej polegają na swojej obrotności i talencie do interesów, a w większym stopniu na wytrwałości i umiejętnym pokonywaniu trudności. Są przywiązani do swoich decyzji i wyborów, wiedzą też, że rzadko się mylą - i skutkiem tego niechętnie zmieniają swoje zdanie. Są zdecydowani i pewnie stoją na swoich pozycjach. Dobrze też sprawdzają się w rolach przywódców, za to, jak wszystkie trójki, niechętnie podlegają czyjeś władzy.
Zgodnie też ze swoją niedźwiedzią naturą Bernardowie wysoko cenią różne ziemskie przyjemności, jak wygodne łoża, miękkie kanapy i słodkie napoje. Wielu jest wśród nich estetów, kolekcjonerów i miłośników sztuki. Kobieta u boku swego Bernarda może czuć się zwolniona od większości trosk, a także znajdzie z nim wspólny język, jeśli chodzi o modę, stroje, urządzenie domu.
Błażej - Błażej to imię, którego liczba wynosi jeden. Jest to liczba tych, którzy zaczynają wszystko od początku, co znakomicie zgadza się z legendą o świętym, który żył na łonie przyrody i opiekował się zwierzętami. Dzisiejsi Błażejowie również wolą życie z dala od zgiełku i nie dla nich są tanie kariery. Są miłośnikami dzikiej przyrody, lasu, gór, wsi i starych miasteczek. Chętnie zajmują się pszczelarstwem i historią. Kochają swoją rodzinę, mają czas dla dzieci, szanują stare obyczaje. Mogą być uważani za oryginałów, ale, jak wszystkie numerologiczne jedynki, bardzo są przywiązani do swoich własnych pomysłów na życie.
Bogdan - charakter jego jest zrównoważony. Bogdan lubi domowe zacisze, wyjazdy za miasto, dobra muzykę. Osoba subtelna, dobra i zasadna. Nie daje się drobnym niepowodzeniom i uparcie darzy do celu. Osoby te często otrzymują wysokie stanowiska i bywają wtedy szczęśliwe. W takiej sytuacji chętnie służą innym rada i pomocą. Maja duże poczucie własnej wartości i godności. Bardzo oceni spokój i sprzyjające warunki do pracy.
Bogumił - Bogumiłowie zazwyczaj są idealistami, którzy swoje ideały wprowadzają w czyn. Starają się przy tym ulepszać świat i pomagać innym. Bardzo poważnie biorą sobie do serca wszelkie nakazy prawa, moralności i wyższego obowiązku. W tym, co robią i jak żyją, starają się być doskonali. I rzeczywiście w dziedzinach, którymi się zajmują, dochodzą do mistrzostwa. Potrzebują mieć w życiu wyraźnie określony cel, do którego dążą, program działania - złośliwi znajomi mogą nawet ich posądzać o fanatyzm. Często też się zdarza, że starają się być programowo dobrzy (co im się udaje), albo programowo naturalni czy też programowo dowcipni (co już nie może się udać tak dobrze).
Bogusław - imię słowiańskie, osoba je nosząca sławi Boga. Jest ona szczera, ambitna i pracowita- posiada wrażliwą naturę, bardzo rozwinięte uczucie altruizmu, Bogusław jest w całości oddany rodzinie i zawsze jej służy. Chce być dobrym mężem, przykładnym ojcem i wzorowym wychowawcą. Chętnie poświęca się zawodowi nauczycielskiemu. Przez całe życie pracuje nad sobą, doskonali swoje metody pedagogiczne, ma również uzdolnienia pisarskie. Posiadając również odrobinę satyrycznego spojrzenia na świat próbuje na estradzie swoich sił, ale z miernym skutkiem. Zadowala się sukcesami wychowawczymi w swoim środowisku. Lubi podróże, przygody, dlatego chętnie odwiedza kraje egzotyczne. Jest prawdomówny, ceni towarzystwo, dobiera sobie przyjaciół.
Bolesław - lubi, gdy o nim mówią. Działa pomocnie, głównie dla najbliższych, ale nie dla korzyści; także społecznie lub w sporcie. Wyrozumiały i sprawiedliwy. Niekiedy odkrywa wielkie tajemnice, ale i sam bywa tajemniczy. Dobry rzemieślnik lub poeta-satyryk. Kochliwy. Czasami bywa krnąbrny i złośliwy!
Bonifacy - nieustępliwy i uparty. Nieraz nie zauważa, że walczy niekoniecznie o szczytne ideały. Jest doskonałym prowodyrem wszelkich przedsięwzięć, choć silna jest w nim także potrzeba służenia innym. Natura skomplikowana lecz szlachetna.
Bożydar - natura bardzo subtelna i wrażliwa, a zarazem obdarzona wielkim temperamentem. Przenikliwy umysł i swoisty wdzięk, czynią z niego mężczyznę, któremu trudno się oprzeć. Jego wszechstronność predestynuje go do zawodów artystycznych lub takich, w których nigdy nie zazna nudy.
Bronon - imię Bruno znaczyło w którymś z dawnych germańskich dialektów "brunatny", czyli "buras", i oznaczało po prostu niedźwiedzia. Należy zatem do rodziny imion niedźwiedzich, tak samo jak Urszula (Mała Niedźwiedzica), Artur (Niedźwiedź) i Arkadiusz (Z Niedźwiedziej Krainy). Typowy Bruno (jak wszyscy z tego grona) lubi przyrodę i wilgotne lasy. Jest wrażliwy, ale małomówny; jest domatorem (jak niedźwiedź, który pół roku spędza w swojej gawrze) i prowadzi żywot na wpół senny, na wpół marzycielski.
Krynia_pl