LINIA OLIWKOWA.doc

(68 KB) Pobierz
Seria OLIWKOWA to nowoczesna linia kosmetyków przygotowana przez laboratorium firmy MARIZA, z myślą o prawidłowej pielęgnacji

            LINIA OLIWKOWA

 

Linia OLIWKOWA to nowoczesna linia kosmetyków przygotowana przez laboratorium firmy MARIZA, z myślą                o prawidłowej pielęgnacji cery suchej i normalnej. Suchą cerę  -  której właścicielkami jest prawie 80% kobiet – wyróżnia brak naturalnej wilgoci, ponieważ nie wytwarza ona właściwej ilości sebum, który ją nawilża. Skóra jest delikatna, wrażliwa na mydło i chlorowaną wodę, podatna na wszelkie wahania temperatury, gdyż nie ma naturalnej warstwy ochronnej przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Cienki, papierowy naskórek ma tendencję do przedwczesnego starzenia się. Nieprawidłowa pielęgnacja takiej cery powoduje  łuszczenie się naskórka, podrażnienia, uczucie pieczenia i zaczerwienienia.

Seria oparta jest na oliwce z oliwek – otrzymywana z najlepszych gatunkowo oliwek przez tłoczenie w prasach o niskim ciśnieniu i w temperaturze pokojowej, przez co zachowujemy wszystkie jej cenne składniki. Jest to jeden z najstarszych środków kosmetycznych. Narody zamieszkujące basen Morza Śródziemnego używały jej od tysiącleci do pielęgnacji i ochrony skóry. Oliwka z oliwek jest  bogata w witaminę E, działa wybitnie nawilżająco  i wygładzająco Twoją skórę, wzmacnia jej barierę hydrolipidową, chroniąc naskórek przed nadmierną utratą wilgoci i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (słońce, wiatr, mróz, smog).

Systematyczne stosowanie wszystkich produktów serii OLIWKOWEJ przywraca suchej skórze naturalną równowagę, utrzymuje przez całą dobę odpowiedni poziom nawilżenia, zmniejsza skłonność do podrażnień, zaczerwienień. Pozwala utrzymać zdrową skórę.

 

 

Mleczko oliwkowe do demakijażu oczyszczająco-nawilżające 200ml

to idealny preparat do oczyszczania cery suchej i normalnej. Nowoczesny, delikatny środek zalecany do stosowania co najmniej dwa razy dziennie zamiast tradycyjnego mydła, gdyż nie niszczy delikatnego, naturalnego płaszcza lipidowego skóry.

- stosowane rano pozwala pozbyć się wydzieliny potu i ewentualnie niewielkiej ilości sebum, które powstały w ciągu nocy

-stosowany wieczorem, przed snem, w celu usunięcia makijażu oraz zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia.

Czysta skóra lepiej oddycha i nie doprowadzisz do powstania krostek i podrażnień.

Mleczko wzbogacono w oliwkę z oliwek, która doskonale nawilża (utrudnia wodzie przemieszczanie się na zewnątrz skóry), odżywia i wzmacnia barierę ochronną Twojej skóry. Alantoina i d-pantenol  koją i łagodzą podrażnienia, witamina E hamuje zachodzące w skórze procesy starzenia, a gliceryna dodatkowo zapewnia optymalny poziom nawilżenia od wewnątrz ( wnika do naskórka i tam wyłapuje cząsteczki wody, wiąże je i nie pozwala im uciec) wysuszonej skórze. Regularne stosowanie mleczka oliwkowego pozwala na utrzymanie prawidłowej higieny i zmniejsza objawy nieprzyjemnego „ściągania” i napięcia skóry.

Codziennie rano i wieczorem rozprowadzić mleczko na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Zetrzeć czystym płatkiem kosmetycznym. Mleczko doskonale przygotowuje twarz do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Tonik oliwkowy bezalkoholowy kojąco-odświeżający

Tonik przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji twarzy i szyi. Doskonale usuwa pozostałości makijażu oraz inne zanieczyszczenia (kurz, nadmiar sebum). Zawiera unikalną oliwkę z oliwek rozpuszczalną w wodzie, która doskonale nawilża skórę od zewnątrz. Recepturę wzbogacono w naturalny sok z aloesu , który skutecznie nawilża skórę przesuszoną  ze skłonnością do łuszczenia się. Poprawia elastyczność i ukrwienie skóry, działa przeciwzapalnie. Alantoina i d-pantenol o działaniu kojącym i łagodzącym. Tonik wyrównuje równowagę kwasowo – zasadową , a regularne stosowanie sprawia, że skóra staje się gładka, nawilżona, uzyskuje zdrowy wygląd i koloryt.

 

Krem oliwkowy odżywczy intensywnie nawilżający 50ml

posiada lekką, jedwabistą konsystencję. Zawiera naturalne, aktywne składniki. Oliwka z oliwek bogata w witaminę E i niezbędna nienasycone kwasy tłuszczowe doskonale odżywia i nawilża, działa kojąco i przeciwzapalnie, wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka chroniąc przed nadmierną utrata wilgoci i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Masło Shea jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, który zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Delikatnie natłuszcza skórę, zmiękcza ją i wygładza. Algi morskie Chondrus crispus intensywnie nawilżają, opóźniając proces starzenia się, przywracają skórze jędrność i elastyczność. D-pantenol stymuluje wzrost i odnowę komórek naskórka i skóry właściwej. Regularne stosowanie kremu oliwkowego o działaniu nawilżającym wyraźnie poprawia jędrność i elastyczność skóry, opóźnia proces powstawania zmarszczek, działa kojąco i łagodząco na podrażnioną skórę. Szczególnie polecany do stosowania na dzień (rano) – posiada bardzo lekką, delikatną konsystencję, bardzo szybko się wchłania pozostawiając niewidoczną warstwę ochronną. Bez kłopotu można bezpośrednio po aplikacji kremu zastosować fluid, podkład dodatkowo chroniący nas przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

 

Krem oliwkowy odżywczy intensywnie regenerujący 50ml

o aksamitnej konsystencji zawiera składniki aktywne: oliwka z oliwek doskonale odżywia i nawilża skórę, chroniąc przed nadmierną utrata wilgoci. Masło Shea pochodzące z drzewa masłowego rosnącego w środkowej Afryce, doskonale natłuszcza wysuszoną skórę, likwiduje nieprzyjemne uczucie jej „ ściągania” i napięcia. Olejek z kiełków pszenicy i witamina E  działają  wybitnie przeciwrodnikowo, hamując proces starzenia się  skóry. D-pantenol łagodzi i koi podrażnienia. Regularne stosowanie kremu oliwkowego o działaniu regenerującym wyraźnie poprawia jędrność i sprężystość skóry, opóźnia proces powstawania zmarszczek. Szczególnie polecany na noc – tworzy intensywnie działającą „ poduszkę” na skórze, która w trakcie snu działa odżywczo, regenerująco, nawilżająco , dodatkowo hamując ciągle zachodzące w skórze procesy starzenia się.

 

 

NAWILŻANIE SKÓRY – MECHANIZM

 

Woda jest podstawowym składnikiem kremów pielęgnacyjnych, bez względu na to, czy jest  to krem tłusty (emulsja w/o – woda w oleju) czy też tzw. nawilżający ( emulsja o/w – olej w wodzie). Jeśli przejrzeć listy składników podane na opakowaniach kremów, stoi ona niemal zawsze na pierwszej pozycji. Ogólnie mówiąc , woda wchodzi w skład ponad 90% wszystkich rodzajów kosmetyków. Wyjątek stanowią oliwki, olejki czy pomadki do ust.

Zazwyczaj woda stanowi powyżej 50% całej zawartości kremu. W kremach tłustszych ilość ta może być mniejsza , w kremach o lżejszej konsystencji – nawilżających udział procentowy wody jest większy niż 50% objętości kremu. Każdy krem, niezależnie czy jest to krem tłusty czy nawilżający, rozprowadzony jest na skórze w postaci jednolitej, cienkiej warstwy. Ponieważ krem aplikowany jest na dużą powierzchnię skóry, a nakładana warstwa jest dość małej grubości w stosunku do całej powierzchni, dlatego zgodnie z podstawowymi prawami fizyki woda zawarta w kremie po jego wsmarowaniu w skórę niemal natychmiast odparowuje. Natomiast na powierzchni skóry w zależności od lipidów w kremie pozostaje większa lub mniejsza warstwa substancji tłuszczowych, substancje wiążące wodę w naskórku, które częściowo wnikają w jego zewnętrzne warstwy.

Różnica między kremem nawilżającym , a kremem tłustym polega na tym, że kremy tłustsze zawierają więcej składników natłuszczających, które po odparowaniu wody pozostają na powierzchni skóry tworząc warstwę o charakterze okluzyjnym lub osłaniającym. Taka ochrona jest istotna w przypadku osób o cerze suchej, bardzo suchej, delikatnej oraz naczyniowej. Osoby o takim typie cery przy ekstremalnych warunkach pogodowych, silnym mrozie, powinny zabezpieczyć skórę preparatem tłustszym o większej ilości lipidów.

Kremy nawilżające zawierają zazwyczaj mniej fazy olejowej, dlatego warstwa lipidów pozostająca na skórze jest zdecydowanie mniejsza i przy ekstremalnych warunkach gorzej zabezpiecza skórę, ale to nie znaczy, że nie zabezpiecza jej wcale. W przypadku osób o cerze silnie przetłuszczającej się stosowanie kremów bardzo tłustych nie jest korzystne. Po pierwsze sprzyja zatykaniu porów skóry i pogarsza często towarzyszące temu typowi cery problemy trądzikowe. Po drugie nie jest akceptowane ze względów estetycznych, gdyż tłusta warstwa kremów w połączeniu z przetłuszczającą się cerą powoduje nadmierne „świecenie się” twarzy. Dlatego osoby takie mogą bez obaw stosować kremy nawilżające w okresie zimowym, pamiętając jednak, że nie mogą to być lekkie żele lub lekkie tzw. beztłuszczowe emulsje czy lotiony z powodzeniem stosowane w porze letniej, lecz preparaty nawilżające o konsystencji kremowej.

Nieporozumienie związane z obecnością wody w  kremach wynika prawdopodobnie z nieprawidłowego pojmowania zasady procesu nawilżania skóry (a dokładnie naskórka) za pomocą kosmetyków oraz utrwalonego poglądu, że tylko kremy nawilżające potrafią nawilżać. Podział na kremy nawilżające (lekkie) i tłuste bądź półtłuste (cięższe) jest jedynie podziałem teoretycznym. Jego celem jest ułatwienie wyboru kosmetyku zgodnie z naszymi preferencjami i potrzebami skóry, co oczywiście jest bardzo pomocne, ale z drugiej strony podział ten błędnie sugeruje, że nie wszystkie kremy nawilżają, co nie jest prawdą. W praktyce każdy krem nawilża, bez względu na to czy jest to krem tłusty, serum, preparat łagodzący podrażnienia czy wreszcie krem nawilżający.

Różnica między kremem tłustym i nawilżającym polega na:

- mechanizmie ich działania

- efekcie działania czyli stopniu uzyskanego nawilżenia i natłuszczenia

- stosunku fazy olejowej do fazy wodnej czyli ilości składników o charakterze tłuszczowym

- oraz czasie utrzymywania się korzystnego efektu nawilżenia

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że to nie woda zawarta w kosmetykach czy pochodząca z zewnątrz jest głównym składnikiem nawilżającym skórę. Skóra jest barierą nieprzepuszczalną dla wody pochodzącej ze środowiska zewnętrznego. Nie ma możliwości by woda wnikała w głębokie warstwy skóry. Gdyby tak było, to obrazowo prawdopodobnie po dłuższej kąpieli w wannie lub basenie bylibyśmy obrzęknięci i nabrzmiali od wchłoniętej przez skórę wody, ale na szczęście nie jest to możliwe. Podobnie błędem jest traktowanie specjalnej wody termalnej w sprayu lub wody źródlanej w aerozolu jako skutecznego środka nawilżającego. Wiele kobiet spędzając parę godzin w klimatyzowanym biurze czy innym pomieszczeniu, zrasza skórę wodą termalną w sprayu. Rezultatem takiego postępowania, zwłaszcza w przypadku skóry bardzo cienkiej i delikatnej, jest jeszcze szybsza utrata wody, zwłaszcza jeśli pozwolimy wodzie samej wyschnąć na twarzy. Po spryskaniu twarzy wodą, należy koniecznie po kilku sekundach osuszyć skórę choćby przy pomocy chusteczki higienicznej, którą delikatnie, bez pocierania przykładamy do twarzy.

Ilość wody w naskórku i w skórze właściwej zwiększa się wraz z głębokością – im dalej od powierzchni skóry, tym wyższa zawartość wody w tkankach. Różnice w zawartości wody wymuszają jej przepływ od bogatej w wodę głębiej położonej skóry właściwej do ubogiej w nią – warstwy rogowej naskórka. Skóra właściwa zawiera aż 80% wody, natomiast w naskórku wartość ta spada drastycznie do 10-13%. Ponieważ wierzchnie warstwy naskórka kontaktują się bezpośrednio ze środowiskiem zewnętrznym, dlatego łatwo są narażone na utratę prawidłowej wilgotności. Jedną z przyczyn przesuszania naskórka jest przebywanie w bardzo suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach. Takie środowisko charakteryzuje się niskim poziomem wilgotności powietrza, dużo poniżej 40% i na zasadzie różnicy ciśnień osmotycznych „wyciąga” wodę ze skóry. Pod względem odpowiedniego poziomu nawilżania skóry, względna wilgotność otaczającego nas powietrza powinna wynosić nie mniej niż 40-50%.

Istnieją cztery grupy substancji, które występują w kosmetykach i umownie można nazwać je nawilżającymi. Ich głównym zadaniem jest wytworzenie na skórze bariery ochronnej wspomagającej naturalne zatrzymywanie wody przez skórę. Kosmetyki takie najczęściej zawierają w swoim składzie kilka tych składników na raz.

 

1.                           Hydrofobowe substancje filmogenne działające okluzyjnie – to substancje tłuszczowe, które tworzą na powierzchni skóry wyczuwalny tłustawy film. Ich zadaniem jest głównie utrudnianie wodzie przemieszczania się na zewnątrz skóry. Nadają się głównie dla suche skóry. Należ tu oleje roślinne m.in. olejek z kiełków pszenicy, oliwka z oliwek, ciekłe woski, lanolina.

2.                           Hydrofilowe substancje filmogenne wiążące wodę powierzchniowo – są to substancje hydrofilowe czyli rozpuszczalne w wodzie. Tworzą na skórze wodny film o podobnym działaniu jak tłuszczowy, jednak jest on prawie nie wyczuwalny na skórze. Składniki te na krótko tworzą z wodą wiązania chemiczne i nie pozwalają jej „uciekać”. Film lepiej przylega do skóry i jest trwalszy. Składniki świetne dla skóry tłustej i mieszanej. Należą tutaj m.in. ceramicy, fosfolipidy, kwasy tłuszczowe itp.

3.                           Substancje wnikające w głąb lipidów naskórkowych – są to składniki tłuszczowe, które wbudowują się w warstwę lipidowa skóry i uzupełniają brakujące części cementu międzykomórkowego. Przydadzą się każdej skórze. Film jest prawie nie wyczuwalny na skórze. Do tej grupy zaliczamy proteiny, cukry, wszystkie rodzaje alg morskich itp.

4.                           Substancje higroskopije wiążące wodę w głębi naskórka – są to tzw. związki hydrofilowe o małych cząsteczkach, które maja właściwości wiązanie wody ( na kilka godzin). Są podobne do składników NMF ( występujący w warstwie rogowej naskórka kompleks naturalnych składników , które wychwytują i zatrzymująż wodę). Te cząsteczki wnikają do naskórka i tam wyłapują cząsteczki wody, wiążą je i nie pozwalają im uciec. Na skórze tworzą ledwo wyczuwalny film. Dobre dla każdej cery. Zaliczamy tutaj gliceryna, amonokwasy, pantenol, sole kwasu glikolowego.

 

Dlatego codzienne nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji niezależnie od pory roku, tego, ile masz lat i jaki rodzaj skóry. Nawilżanie to termin umowny, bo nie chodzi o to, by wprowadzić wodę do skóry, ale o to, by ją tam zatrzymać. Polega to na częściowym uszczelnieniu naskórka tak, by utrudnione zostało parowanie wody ze skóry.
Skóra ludzka zawiera około 70% wody. Każdego dnia ucieka jej przez nią około 300 cm sześc. To tzw. Przez naskórkowa utrata wody. Siłą wymuszającą i napędzającą ten proces jest tzw. gradient stężeń, czyli różnice stopnia nawodnienia poszczególnych warstw skóry. Woda zawsze przenika tam, gdzie jest jej mniej, czyli ze skóry właściwej do wierzchniej warstwy naskórka, a stamtąd na zewnątrz.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin