Ocena opis. sem.I kl.II 2.doc

(137 KB) Pobierz
Imię i nazwisko: Alicja Budhierejt Klasa: drug

 

 

Imię i nazwisko: Alicja Budhierejt                                                                                 Klasa: druga

 

Ocena za semestr: pierwszy

 

Zachowanie:

 

          Uczennica zawsze przestrzega ustalonych zasad dotyczących zachowania na przerwach i podczas lekcji. Najczęściej jest przygotowana do zajęć, jednak zdarza się, że nie wykonuje zadań domowych. Zawsze posiada strój zmienny i jest przygotowana do zajęć gimnastycznych. Dobrze wypełnia obowiązki dyżurnego. Jest mało aktywna podczas zajęć. Pracuje w wolnym tempie, jej prace są mało staranne. Jest życzliwa i koleżeńska w stosunku do wszystkich rówieśników. Zgodnie pracuje w parze i w grupie. Najczęściej używa zwrotów grzecznościowych, stara się okazywać szacunek innym ludziom.

 

Zajęcia edukacyjne:

 

          Uczennica zawsze uważnie słucha i rozumie wypowiedzi nauczyciela i kolegów. Wypowiada się na dany temat, używając zdań pojedynczych, często popełnia błędy stylistyczne. Posiada przeciętny zasób słownictwa. Opowiada treść obrazka lub historyjki obrazkowej oraz potrafi wypowiedzieć się na temat wysłuchanego utworu literackiego. Potrafi wyodrębnić bohaterów, wydarzenia oraz określić czas i miejsce akcji. Doskonale recytuje nawet dłuższe wiersze, zwracając uwagę na właściwe tempo i intonację. Teksty czyta całymi wyrazami w wolnym tempie, nie uwzględniając zazwyczaj znaków przestankowych. Radzi sobie z czytaniem z podziałem na role. Rozumie każdy czytany przez siebie tekst. Potrafi poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. 

          Na ogół pisze wyrazy i zdania niestarannie. Stosuje wielką literę na początku zdania, w pisowni imion i niektórych nazw geograficznych. Zazwyczaj właściwie rozmieszcza wyrazy w zdaniu i tekst na stronie zeszytu. Podczas pisania z pamięci popełnia nieliczne błędy. Słabiej radzi sobie z przepisywaniem i pisaniem ze słuchu. Samodzielnie redaguje proste zdania. Wyodrębnia zdania oznajmujące, pytające i rozkazujące. Zazwyczaj rozpoznaje i nazywa poznane części mowy.

          Określa wzajemne położenie przedmiotów na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz kierunki ruchu. Rozpoznaje i nazywa kształty podstawowych figur geometrycznych. Stosuje jednostki długości i pojemności. Potrafi narysować odcinek i zmierzyć jego długość. Zazwyczaj poprawnie odczytuje wskazania zegara oraz termometru. Wykonuje proste działania matematyczne związane z obliczaniem czasu, ważeniem, mierzeniem i liczeniem pieniędzy.

           Zapisuje, odczytuje, porządkuje i porównuje liczby w zakresie 100. Popełnia błędy w zapisywaniu liczb słowami. Wyodrębnia dziesiątki i jedności w liczbie. Poprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 30. Rozumie mnożenie i dzielenie, poprawnie wykonuje te działania. Rozwiązuje i układa proste zadania tekstowe. Chętnie podejmuje próbę rozwiązania dodatkowych, trudniejszych zadań matematycznych „z kangurkiem”.

         Posiada bardzo ogólną wiedzę z zakresu edukacji społeczno – przyrodniczej. Zna i stosuje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Potrafi wymienić kilka ważnych miast Polski i podać informacje na ich temat. Zna i opowiada o pracy ludzi w różnych zawodach. Odróżnia rośliny zielone od drzew i krzewów. Odróżnia owady, ptaki i ssaki na podstawie ich charakterystycznych cech. Dostrzega zmiany zachodzące jesienią i zimą,  rozumie ich wpływ na życie roślin, zwierząt i ludzi. Zna zasady dbałości o zdrowie i higieny oraz stosuje je w praktyce. Prowadzi i zapisuje obserwacje pogody jesienią oraz zimą.

          Prace plastyczne wykonuje dosyć starannie. Radzi sobie z wycinaniem, zginaniem i łączeniem różnych elementów. Bardzo ładnie śpiewa piosenki. Potrafi odtworzyć prosty rytm.

          Do zajęć ruchowych podchodzi z dużym entuzjazmem. Jest szybka, zwinna, skoczna i bardzo dobrze wykonuje ćwiczenia ruchowe. Chętnie współdziała w grach zespołowych.

          Uczennica uczęszczała na lekcje języka angielskiego.

 

 

Religia: bardzo dobry

                                                                                                               

                                                                                                                      ………………………………………..

                                                                                                                                                                                              (podpis nauczyciela)

 

 

 

Imię i nazwisko: Weronika Januzik                                                                             Klasa: druga

 

Ocena za semestr: pierwszy

 

Zachowanie:

 

         Uczennica na ogół przestrzega ustalonych zasad dotyczących zachowania na przerwach i podczas lekcji. Zawsze jest przygotowana do zajęć dydaktycznych, posiada strój zmienny i jest przygotowana do zajęć gimnastycznych. Bardzo dobrze wypełnia obowiązki dyżurnego. Zawsze aktywnie uczestniczy w zajęciach, zadania wykonuje po kolei, we właściwym tempie. Jest życzliwa i koleżeńska w stosunku do większości rówieśników. Zgodnie pracuje w parze i w grupie. Najczęściej używa zwrotów grzecznościowych, okazuje szacunek innym ludziom.

 

Zajęcia edukacyjne:

         

           Uczennica zawsze uważnie słucha i rozumie wypowiedzi nauczyciela i kolegów. Wypowiada się na dany temat używając zdań rozwiniętych. Zasób słownictwa uczennicy jest zadowalający. Szczegółowo opowiada treść obrazka lub historyjki obrazkowej oraz potrafi wypowiedzieć się na temat wysłuchanego utworu literackiego. Potrafi wyodrębnić bohaterów, wydarzenia oraz określić czas i miejsce akcji. Bardzo ładnie recytuje wiersze. Teksty czyta płynnie, w szybkim tempie. Bardzo dobrze radzi sobie z czytaniem z podziałem na role. Rozumie każdy czytany przez siebie tekst. Potrafi poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

          Na ogół pisze wyrazy i zdania starannie. Właściwie rozmieszcza wyrazy w zdaniu i tekst na stronie zeszytu. Stosuje wielką literę na początku zdania, w pisowni imion i niektórych nazw geograficznych. Przy przepisywaniu, pisaniu z pamięci i ze słuchu popełnia nieliczne błędy. Samodzielnie redaguje pojedynczo rozwinięte zdania. Wyodrębnia zdania oznajmujące, pytające i rozkazujące. Zazwyczaj rozpoznaje i nazywa poznane części mowy.

          Określa wzajemne położenie przedmiotów na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz kierunki ruchu. Rozpoznaje i nazywa kształty podstawowych figur geometrycznych. Stosuje jednostki długości i pojemności. Potrafi narysować odcinek i zmierzyć jego długość. Bardzo dobrze odczytuje wskazania zegara oraz termometru. Wykonuje proste działania matematyczne związane z obliczaniem czasu, ważeniem, mierzeniem i liczeniem pieniędzy.

          Zapisuje, odczytuje, porządkuje i porównuje liczby w zakresie 100. Popełnia nieliczne błędy w zapisywaniu liczb słowami. Wyodrębnia dziesiątki i jedności w liczbie. Poprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 30. Rozumie mnożenie i dzielenie, zazwyczaj poprawnie wykonuje te działania. Rozwiązuje i układa proste zadania tekstowe. Zazwyczaj nie podejmuje próby rozwiązania dodatkowych, trudniejszych zadań matematycznych „z kangurkiem”.

          Posiada wiedzę z zakresu edukacji społeczno – przyrodniczej na właściwym co do wymagań poziomie. Zna i stosuje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Potrafi wymienić kilka ważnych miast Polski i podać informacje na ich temat. Zna i opowiada o pracy ludzi w różnych zawodach. Odróżnia rośliny zielone od drzew i krzewów. Odróżnia owady, ptaki i ssaki na podstawie ich charakterystycznych cech. Dostrzega zmiany zachodzące jesienią i zimą, rozumie ich wpływ na życie roślin, zwierząt i ludzi. Zna zasady dbałości o zdrowie i higieny oraz stosuje je w praktyce. Prowadzi i zapisuje obserwacje pogody jesienią oraz zimą.

          Prace plastyczne wykonuje starannie i estetycznie, z wykorzystaniem różnorodnych barw. Radzi sobie z wycinaniem, zginaniem i łączeniem różnych elementów. Bardzo ładnie śpiewa piosenki. Potrafi odtworzyć prosty rytm.

          Do zajęć ruchowych podchodzi z dużym entuzjazmem. Jest zwinna i bardzo dobrze wykonuje ćwiczenia ruchowe. Chętnie współdziała w grach zespołowych.

          Uczennica uczęszczała na lekcje języka angielskiego.

 

Religia: bardzo dobry

                                                                                                                      ………………………………………..

                                                                                                                                         (podpis nauczyciela)

 

 

Imię i nazwisko: Damian Klatecki                                                                                       Klasa: druga

 

Ocena za semestr: pierwszy

 

Zachowanie:

 

         Uczeń zazwyczaj przestrzega ustalonych zasad dotyczących zachowania na przerwach i podczas lekcji. Najczęściej jest przygotowany do zajęć dydaktycznych i wykonuje zadania domowe. Zawsze posiada strój zmienny i jest przygotowany do zajęć gimnastycznych. Dobrze wypełnia obowiązki dyżurnego. Jest dość aktywny podczas zajęć. Pracuje w wolnym tempie, często nie kończy pracy  w przewidywanym czasie, jego prace są mało staranne. Jest życzliwy i koleżeński w stosunku do większości rówieśników, jednak często wchodzi w konflikty z chłopcami. Zgodnie pracuje w parze i w grupie. Najczęściej używa zwrotów grzecznościowych, stara się okazywać szacunek innym ludziom.

 

Zajęcia edukacyjne:

 

          Uczeń uważnie słucha i rozumie wypowiedzi nauczyciela i kolegów. Wypowiada się na dany temat używając pojedynczych wyrazów lub zdań, często popełnia błędy stylistyczne. Posiada przeciętny zasób słownictwa. Niewyraźnie wymawia większość wyrazów z powodu wady wymowy. Opowiada treść obrazka lub historyjki obrazkowej oraz potrafi wypowiedzieć się na temat wysłuchanego utworu literackiego. Potrafi wyodrębnić bohaterów, wydarzenia oraz określić czas i miejsce akcji. Recytuje krótkie wiersze, jednak dosyć długo się ich uczy. Teksty czyta całymi wyrazami w wolnym tempie, nie uwzględniając zazwyczaj znaków przestankowych. Radzi sobie z czytaniem z podziałem na role. Zazwyczaj rozumie czytany przez siebie tekst i potrafi poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

         Na ogół pisze wyrazy i zdania niestarannie. Stosuje wielką literę na początku zdania, w pisowni imion i niektórych nazw geograficznych. Zazwyczaj właściwie rozmieszcza wyrazy w zdaniu i tekst na stronie zeszytu. Podczas przepisywania popełnia nieliczne błędy. Bardzo słabo radzi sobie z pisaniem z pamięci oraz ze słuchu. Samodzielnie redaguje i zapisuje proste zdania. Wyodrębnia zdania oznajmujące, pytające i rozkazujące. Zazwyczaj rozpoznaje i nazywa poznane części mowy.

          Określa wzajemne położenie przedmiotów na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz kierunki ruchu. Rozpoznaje i nazywa kształty podstawowych figur geometrycznych. Stosuje jednostki długości i pojemności. Potrafi narysować odcinek i zmierzyć jego długość. Bardzo dobrze odczytuje wskazania zegara oraz termometru. Wykonuje proste działania matematyczne związane z obliczaniem czasu, ważeniem, mierzeniem i liczeniem pieniędzy. Podczas zajęć często podejmuje próby rozwiązania dodatkowych, trudniejszych zadań matematycznych „z kangurkiem”, jednak nie zawsze osiąga poprawny wynik.

          Zapisuje, odczytuje, porządkuje i porównuje liczby w zakresie 100. Popełnia błędy w zapisywaniu liczb słowami. Wyodrębnia dziesiątki i jedności w liczbie. Poprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 30. Rozumie mnożenie i dzielenie, poprawnie wykonuje te działania. Rozwiązuje i układa proste zadania tekstowe.

         Posiada bardzo ogólną wiedzę z zakresu edukacji społeczno – przyrodniczej. Zna i stosuje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Potrafi wymienić kilka ważnych miast Polski i podać informacje na ich temat. Zna i opowiada o pracy ludzi w różnych zawodach. Odróżnia rośliny zielone od drzew i krzewów. Odróżnia owady, ptaki i ssaki na podstawie ich charakterystycznych cech. Dostrzega zmiany zachodzące jesienią i zimą,  rozumie ich wpływ na życie roślin, zwierząt i ludzi. Zna zasady dbałości o zdrowie i higieny oraz stosuje je w praktyce. Prowadzi i zapisuje obserwacje pogody jesienią oraz zimą.

          Prace plastyczne wykonuje mało starannie. Radzi sobie z wycinaniem, zginaniem i łączeniem różnych elementów. Śpiewa piosenki z zachowaniem melodii. Potrafi odtworzyć prosty rytm.

          Do zajęć ruchowych podchodzi z dużym entuzjazmem. Jest sprawny ruchowo i poprawnie wykonuje ćwiczenia gimnastyczne. Chętnie współdziała w grach zespołowych.

          Uczeń uczęszczał na lekcje języka angielskiego.

 

Religia:  bardzo dobry

                                                                                                                      ………………………………………..

                                                                                                                                                                                              (podpis nauczyciela)

 

 

Imię i nazwisko: Natalia Rożek                                                                                     Klasa: druga

 

Ocena za semestr: pierwszy

 

Zachowanie:

 

         Uczennica zawsze przestrzega ustalonych zasad dotyczących zachowania na przerwach i podczas lekcji. Zawsze jest przygotowana do zajęć dydaktycznych, posiada strój zmienny i jest przygotowana do zajęć gimnastycznych. Bardzo dobrze wypełnia obowiązki dyżurnego. Jest aktywna podczas zajęć. Zawsze koncentruje się na wykonywanym zadaniu, pracuje samodzielnie – szybko i sprawnie. Wyróżnia się pracowitością i obowiązkowością. Wzorowo wykonuje powierzone zadania i polecenia. Można na niej polegać. Jest życzliwa i koleżeńska w stosunku do wszystkich rówieśników. Zgodnie pracuje w parze i w grupie. Używa zwrotów grzecznościowych i okazuje szacunek innym ludziom.

 

Zajęcia edukacyjne:

 

          Uczennica zawsze uważnie słucha i rozumie wypowiedzi nauczyciela i kolegów. Wypowiada się na dany temat używając zdań rozwiniętych. Zasób słownictwa uczennicy jest zadowalający. Opowiada treść obrazka lub historyjki obrazkowej oraz potrafi wypowiedzieć się na temat wysłuchanego utworu literackiego. Potrafi wyodrębnić bohaterów, wydarzenia oraz określić czas i miejsce akcji. Doskonale recytuje nawet dłuższe wiersze, zwracając uwagę na właściwe tempo i intonację, bardzo szybko uczy się ich na pamięć. Teksty czyta wyraziście - całymi wyrazami we właściwym tempie, uwzględniając znaki przestankowe. Bardzo dobrze radzi sobie z czytaniem z podziałem na role. Rozumie każdy czytany przez siebie tekst. Potrafi poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

          Pisze bardzo starannie. Właściwie rozmieszcza wyrazy w zdaniu i tekst na stronie zeszytu. Stosuje wielką literę na początku zdania, w pisowni imion i niektórych nazw geograficznych. Bardzo dobrze radzi sobie z przepisywaniem, pisaniem z pamięci i ze słuchu, zazwyczaj nie popełnia żadnych błędów. Samodzielnie redaguje pojedynczo rozwinięte zdania.  Wyodrębnia zdania oznajmujące, pytające i rozkazujące. Bardzo dobrze rozpoznaje i nazywa poznane części mowy.

         Określa wzajemne położenie przedmiotów na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz kierunki ruchu. Rozpoznaje i nazywa kształty podstawowych figur geometrycznych. Stosuje jednostki długości i pojemności. Potrafi narysować odcinek i zmierzyć jego długość. Bardzo dobrze odczytuje wskazania zegara oraz termometru. Wykonuje proste działania matematyczne związane z obliczaniem czasu, ważeniem, mierzeniem i liczeniem pieniędzy.

          Zapisuje, odczytuje, porządkuje i porównuje liczby w zakresie 100. Zazwyczaj poprawnie zapisuje liczby słowami. Wyodrębnia dziesiątki i jedności w liczbie. Poprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 30. Rozumie mnożenie i dzielenie, bardzo dobrze wykonuje te działania. Rozwiązuje i układa nawet trudniejsze zadania tekstowe. Sporadycznie podejmuje próby rozwiązania dodatkowych, trudniejszych zadań matematycznych „z kangurkiem”.

         Bardzo dobrze opanowała wiedzę z zakresu edukacji społeczno – przyrodniczej. Zna i stosuje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Potrafi wymienić kilka ważnych miast Polski i podać informacje na ich temat. Zna i opowiada o pracy ludzi w różnych zawodach. Odróżnia rośliny zielone od drzew i krzewów. Odróżnia owady, ptaki i ssaki na podstawie ich charakterystycznych cech. Dostrzega zmiany zachodzące jesienią i zimą, rozumie ich wpływ na życie roślin, zwierząt i ludzi. Prowadzi i zapisuje obserwacje pogody jesienią oraz zimą.

          Prace plastyczne wykonuje starannie i estetycznie, z wykorzystaniem różnorodnych barw, często           z zastosowaniem oryginalnej kompozycji. Bardzo dobrze radzi sobie z wycinaniem, zginaniem i łączeniem różnych elementów. Doskonale śpiewa piosenki. Potrafi odtworzyć rytm.

          Do zajęć ruchowych podchodzi z dużym entuzjazmem. Jest zwinna i bardzo dobrze wykonuje ćwiczenia ruchowe. Chętnie współdziała w grach zespołowych.

          Uczennica uczęszczała na lekcje języka angielskiego.

 

Religia: bardzo dobry

 

                                                                                                                      ………………………………………..

                                                                                                                                                                                              (podpis nauczyciela)

...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin