zienowy zwierz 06.02.doc

(30 KB) Pobierz

Kornelia Witkowska                                                                                                                                   

 

06,02,2007

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy II

 

Temat ośrodka tygodniowego: Ach ta wyobraźnia

Tematy ośrodków dziennych:

·         Co nam podpowiada nasza wyobraźnia.

·         Czy każdy może wymyślić sobie fantastycznego przyjaciela?

·         Co to są wyrzuty sumienia.

·         Jak walczyć ze strachami?

·         Układamy bajki.

Temat dnia: Czy każdy może wymyślić sobie fantastycznego przyjaciela?

Rodzaje aktywności: polonistyczna, matematyczna, społeczno-przyrodnicza

Metody pracy: asocjacyjna, badawcza

Cele:

·         Rozbudzanie wyobraźni

·         Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na podany temat

·         Kształcenie umiejętności uważnego słuchania

·         Opisywanie postaci

·         Odczytywanie godzin i minut na zegarze

·         Stosowanie różnych sposobów zapisu i odczytu godzin na zegarze

·         Rozwiązywanie zadań tekstowych związanych z obliczeniami zegarowymi

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa

Czas trwania: 4h

Przebieg:

Ø      Sprawdzenie pracy domowej

Ø      Zmiana daty, pogody, temperatury

Ø      Ciche czytanie fragmentu opowiadania Anny Onichimowskiej „Sianowy Zwierz”

Ø      Głośne odczytanie tekstu przez nauczyciela

Ø      Analiza treści czytanki- pytania do tekstu:

·        Jak wyglądał Sianowy Zwierz?

·        Jak wyglądał Sęczek z Deski?

·        Czy one istniały naprawdę?

·        W jakim świecie żyją Sianowy Zwierz i Sęczek z Deski?

·        Kiedy przestają ukazywać się dzieciom? Dlaczego?

·        Czy ty też wymyślałeś sobie kiedyś postaci? Jak wyglądały?

·        Dlaczego dzieci wymyślają sobie takie postaci?

Ø      Uczniowie formułują odpowiedzi wyszukując w tekście, jeśli czegoś nie pamiętają

Ø      Wymyśl stworka przyjaciela i opisz go

Ø      Ćwiczenia w określaniu godzin (na modelu i w ćwiczeniach)

Ø      Czy można patrząc tylko na zegarek określić, która jest godzina?  U: nie trzeba jeszcze stwierdzić jaka jest pora dnia inaczej nie można określić czy jest np.: 9.00 czy 21.00

Ø      Ćw 15, 16 strona 35- odczytywanie, zapisywanie i zaznaczanie godzin na modelach zegarów

Ø      Ćwiczenie ortograficzne- uzupełnianie tekstu, wpiszcie w luki ż, rz, ó, u

Ø      Wprowadzenie obliczeń zegarowych z przekroczeniem progu dwunastkowego

Ø      Zadanie z treścią

Ø      Analiza treści zadania i rozwiązanie metodą stymulacji z wykorzystaniem modelu zegara

·         Co jest dane w zadaniu?

·         Co jest niewiadome?

·         Zobaczcie na zegarach ile godzin upływa od 9.00 do 14.00

-  Od czego zaczniecie?

-  Co następnie zrobicie?

-  Jak to zapisać?

·         Obliczanie

·         Zapiszcie odpowiedź

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin