Scenariusz uroczystości szkolnej – BAL KARNAWAŁOWY dla klasI
Cele:
Metody:
· zabawa,
· prezenacja.
Środki dydaktyczne:
· przybory do zabaw: łyżki, piłeczki pingpongowe, gazety, balony, kontury kwiatów.
· Przygotowane smakołyki: ciastka, cukierki, kostki czekolady.
Przebieg uroczystości:
- „Taniec na gazecie”. W konursie bierze udział kilka par które tańczą na rozłożonej gazecie.
Co pewien czas składamy gazetę tym amym zmniejszając powierzchnię do tańca. Para,
która dotknie stopą podłogi odpada.
- „Taniec z kwiatami”. Prowadzący w czasie tańca przypina kontury kwiatów w kilku
kolrach (z każdego koloru po dwa). Po zakończeniu tańca uczniowie dobierają sie parami
(kolorami kwiatów). Wygrywa ta para, która jako pierwsza się odnajdzie i ustawi przed
prowadzącym.
- konkurs: bieg do mety z łyżką, na której znajduje się piłeczka pingpongowa. W konkursie
bierze udział kilka par.
- „Zgaduj – zgadula”: w konkursie bierze udział kilka osób, które wyciągają pytania z kosza
i odpowadają na nie.Pary tańczą z balonem umieszczonym na wysokości klatki piersiowej.
Wygrywa ta para, która najdłużej utrzyma balon przy sobie.
- „Taniec z balonami”. Pary tańczą z balonem umieszczonym na wysokości klatki
piersiowej. Wygrywa ta para, która najdłużej utrzyma balon przy sobie.
- „Pociąg” - wybór maszynisty; maszynista kieruje pociągiem, uczniowie tworzą korowód.
- „W leśniczówce”
- „Mój kask”
- „Pingwin”
- „Dwóm tańczyć się zachciało”
- „Mam chusteczkę
Dzieci przy kążdej konkurencji otrzymują słodycze zakupione przez Radę Rodziców.
Opracowała: mgr Wioletta Mazurkiwicz.
Na balu karnawałowym Wysłany przez optymistka5 dnia 18-07-2008 o godz. 08:31:36
Karnawał jest czasem radości, balów, najróżniejszych zabaw i konkursów. Głównym celem, zorganizowanego przez nas balu karnawałowego, było zapewnienie dzieciom dobrej zabawy oraz integracja grupy przedszkolnej.
Cel główny: przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem.
Cele szczegółowe:
· poznanie roli Króla Białego Karnawału i Królowej Dobrej Zabawy,
· wyjaśnienie słów: karnawał, kotylion,
· radość ze wspólnej zabawy i współzawodnictwa dzieci.
1. Powitanie dzieci – przebierańców, krótkie wprowadzenie. Pogadanka na temat karnawału. Zapoznanie z przebiegiem zabawy karnawałowej, zachęcenie do udziału w zabawie i konkursach.
2. Uroczyste wręczenie każdemu dziecku kotyliona, podczas trwania zabawy dzieci będą miały czas na znalezienie takiego samego kotyliona
3. Wspólna zabawa, pląsy, korowody.
4. Przeprowadzenie zadań dla przyszłych rycerzy i dam dworu Balu Karnawałowego:
· próba odwagi, dzielności i elegancji – przechodzenie po torze przeszkód;
· próba smaku – rozpoznawanie produktów po smaku: jabłko, cebula, ciastko;
· próba węchu – rozpoznawanie zapachu: wody kolońskiej, octu, pasty do podłogi;
· próba głosu – kto najładniej zaśpiewa.
5. Zabawa kotylionowa połączona z wyborem Miss i Mistera Karnawału (konkurs tańca).
6. Słodki poczęstunek: pączki, soczki, cukierki.
7. Podróż do KRAINY SMERFÓW - „Smerfne tańce” – swobodne tańce dzieci do muzyki z płyty pt.: „Smerfne hity”.
8. Konkursy:
· plastyczny – dzieci 6-letnie wybierają sobie młodsze jako modeli i rysują na dużych arkuszach;
· picie przez słomkę „smerfnego” napoju;
· taniec na gazecie;
· taniec z balonem
9. Zabawy kołowe: „Ojciec Wirgiliusz”, „Labado”....
10. Swobodne tańce dzieci do muzyki.
11. Zakończenie balu, podziękowanie dzieciom za miłą zabawę karnawałową, zaproszenie na przyszły rok.
thorba