konspekty1.doc

(43 KB) Pobierz

16.Konspekt

 

Temat zajęć: „Naprawiamy misia”-  Doskonalenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i rozwijanie sprawności funkcji wzrokowych.

Imię ucznia: Wiktoria

Klasa: I

Prowadząca: Aleksandra Malicka

Termin zajęć: Doskonalenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i rozwijanie sprawności funkcji wzrokowych.

 

Czas zajęć: 45 min

Cel ogólny:

Cele szczegółowe:

Uczeń potrafi:

-  prawidłowo skupić uwagę na czytanym tekście

- zapamiętać treść czytanego tekstu

- konstruować dłuższe, poprawne wypowiedzi

- uważnie słuchać poleceń nauczyciela oraz zgodnie współpracować

- skoncentrować się na danej czynności i doprowadzić zadanie do końca

widłowo trzymać i naciskać na narzędzie pisarskie

 

 

Metody:

-asymilacyjne: opis, pogadanka.

-praktyczne: metody ćwiczebne

 

 

Formy:

- indywidualna praca z dzieckiem

- zbiorowa z dziećmi o podobnych trudnościach

 

Środki i materiał dydaktyczny:

- czyste kartki papieru

- kredki

- karta pracy( historia misia + tekst do wycięcia)

 

Przebieg:

1.      Przywitanie ucznia. Pogadanka na temat kolegów ucznia, kogo lubi, w co się lubią bawić, co robią na przerwach. Próba nawiązania silniejszych relacji.

2.      Nauczyciel czyta wiersz uczniowi.

3.      Omówienie tekstu. Nauczyciel sprawdza stopnień zapamiętania tekstu za pomocą pytań. Nauczyciel prosi ucznia o streszczenie tekstu w punktach.

4.      Uczeń z ilustracji układa historyjkę, koloruje ostatni rysunek. Wycina zdania i dopasowuje do rysunków.

5.      Uczeń samodzielnie układa własną historyjkę za pomocą wyciętych wcześniej przez nauczyciela obrazków.

6.      Zadanie pracy domowej. Poproszenie ucznia by napisał własną historyjkę(ok. 5 zdań).

7.      Podziękowanie za wspólne zajęcia, pochwała za wytrwałą pracę.

 

 

18.Konspekt

 

Temat zajęć: „ Kogucia rodzina -Doskonalenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i rozwijanie sprawności funkcji wzrokowych.

Imię ucznia: Wiktoria

Klasa: I

Prowadząca: Aleksandra Malicka

Termin zajęć:

Czas zajęć: 45 min

Cele ogólne: Doskonalenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i rozwijanie sprawności funkcji wzrokowych.

Cele szczegółowe:

Uczeń potrafi:

- skupić uwagę na czytanym tekście

- zapamiętać treść czytanego tekstu

- konstruować dłuższe, poprawne wypowiedzi

- uważnie słuchać poleceń nauczyciela oraz zgodnie współpracować

- skoncentrować się na danej czynności i doprowadzić zadanie do końca

 

Metody:

- asymilacyjne: opis, praca z książką

- praktyczne: metody ćwiczebne

 

 

Formy:

- indywidualna praca z dzieckiem

- zbiorowa z dziećmi o podobnych trudnościach

 

Środki i materiał dydaktyczny:

- kredki i flamastry

- tekst wiersza „Wytnę ja kogutka”

- zagadka

-karty pracy

 

Przebieg:

1.      Przywitanie ucznia. Rozmowa na temat zwierząt mieszkających na wsi.

2.      Uczeń odgaduje zagadkę o kogucie. Uczeń czyta wiersz „ Wytnę ja kogutka” Hanny Ożogbowskiej. Koloruje obrazek kury i koguta.

3.      Rozwiązanie prostego przeliczenia (kur na obrazku)

4.      Szukanie wyrazu nie pasjonującego do reszty. Uczeń czyta wyrazy i wyłania te które nie pasują do reszty.

5.      Dopasowanie rysunków do wyrazów/ wyrazów do rysunków. Uczeń czyta wyrazy i odnajduje je na rysunku.

6.      Doskonalenie pisownie litery „K” i „k

7.      Rozmowa na temat położenia kurczaczka w przestrzeni( z użyciem sformułowań, na, nad, pod, w, obok)

8.      Podziękowanie za wspólne zajęcia, pochwała za wytrwałą pracę.

 

 

 

19.Konspekt

 

Temat zajęć: „ Kolorowa tęcza -Doskonalenie sprawności manualnej i funkcji wzrokowych.

Imię ucznia: Wiktoria

Klasa: I

Prowadząca: Aleksandra Malicka

Termin zajęć:

Czas zajęć: 45 min

Cele ogólne: Doskonalenie sprawności manualnej i funkcji wzrokowych.

Cele szczegółowe:

Uczeń potrafi:

- konstruować dłuższe, poprawne wypowiedzi

- uważnie słuchać poleceń nauczyciela oraz zgodnie współpracować

- skoncentrować się na danej czynności i doprowadzić zadanie do końca

-

 

Metody:

- asymilacyjne: opis, praca z książką

- praktyczne: metody ćwiczebne

 

 

Formy:

- indywidualna praca z dzieckiem

- zbiorowa z dziećmi o podobnych trudnościach

 

Środki i materiał dydaktyczny:

- kredki i flamastry

- nożyczki

-karty pracy

 

Przebieg:

1.      Przywitanie ucznia. Rozmowa na temat zbliżającego się święta „Dnia mamy”

2.      Przeczytanie listu do mamy i wklejenie brakujących wyrazów w formie obrazków.

3.      Szukanie wyrazu nie pasjonującego do reszty. Uczeń czyta wyrazy i wyłania te które nie pasują do reszty. Wyrazy związane z mamą

4.      Doskonalenie pisownie litery „M” i „m”

5.      Wymyślanie historyjki z wyrazów zaczynających się na literę „m”

6.      Zadanie pracy domowej: napisanie listu dla mamy.

7.      Podziękowanie za wspólne zajęcia, pochwała za wytrwałą pracę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.Konspekt

 

Temat zajęć: „ List dla mamy -Doskonalenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i rozwijanie sprawności funkcji wzrokowych.

Imię ucznia: Wiktoria

Klasa: I

Prowadząca: Aleksandra Malicka

Termin zajęć:

Czas zajęć: 45 min

Cele ogólne: Doskonalenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu i rozwijanie sprawności funkcji wzrokowych.

Cele szczegółowe:

Uczeń potrafi:

- skupić uwagę na czytanym tekście

- zapamiętać treść czytanego tekstu

- konstruować dłuższe, poprawne wypowiedzi

- uważnie słuchać poleceń nauczyciela oraz zgodnie współpracować

- skoncentrować się na danej czynności i doprowadzić zadanie do końca

-poprawnie posługiwać się nożyczkami

 

 

Metody:

- asymilacyjne: opis, praca z książką

- praktyczne: metody ćwiczebne

 

 

Formy:

- indywidualna praca z dzieckiem

- zbiorowa z dziećmi o podobnych trudnościach

 

Środki i materiał dydaktyczny:

- kredki i flamastry

- nożyczki

- wiersz Marii Konopnickiej „Tęcza

-karty pracy

 

Przebieg:

1.      Przywitanie ucznia. Rozmowa na temat zjawiska tęczy

2.      Przeczytanie przez ucznia wiersza Marii Konopnickiej „Tęcza”.

3.      Wycięcie rysunków i umieszczenie ich w odpowiedniej tabeli (karta pracy)

4.      Zabawa w ciepło zimno

5.      Doskonalenie pisownie litery „D” i „B”

6.      Rozwiązywanie labiryntu.

7.      Zadanie pracy domowej: dokończenie( wykropkowane pola) i pokolorowanie rysunku.

8.      Podziękowanie za wspólne zajęcia, pochwała za wytrwałą pracę.

 

 

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin