11 Sekretów Przywództwa.rtf

(3 KB) Pobierz

~Jedenaście sekretów przywództwa według Napoleona Hilla

 

 

 

1. Niezachwiana odwaga. Opiera sie na wiedzy o sobie samym i znajomości rzeczy które się wykonuje. Żaden podwładny nie chce podlegać przywódcy, któremu brak znajomości samego siebie. Uczymy się samego siebie wyznaczamy sobie cele i standardy których się trzymamy.

 

2. Samokontrola.Człowiek który nie jest w stanie kontrolować samego siebie, nie będzie umiał kontrolować innych. Samokontrola stanowi świetny przykład dla podwładnych podlegających przywódcy, najinteligentniejsi z nich będą z nim w tym zakresie współzawodniczyć.

 

3. Ugruntowanie poczucie sprawiedliwości. Bez poczucia sprawiedliwości i lojalności żadne przywódca nie może naprawdę przewodzić i zaskarbić sobie szacunku podwładnych.

 

4. Stałość decyzji. Człowiek chwiejny i niekonsekwentny w swych decyzjach ujawnia, że nie jest pewny siebie i nie może skutecznie kierować innymi.

 

5. Umiejętność tworzenia konkretnych planów działania. Dobry przywódca musi planować swe prace i wykonywać swe plany. Przywódca który działa na ślepo, bez posługiwania się praktycznymi, konkretnymi planami przypomina statek bez steru. Prędzej czy później statek ten osiądzie na mieliźnie.

 

6. Zwyczaj wnoszenia wkładu pracy większego od wynagrodzenia. Jednym z ciężarów ponoszonych przez przywódcę jest konieczność żądania od samego siebie wkładu pracy większego od wkładu pracy podwładnych. / tu bym się zastanowil ; P

 

7. Osobisty urok. Żaden człowiek niedbały, nieuważny nie nadaje się na przywódcę. Przywództwo wymaga szacunku. Podwładni nie będą szanowali przywódcy którego osobowość nie charakteryzuje sie wszystkimi zaletami osobistymi rozwiniętymi w wysokim stopniu.

 

8. Zdolność rozumienia innych i życzliwość dla nich. Dobry przywódca musi nawiązywać kontakt z podwładnymi. Co więcej, musi okazywać zrozumienie dla ich problemów.

 

9. Mistrzostwo w szczegółach. Dobry przywódca musi być dobrym przywódcą w każdym calu.

 

10. Gotowość ponoszenia pełnej odpowiedzialności. Dobry przywódca musi byc gotów na ponoszenie pełnej odpowiedzialności za pomyłki i niedoróbki swych podwładnych. Jeśli zechce sie od tej odpowiedzialności uchylić, nie pozostanie przywódcą na długo. Jeśli któryś z wykonawców popełni błąd i okaże swą niekompetencję, dobry przywódca musi uznać że to on poniósł klęskę.

 

11. Kooperatywność. Dobry przywódca musi rozumieć i stosować zasadę skutecznej współpracy i umieć wdrożyć do niej swych podwładnych. Przywództwo wymaga siły a siła wymaga współpracy.

 

 

 

Przerobcie to na srefe uwodzenia a mozecie otrzymac calkiem interesujące efekty.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin