Aromaterapia zimą.doc

(29 KB) Pobierz
Cellulite - Nieproszony gość na naszym ciele

Aromaterapia zimą

HEADING_TITLE

 

Do grupy olejków eterycznych zwalczających typowe jesienno-zimowe dolegliwości należy olejek anyżowy. W leczeniu grypy i przeziębienia olejek anyżowy używany jest między innymi przy kaszlu i katarze, chorobach gardła i jamy ustnej. Ma działanie antyseptyczne, wykrztuśne i przeciwbólowe. Jest składnikiem ziołowych leków wykrztuśnych, tabletek na ból gardła i syropów przeciwkaszlowych. Olejek ten może być stosowany wspólnie z olejkiem drzewa herbacianego i cytrynowym do inhalacji lub z olejkami: sosnowym, lawendowym i rumianku rzymskiego do płukania gardła.

Płukanka:

po jednej kropli każdego z wymienionych olejków rozpuść w pół szklanki ciepłej wody. Tak przygotowaną mieszanką płucz gardło trzy do czterech razy dziennie.

Dezynfekcja pomieszczenia:

do miseczki kominka aromaterapeutycznego wypełnionej wodą wlej dwie krople olejku anyżowego dwie krople olejku drzewa herbacianego i jedną kropli olejku cytrynowego, zapal świeczkę. W ten sposób dezynfekuj pomieszczenie raz dziennie.

Olejek sosnowy, o leśnym, świeżym zapachu doskonale udrażnia drogi oddechowe, ma właściwości antyseptyczne i łagodnie pobudzające. Stosowany jest przy kaszlu i zapaleniu zatok. Wraz z olejkiem manuka używany bywa do inhalacji, a z olejkiem tymiankowym tworzy doskonałą kompozycję do masażu i kąpieli.

Masaż:

3 krople olejku sosnowego i 2 krople olejku tymiankowego zmieszaj z łyżką stołową oleju roślinnego. Tak przygotowaną mieszankę wmasuj w klatkę piersiową przed snem.

Kąpiel:

3 krople olejku sosnowego i 2 krople olejku tymiankowego dodaj do wypełnionej ciepłą wodą wanny. Zanurz się w pachnącej kąpieli na 15 minut wdychając zapachy olejków.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin