Cząstka.docx

(16 KB) Pobierz

 

Cząstka "tr" jedną z metod w usprawnianiu czubka języka - indywidualne zajęcia logopedyczne

 

KONSPEKT ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH W PRZEDSZKOLU

 

Rodzaj zajęcia: logopedyczneindywidualne

Cel główny: usprawnianie języka w cząstce -tr

Cele operacyjne:

- usprawnianie języka

- korygowanie właściwego toru oddechowego

- rozwijanie słuchu fonemowego

- kształtowanie koordynacji słuchowo-ruchowej

- wdrażanie do prawidłowej wymowy . „r

- rozwijanie słownika

 

Forma: grupowa

 

Metody: czynnościowa, oglądowa, słowna, ćw. artykulacyjne, oddechowe, słuchowe.

 

Przebieg zajęcia:

 

1. Przywitanie się z dzieckiem i powtórzenie ćwiczeń z poprzednich zajęć.

 

2. „Marsjanie” – ćwiczenia usprawniające czubek języka np. programu

komputerowegoLogopedia”.

 

3. „Skaczące piórko” – ćwiczenie oddechowe z piórkiem mające na celu usprawnianie prawidłowego toru oddechowego i uczulenie miejsca artykulacji. Dziecko trzema na otwartej dłoni piórko, które próbuje zdmuchnąć wypowiadając na nie głoskę „t”.

 

4. „Strojenie języka” – karta pracy mająca na celu usprawnianie czubka języka. Dziecko wykonuje odpowiednie ćwiczenia i wypowiada głoski , które przygotowują do prawidłowej artykulacji . „r”.

 

5. „Na narty” - karta pracyćwiczenia z grupą spółgłoskową –tr. Dziecko razem z terapeutą wykonuje zadania zgodnie z poleceniami zawartymi na karcie pracy.

 

6. „Traktor”- 4 – częściowe puzzle, które dziecko ma odtworzyć i wkleić do zeszytu bez obrazka pomocniczego. Ćwiczenie zawiera cząstkętr.

Podziękowanie dziecku za wspólną zabawę.

1

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin