Peeling kawitacyjny + manualne oczyszczanie skóry - porównanie metod.doc

(59 KB) Pobierz
Peeling azjatycki

Peeling kawitacyjny - odnowa poprzez głębokie oczyszczenie skóry

 

 

Peeling kawitacyjny to nowoczesny zabieg oczyszczający skórę, wykonywany przy użyciu ultradźwięków. Stanowi on alternatywę dla tradycyjnego mechanicznego czyszczenia skóry.


 


Czym jest kawitacja akustyczna z naukowego punktu widzenia?
W encyklopedycznym ujęciu kawitacja akustyczna to powstawanie pęcherzyków gazowych, które powstają w skutek rozrywania się cieczy pod wpływem dźwięku. Kawitacja powoduje m.in. rozbijanie ciał stałych, przechodzenie dwóch nie mieszających się cieczy w stan zwany emulsją, czyszczenie, przyspieszanie reakcji chemicznych; stanowi również podstawę większości technologii

zastosowań ultradźwięków.


Zastosowanie kawitacji akustycznej w kosmetologii
Kawitacja akustyczna okazała się być bardzo korzystnym zjawiskiem, wykorzystanym do liposukcji ultradźwiękowej oraz do peelingu kawitacyjnego.


Na czym polega działanie peelingu kawitacyjnego?
Ultradźwięki o częstotliwości 25 000 Hz, przy pomocy cząsteczek wody rozpylonych na powierzchni poddawanej zabiegowi, powodują powierzchniowe złuszczenie skóry

. Złuszczeniu na skutek rozbicia ulegają tylko komórki warstwy rogowej naskórka. Głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone.
Podczas zabiegu dochodzi do lekkiej wibracji o ponaddźwiękowej prędkości, która transformuje strukturę cząsteczkową komórek skóry. Ponadto, uwalnia zbędne substancje zgromadzone wokół nich. Wibracje spowodowane ultradźwiękami przyspieszają metabolizm komórek, rozdrabniają zwapnienia oraz wzmacniają tkankę skóry. Dzięki ultradźwiękom dochodzi do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych, co wpływa na skuteczniejsze oczyszczenie skóry oraz lepsze przyswajanie przez nią składników odżywczych. Dodatkowo, wibracje katalizują lokalne reakcje chemiczne przez wyrównywanie poziomu podstawowych i niezbędnych substancji komórkowych.


Podsumowując peeling kawitacyjny:
- usuwa zrogowaciały naskórek;
- usuwa płytkie zaskórniki, wągry;
- spłyca blizny;
- rozjaśnia przebarwienia,
- usuwa łój oraz inne zanieczyszczenia (np. pozostałości po kosmetykach);
- niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku;
- przyspiesza odnowę komórkową;
- głęboko nawilża;
- wzmaga krążenie krwi w naskórku oraz skórze właściwej;
- ujędrnia skórę poprzez mikromasaż;
- usuwa przebarwienia w warstwach powierzchniowych skóry;
- równoważy metabolizm komórkowy;
- doskonale przygotowuje do dalszych zabiegów kosmetycznych poprzez przyspieszenie przenikania i aktywacji kosmetyków w skórze.


Obszary poddawane zabiegowi:
Obszary ciała poddawane najczęściej zabiegowi to:
- twarz,
- szyja,
- dekolt,
- plecy.
Peeling kawitacyjny może być wykonywany na całym ciele, w zależności od występowania problemów skórnych.


Przebieg zabiegu
Peeling kawitacyjny to całkowicie łagodny i bezbolesny zabieg, trwający od 30 – 45 minut (czasami może się przedłużyć do 2 godzin). Osoba przeprowadzająca zabieg najpierw czyści powierzchnię ciała i zwilża skórę wodą. Warto zauważyć, że podczas zabiegu nie są nakładane żadne kosmetyki. Następnie przesuwa po skórze metalową szpatułkę, która przekazuje ultradźwięki emitowane przez aparat. Rozprowadzona równomiernie woda na ciele tworzy malutkie pęcherzyki, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych ulegają poszerzeniu. Pęcherzyki te następnie pękają, uwalniając ciepło i powodując wzrost ciśnienia. W rezultacie dochodzi do rozbicia martwych komórek naskórka. Ponadto, ultradźwięki rozbijają pokłady melaniny (tzw. przebarwienia), które wędrują do góry i ulegają złuszczeniu.
Zabieg kończy się nałożeniem kosmetyków pielęgnacyjnych i odżywczych. Peeling kawitacyjny jest bardzo często przeprowadzany w celu przygotowania skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych.


Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu:
- ostre stany zapalane skóry,
- choroby nowotworowe,
- ciąża,
- ropne stany zapalne,
- wszczepiony rozrusznik serca lub inne implanty.

 

 

 

 

Peeling kawitacyjny a mechaniczne oczyszczanie skóry

 

 

Czy peeling kawitacyjny jest lepszy od tradycyjnego mechanicznego oczyszczania skóry?
Bezdyskusyjnym faktem jest to, iż peeling kawitacyjny całkowicie nie boli. Ta cecha nowego zabiegu może przyciągać klientów, zwłaszcza tych, którzy mają dosyć ugniatania ich twarzy przez kosmetyczkę w celu usunięcia zabrudzeń.


 

Ponadto przewagą peelingu kawitacyjnego nad tradycyjną metodą jest osiągany efekt wygładzenie skóry

, który jest natychmiastowo odczuwalny po zabiegu – skóra zostaje całkowicie uwolniona od zbędnych, obumarłych komórek. W związku z powyższym skóra zostaje oczyszczona z łoju, resztek kosmetyków. Ponadto, pory zostają otwarte oraz mieszki włosowe oczyszczone. W rezultacie obszar poddawany zabiegowi jest idealnie oczyszczony i przygotowany do dalszych zabiegów kosmetycznych.
Regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego może zapobiegać wielu dolegliwościom skóry oraz procesom starzenia. Jednak należy pamiętać o umiarze. Nie powinno się uważać peelingu kawitacyjnego za jedyną formę pielęgnacji. Zwłaszcza w przypadku skóry z problemami łojotokowymi, czy też innymi wymagającymi specjalistycznej konsultacji z kosmetyczką lub lekarzem. W przypadku skór łojotokowych z tendencją do znacznego przetłuszczania kawitacja może być jedynie doskonałym uzupełnieniem kuracji leczniczej, ale mechanicznego oczyszczania skóry nie zastąpi. Decyzję o sposobie leczenia powinien jednak podjąć fachowiec.

 

Różnice

Peeling kawitacyjny

Manualne oczyszczanie skóry (mechaniczne)

Przygotowanie skóry do zabiegu

rozprowadzenie równomierne wody lub serum

nakładanie różnych kosmetyków spulchniających, peelingów, żeli oczyszczających, preparatów z siarką etc.

Sposób oczyszczania

metalowa szpatułka przekazuje ultradźwięki na skórę (działanie kompleksowe: oczyszczanie i masaż)

spulchnianie skóry parownikiem, mechaniczne wyciskanie, nakłucia, masaż manualny, wcieranie preparatów peelingujących

Efekt

oczyszczenie, rozjaśnienie, wygładzenie, przygotowanie skóry do dalszych zabiegów; peeling nie usunie głębokich zaskórników i prosówek

oczyszczenie z ryzykiem intensywniejszego zbierania się brudu po zabiegu

Dyskomfort

nie występuje

mogą pojawić się zaczerwienienia od uciskania i nakłuć, zabieg troszkę boli, zwłaszcza przy usuwaniu zaskórników na wrażliwych obszarach ciała

Opinie specjalistów

nowoczesna i skuteczna metoda dla skóry normalnej, doskonałe uzupełnienie wszelkich kuracji kosmetycznych na skórze, idealnie przygotowuje skórę do wchłaniania substancji odżywczych oraz przeciwzmarszczkowych

niezastąpione dla skóry problemowej z zaawansowanym trądzikiem

 

 

 

 

Manualno-kawitacyjne oczyszczenie skóry

 

manualno-kawitacyjne oczyszczenie

Manulane oczyszczanie skóry polega na mechanicznym usunięciu zanieczyszczeń skóry. Poprzez odpowiednie przygotowanie skóry, a następnie jej uciskanie usuwane są: zaskórniki, krostki oraz wągry. Zabieg połączony z peelingiem kawitacyjnym poprawia funkcjonowanie skóry i pozwala uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Procedurę można wykonać w instytutach kosmetycznych pod kontrolą doświadczonej kosmetyczki.


 


Manualno-kawitacyjne oczyszczenie skóry

rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania skóry, w tym celu przeprowadza się:
-dokładny demakijaż skóry,
-peeling,
-nałożenie maseczki rozpulchniającej,
-rozgrzewanie skóry pod wapozonem. Proces przygotowywania skóry trwa ok. 15 – 20 minut, w tym czasie staje się ona odpowiednio rozpulchniona. Pory są w niej otwarte i udrożnione a kosmetyczka może przejść do wyciskania zaskórników i krostek. Oczyszczanie manualne skóry nie należy do najprzyjemniejszych, ale w połączeniu z kawitacją przynosi trwałe efekty.

Peeling kawitacyjny dodatkowo wspomaga manulane oczyszczanie skóry, gdyż ultradźwięki o częstotliwości 25 000 Hz, przy pomocy cząsteczek wody rozpylonych na powierzchni poddawanej zabiegowi, powodują powierzchniowe złuszczenie skóry. Złuszczeniu na skutek rozbicia ulegają tylko komórki warstwy rogowej naskórka. Głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone.
Podczas zabiegu dochodzi do lekkiej wibracji o ponaddźwiękowej prędkości, która transformuje strukturę cząsteczkową komórek skóry. Ponadto, uwalnia ona zbędne substancje zgromadzone wokół komórek. Wibracje spowodowane ultradźwiękami przyspieszają metabolizm komórek, rozdrabniają zwapnienia oraz wzmacniają tkankę skóry. Dzięki ultradźwiękom dochodzi do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych, co wpływa na skuteczniejsze oczyszczenie skóry oraz lepsze przyswajanie przez nią składników odżywczych. Dodatkowo, wibracje katalizują lokalne reakcje chemiczne przez wyrównywanie poziomu podstawowych i niezbędnych substancji komórkowych.

Połączenie tych dwóch zabiegów przynosi nieocenione efekty i można je powtarzać co 3 – 6 miesięcy. Częstsze stosowanie oczyszczania manualnego może przyczynić się do poważnych dysfunkcji skóry, takich jak np.:
-nadprodukcja łoju,
-rozszerzenie naczynek krwionośnych na skutek działania wapozon, dlatego zabieg ten nie powinien być wykonywany częściej, niż co 3 miesiące, zwłaszcza, jeśli dana osoba ma wrażliwą skórę.

Orientacyjny koszt

zabiegu: 150 – 250 PLN.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin