nr 04 Weronika Sherborne.doc

(21 KB) Pobierz
28

28.10.2009r.

KONSPEKT

 

Temat zajęć: Ruch rozwijający – zajęcia prowadzone metoda Weroniki Sherborne

Cele:

·        Rozumienie komunikatów i zainteresowanie komunikacją.

·        Uświadomienie własnego ciała i przestrzeni

·        Budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania do siebie i innych osób z otoczenia

·        Rozwijanie sprawności motorycznej

·        Wdrażanie do samodzielnego wykonywania ćwiczeń ruchowych

Środki dydaktyczne: materace, koc, odtwarzacz CD, płyty z muzyką relaksacyjną

Przebieg:

1.     Powitanie dzieci piosenką „Witaj...” z serii „W co się bawić z dziećmi” M. Bogdanowicz; masowanie dłoni oliwką.

2.     Ćwiczenia świadomości ciała i przestrzeni: ślizganie się na brzuchu, odsuwanie z kręgu i przybliżanie na pośladkach, „wiatraczek” : obracanie się na pośladkach wokół własnej osi

3.     Relaks: :kołyska” w takt muzyki relaksacyjnej

4.     Relacje „Z” : „naleśnik”: zawijanie w koc i odkrywanie dziecka, „spaghetti”: ciągnięcie koca, na którym siedzi dziecko, turlanie, rolowanie, ciągnięcie za nogi, masaż pleców

5.     Relaks: masaż: „pieczemy bułeczki”

6.     Relacje „Przeciwko” : :galaretki”: przyklejanie i odklejanie dzieci od podłoża

7.     Relaks: leżenie na plecach: muzyka relaksacyjna

8.     Relacje „Razem”: „leżąca fala”: rodzic leży z dzieckiem na brzuchu; na ustalony znak obraca się z nim w jedną stronę.

9.     Relaks: kołyska z muzyką

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin