Kalendaż urody.odt

(29 KB) Pobierz

Pół roku przed...
 

(1)               Dieta

(1)                                   Najlepiej zapisać się do fitness club'u lub na areobic. Można też samemu ćwiczyć w domu, biegać lub jeździć na rowerze, a przede wszystkim spacerować na świerzym powietrzu. Nie zmieniać drastycznie swojej diety, wystarczy, że zaczniesz jeść mniejsze porcje bardziej regularnie. Jedz sużo warzyw i owoców, ograniczaj mięsa, tłuszcze, pieczywa, makarony i słodycze. Nie jeść późno wieczorem.

 

(2)               Skóra

              Pij więcej niegazowanej wody mineralnej. Pozbędziesz się toksyn, poprawisz samopoczucie i nawilżysz skórę.

 

(3)               Włosy

              Unikaj drastycznych zmian w długości włosów. Obetnij tylko zniszczone końcówki. Po każdym myciu nakładaj na włosy odżywkę lub balsam. Codziennie łykaj witaminy.

 

 

Trzy miesiące przed...

 

(1)               Zęby

              Zapisz się na zabieg wybielania zębów u stomatologa. Przestań całkowicie pić herbatę, kawę, wina i palić papierosy.

 

(2)               Cera

              Codziennie oczyszczaj, tonizuj i nawilżąj skórę. Na dzień stosuj kremy z filtrami, na noc kremy nawilżające. Jeśli masz problemy z zaskórnikami i wypryskami to udaj się do kosmetyczki i co miesiąc oczyszczaj cerę. W zależności od jej rodzaju rób peeling twarzy przynajmniej raz w tygodniu. Po peelingu nakładaj na twarz maseczkę, najlepiej dotleniającą, odżywczą i nawilżającą, oczyszczającą z glinką czy ściągającą typu peel-off. Jeśli masz cerę naczynkową, zdecyduj się na zamykanie naczynek. Po tym zabiegu skóra może być podrażniona i przez jakiś czas zaczerwieniona. Jeśli nie chcesz zamykać naczynek laserem, a skóra twojej twarzy czerwieni się, do codziennej pielęgnacji twarzy wybierz mleczka, toniki, kremy i maseczki z dodatkiem wyciągów z arniki, miłorzębu japońskiego oraz witamin C i P, które uszczelnią i wzmacnią naczynka .

 

(3)               Celulit

              Dzień zaczynaj od prysznica: na przemian ciepłego i zimnego. Do mycia używaj specjalnego antycellulitowego żelu, np. z algami i bluszczem czy kofeiną. Raz w tygodniu zrób dokładny peeling całego ciała, zwracając szczególną uwagę na miejsca dotknięte skórką pomarańczową, czyli najczęściej uda i pośladki. Po dokładnym osuszeniu ciała wmasuj w nie antycellulitowe i ujędrniające preparaty. Kosmetyki wcieraj zawsze od dołu do góry (w kierunku serca). Taki masaż pomoże pozbyć się złogów limfy, a ty od razu poczujesz się lżejsza. Podczas kąpieli w wannie też nie marnuj czasu. Newralgiczne miejsca masuj specjalną szczotką z wypustkami, która rozbije grudki tłuszczu. Nawet siedząc bezczynnie przed telewizorem możesz walczyć z cellulitem, np. masując uda specjalnym wałkiem lub aparatem do automasażu.

 

 

 

(4)               Stopy

              Co tydzień rób peeling stóp, zgrubiały naskórek na piętach i palcach ścieraj pumeksem i nakładaj na nie maseczkę. Codziennie wieczorem wmasowuj w nie krem do stóp. Jeśli twoje stopy są bardzo zaniedbane, wybierz się do pedikiurzystki. Za pomocą specjalnych narzędzi i kosmetyków zetrze zgrubiały naskórek pięt i odżywi je, umiejętnie obetnie paznokcie. Taki zabieg kosztuje ok. 50-100 zł. Możesz skorzystać też z bardzo przyjemnego i odstresowującego masażu stóp wonnymi olejkami eterycznymi (ok. 30 zł).

 

(5)               Dłonie

              Aby ich skóra była delikatna i miękka, po każdym myciu rąk, wcieraj w nie krem.. Raz w tygodniu wymocz dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem soku z połowy cytryny i 2 łyżek oliwy. Następnie zrób peeling dłoni i wmasuj w nie maseczkę. Odżywczy zabieg parafinowy dłoni u manikiurzystki kosztuje ok. 30 zł. Do wszelkich domowych prac wymagających moczenia dłoni w wodzie wkładaj gumowe rękawiczki. Jeśli twoje paznokcie są zniszczone i porozdwajane, codziennie łykaj specjalne tabletki, które wspomogą twoją dietę w minerały i witaminy, np. wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami. Maluj paznokcie ochronnymi odżywkami.

 

 

Miesiąc przed...

 

(1)               Włosy

              Jeśli masz zamiar ufarbować włosy – zrób to teraz. Jeśli nie chcesz zmieniać koloru, po prostu go odśwież lub wzmocnij szamponem koloryzującym lub delikatną farbą. Jeśli zdecydowałaś się na obcięcie włosów – zrób to teraz (na tydzień przed ślubem fryzjer powinien jeszcze odświeżyć cięcie).

 

(2)               Biust i dekolt

              Raz w tygodniu rób peeling tych miejsc (najlepiej delikatnymi kosmetykiem przeznaczonym do złuszczania naskórka z twarzy). Stosuj kremy ujędrniające do biustu i dekoltu.

 

(3)               Plecy

              Drobnych krostek pozbędziesz się za pomocą masażu i peelingu. Możesz zrobić go sama drewnianą szczotką z wypustkami na długiej rączce. Po kąpieli wmasuj w plecy balsam nawilżający.

 

 

Tydzień przed...

 

(1)                 Depilacja

              Dokładnie wydepiluj: nogi, bikini, pachy, przedramiona. Najlepiej poddaj się depilacji woskiem u kosmetyczki.

 

(2)               Ciało

              Wybierz się na jeden czy dwa krótkie seanse do solarium lub muśnij ciało sprawdzonym samoopalaczem. Pamiętaj, aby wcześniej zrobić dokładny peeling całego ciała, a zwłaszcza miejsc, gdzie skóra szybciej rogowacieje (łokcie, kolana, kostki) – unikniesz wtedy nierównomiernego zabarwienia ciała. By opalenizna wyglądała naturalnie, najpierw wmasuj w ciało balsam, a dopiero potem nałóż samoopalacz.

(3)                 Brwi

              Wyregulowany, ładny łuk brwiowy podkreśla spojrzenie, twarz wydaje się czysta i zadbana. Najlepiej, jeśli na taką regulację wybierzesz się do kosmetyczki. Zrób hennę na brwi i rzęsy.

 

(4)               Próba makijażu i fryzjera

              Do fryzjera warto zabrać welon lub ozdoby na włosy – zawsze lepiej wcześniej zdecydować się na konkretne upięcie i zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.
 

(5)                

Dzień przed...

(1)                

(2)               Manikiur i pedikiur

              Odpowiedni na taką okazję jest manikiur francuski, manicurzystka nada paznokciom właściwy kształt.

 

(3)               Kosmetyki

              Przygotuj kosmetyczkę, zawierająca wszystko, co niezbędne do poprawek makijażu. Muszą się w niej znaleźć: szminka lub błyszczyk, konturówka do ust oraz puder i bibułki matujące.

 

(4)               Masaż

              Jeśli tylko możesz, zafunduj sobie przynajmniej godzinny odprężający masaż przy relaksującej muzyce. Wieczorem, przed pójściem spać zapal kominek aromaterapeutyczny, np., z olejkiem lawendowym i zaparz sobie szklankę melisy – na dobry i spokojny sen.

 

 

W dzień ślubu...

 

(1)               Prysznic

              Umyj ciało żelem o działaniu energetyzującym. Następnie wmasuj w ciało balsam nawilżający lub spryskaj je delikatną mgiełką.
 

(2)                 Twarz

              Oczyść ją mleczkiem oraz tonikiem i nałóż na nią ściągającą i nawilżającą maseczkę. Pamiętaj: jeśli chcesz, by makijaż był trwały – cera musi być bardzo dobrze nawilżona i napięta. Jeśli masz podpuchnięte, nabrzmiałe powieki – połóż na nie specjalne, schłodzone w lodówce okulary wypełnione żelem. Następnie nałóż krem pod oczy. Gdy są zaczerwienione i pieką – użyj kropli do oczu lub posmaruj powieki żelem ze świetlika.

 

(3)                 Fryzura

              Najpierw zajmij się włosami, potem zrób makijaż. Nigdy odwrotnie, bo makijaż spłynie. Nie przesadzaj z kosmetykami do stylizacji włosów – zwłaszcza z nabłyszczaczem, bo możesz przeciążyć fryzurę. W wilgotne włosy wetrzyj piankę, która zwiększa ich objętość. Jeśli czeszesz się sama – pamiętaj, że im fryzura prostsza, tym lepsza. Na koniec nie zapomnij utrwalić jej mocnym lakierem.

 

 

 

 

(4)               Makijaż

              Twarz rozświetl białą lub lekko różową bazą pod makijaż, która sprawi, że cera wyda się superświeża. Następnie zatuszuj niedoskonałości skóry korektorem (sińce pod oczami, drobne krostki) i nałóż lekki podkład o świetlistym odcieniu, idealnie dopasowany do twojej karnacji. Kości policzkowe delikatnie muśnij różem. Cienie do powiek dobierz do barwy sukni czy wiązanki ślubnej. Zrezygnuj z ciemnej kredki do oczu oraz eye-linera. Nie maluj też dolnych rzęs i kącików oczu, bo po kilku godzinach (i łzach!) pod oczami mogą zrobić się plamy. Górne rzęsy wytuszuj dwukrotnie wodoodporną mascarą i rozczesz szczoteczką, by usunąć grudki. Brwi uczesz grzebykiem i pociągnij żelem do włosów lub bezbarwnym błyszczykiem. Wcześniej, jeśli tego potrzebujesz, możesz je delikatnie przyciemnić, np. brązowym lub szarym cieniem do powiek. W usta wklep odrobinę podkładu i obrysuj je konturówką, a następnie pomaluj trwałą, nie pozostawiającą śladów szminką. Bardzo subtelnie wyglądają usta pociągnięte tylko błyszczykiem o różowym odcieniu. Na koniec omieć twarz rozświetlającym, sypkim pudrem. Możesz go użyć także do dekoltu i ramion.

 

(5)               Perfumy

              Spryskaj nimi: szyję, nadgarstki, kostki i miejsca pod kolanami. Potem rozpyl je przed sobą i wejdź w mgiełkę zapachu. Dopiero potem włóż suknię (niektóre perfumy mogą zostawiać plamy).

 

Pamiętać!!

 

1. Co najmniej tydzień przed ślubem nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami, zwłaszcza zawierającymi kwasy owocowe, witaminę C oraz retinol, bo mogą wywołać silne podrażnienia skóry.


2.Dzień przed ślubem nie oczyszczaj skóry u kosmetyczki i nie używaj samoopalacza.
 

3.Unikaj nadmiernego opalania i na słońcu, i w solarium.
 

4.W dniu ślubu użyj zapachu, który znasz. Inny może cię uczulić lub po prostu będziesz się „w nim” źle czuła.
 

5.Nie panikuj, jeśli w dniu ślubu złamiesz paznokieć. Kup wcześniej specjalny klej, np. Superhold Sally Hansen lub na złamany paznokcieć naklej tips.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin