nr 01 Powitanie w przedszkolu.doc

(23 KB) Pobierz
29

30.09.2009r.

KONSPEKT

Temat zajęć: Powitanie w przedszkolu

 

Cele:

·        Rozwijanie umiejętności nawiązywania pozytywnego kontaktu społecznego, emocjonalnego z innymi ludźmi.

·        Stymulowanie do nawiązania kontaktu emocjonalnego. Poszukiwanie kanałów porozumiewania się.

·        Rozluźnienie całego ciała.

·        Pomoc uczniowi w doświadczaniu istnienia jego ciała. Budowa zaufania, poczucia bezpieczeństwa.

·        Rozwijanie percepcji wzrokowej.

·        Rozwijanie percepcji słuchowej.

Metody: program aktywności M., Ch. Knill’ów, elementy muzykoterapii: rytmizacja, pulsacja, relaksacja czynna i bierna, chromoterapia.

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyty z muzyką, oświetlenie: lasery, podgrzewacze, bibuła, latarka, piłka Bobat’ów , chusta animacyjna.

Przebieg:

1.     Powitanie dzieci piosenką „Witaj...” z serii „W co się bawić z dziećmi” M. Bogdanowicz; masowanie dłoni oliwką.

2.     Program aktywności M., Ch. Knill – program wprowadzający i program I.

3.     Rytmizacja prosta: wystukiwanie wyraźnego rytmu na podłodze, na swoich kolanach, udach, brzuchu, ramionach, głowie; wystukiwanie rytmu stopami.

4.     Pulsacja: opukiwanie pleców, nóg, ramion dzieci.

5.     Relaksacja czynna: ćwiczenia oddechowe, zataczanie kół rękami i nogami, opukiwanie stopami piłki, kołysanie się.

6.     Relaksacja bierna: obserwowanie kolorów i kształtów emitowanych przez „lasery”.

7.     Obserwowanie poruszanej przez rodziców nad głowami dzieci chusty animacyjnej.

8.     Wodzenie wzrokiem za płomieniem świecy, światłem latarki.

 

 

 

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin