INSTRUKCJA BHP ADMINISTRACYJNO-BIUROWE - NISZCZARKA.doc

(31 KB) Pobierz

 

INSTRUKCJA BHP

DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH PRZY OBSŁUDZE NISZCZARKI

ZASADY BHP  OGÓLNE

1.      Do pracy przy niszczarce dokumentów mogą być dopuszczone osoby przeszkolone w jej bezpiecznej obsłudze (dobrze zapoznane z zasadą jej działania).

2.      W niszczarkach starszej generacji można umieszczać do trzech arkuszy papieru zwykłego formatu A-4.  Większa ilość arkuszy może spowodować zacięcie (nie zadziałanie) urządzenia.

3.      Zapełnienie pojemnika (kosza) skrawkami papieru (sygnalizowane lampką) może również doprowadzić do nie zadziałania urządzenia.

4.      Materiał przeznaczony do zniszczenia należy przejrzeć i w razie potrzeby usunąć z niego spinacze i zszywki.

5.      Do szczeliny niszczarki należy włożyć arkusze papieru przeznaczone do zniszczenia i ustawić przycisk włącznika w pozycji „I” lub „ON”. Gdy niszczarka zakończy pracę przełączyć przycisk na pozycję „0” lub „OFF”.

6.      Niszczarki nowej generacji mogą być na tzw. czuwaniu (Stand- By) i posiadają zainstalowany czujnik sygnalizujący wkładanie papieru do szczeliny (do pracy załączają się samoczynnie, muszą jednak być włączone).

7.      W razie awarii lub jakiejkolwiek niesprawności urządzenia, należy je przekazać do naprawy osobom uprawnionym.


PODSTAWOWE ZASADY BHP

1.      Zawsze zapoznaj się z instrukcją techniczną urządzenia w celu poznania jego zasady działania.

2.      Nigdy nie wkładaj ręki , palców i innych przedmiotów do otworu szczeliny wejściowejniszczarki- możesz zostać poważnie zraniony!

3.      Utrzymuj wszystkie luźne części ubrania, np. krawat, apaszka czy biżuteria oraz długie włosy z dala od otworu wejściowego urządzenia- możesz zostać zraniony!

4.      Zawsze wyłączaj lub odłączaj wtyczkę zasilania urządzenia z gniazda sieciowego przed przesuwaniem, konserwacją, myciem lub inną czynnością niż normalna obsługa urządzeniamożesz zostać poważnie zraniony!

5.      Napraw niszczarki dokumentów nie wolno dokonywać samodzielnie. Otwarcie lub zdjęcie obudowy może narazić użytkownika na zetknięcie z niebezpiecznymi częściami ruchomymi i na ryzyko zranienia!

6.      W razie zaistnienia wypadku przy pracy zgłoś to swojemu przełożonemu, a stanowisko pracy pozostaw w takim stanie, w jakim wydarzył się wypadek.

7.      Palenie tytoniu w pomieszczeniach pracy jest zabronione. Odbywać się ono może wyłącznie w miejscu oznakowanym i wyznaczonym.

UWAGI KOŃCOWE INSTRUKCJI BHP

·         W czasie nieprawidłowej pracy należy ją wyłączyć i wezwać obsługę serwisową, aby wyeliminować zagrożenie wypadkowe i możliwość uszkodzenia sprzętu.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin