Zasady organizacji zimowej sesji egzaminacyjnej.doc

(37 KB) Pobierz
Zasady organizacji zimowej sesji egzaminacyjnej na

Zasady organizacji zimowej sesji egzaminacyjnej na

Studiach Stacjonarnych Prawa

w roku akademickim 2006/2007

 

1.      Zimowa sesja egzaminacyjna trwa od 29.01.2007 r. – 9.02.2007 r.;

sesja poprawkowa w okresie od 12.02.2007 r. – 16.02.2007 r.

 

2.      Zajęcia w semestrze letnim rozpoczynają się 26.02.2007 r.

 

3.      Student ma obowiązek przystąpić do egzaminów w terminach ustalonych w harmonogramie sesji egzaminacyjnej dla grupy do której jest wpisany na listach dziekańskich.

 

ZALICZENIE ĆWICZEŃ

 

4.      Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie ćwiczeń z danego przedmiotu.

 

5.      Prowadzący ćwiczenia, zalicza je przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej, w której zgodnie z planem studiów jest wyznaczony egzamin z danego przedmiotu. W przypadkach niezawinionych student może ubiegać się o przedłużenie terminu uzyskania zaliczenia u dyrektora (kierownika) jednostki dydaktycznej.

 

6.      Student, który przed wyznaczonym terminem egzaminu nie uzyskał zaliczenia ćwiczeń, traci ten termin. W sytuacjach wyjątkowych decyzję w sprawie przywrócenia prawa do egzaminu podejmuje dziekan.

 

7.      Student kwestionujący zasadność odmowy zaliczenia lub otrzymanej oceny, ma prawo odwołania się do dyrektora (kierownika) jednostki dydaktycznej w terminie trzech dni roboczych od dnia, w którym nastąpiła odmowa zaliczenia lub została wpisana kwestionowana ocena.

 

8.      W przypadku uznania zasadności odwołania, dyrektor (kierownik) jednostki zarządza komisyjne sprawdzenie uzyskanych przez studenta wyników. W skład komisji wchodzą: dyrektor (kierownik) jednostki, prowadzący zajęcia oraz inny specjalista z zakresu danego przedmiotu. Na wniosek studenta zaliczenie może odbyć się w obecności wskazanego przez niego nauczyciela akademickiego lub przedstawiciela samorządu studenckiego.

 

9.      Ocena z zaliczenia komisyjnego unieważnia ocenę kwestionowaną i decyduje o zaliczeniu albo niezaliczeniu zajęć.

 

 

 

 

 

 

EGZAMINY

 

10. Egzaminatorem jest wykładowca. W uzasadnionych przypadkach egzaminatora wyznacza dziekan lub dyrektor (kierownik) właściwej jednostki dydaktycznej. O wyznaczeniu egzaminatora należy powiadomić dyrektora (kierownika) właściwej jednostki dydaktycznej lub dziekana.

 

11. Egzaminy są przeprowadzane w sesji egzaminacyjnej zgodnie z ustalonym harmonogramem. Student może wystąpić do egzaminatora o przeprowadzenie egzaminu w terminie wcześniejszym, który jest traktowany jako termin podstawowy.

 

12. Student ma prawo do jednego egzaminu poprawkowego z danego przedmiotu. Egzaminy poprawkowe są przeprowadzone w terminach określonych w harmonogramie sesji egzaminacyjnej.

 

13. Nieobecność studenta na egzaminie w ustalonym terminie usprawiedliwia egzaminator, jeżeli wniosek w tej sprawie wpłynął w terminie siedmiu dni od dnia egzaminu.

 

14. W przypadku usprawiedliwienia nieobecności na egzaminie w terminie podstawowym lub poprawkowym student ma prawo do przywrócenia terminu egzaminu. Datę egzaminu wyznacza egzaminator.

 

15. W przypadku nieusprawiedliwienia nieobecności na egzaminie student nie otrzymuje żadnej oceny i traci prawo do tego terminu.

 

16. Student kwestionujący prawidłowość przeprowadzenia egzaminu może w ciągu trzech dni roboczych od dnia egzaminu zgłosić u dziekana zawierający uzasadnienie wniosek o dopuszczenie do egzaminu komisyjnego. W razie uwzględnienia wniosku egzamin komisyjny odbywa się w ciągu siedmiu dni od złożenia wniosku.

 

17. Do każdego egzaminu i zaliczenia student jest obowiązany przedłożyć indeks i kartę okresowych osiągnięć. Zaliczający i egzaminator wpisuje do nich ocenę (słownie i liczbowo), datę i potwierdza ją własnoręcznym podpisem.

 

PRZEJŚCIE NA WYŻSZY SEMESTR,

POWTARZANIE ZAJĘĆ LUB SEMESTRU

 

18. Podstawą zaliczenia semestru jest zaliczenie przedmiotów i złożenie z wynikiem pozytywnym egzaminów przewidzianych w semestralnym planie studiów. Zaliczenie semestru uprawnia studenta do wpisania na semestr wyższy.

 

 

 

 

UWAGA!

W związku z wejściem w życie 1.10.2007 r. nowego Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Wrocławskim począwszy od roku akademickiego 2006/2007 nie ma zastosowania instytucja warunkowego wpisu na wyższy semestr.

 

19. Student jest zobowiązany do złożenia w dziekanacie indeksu i karty okresowych osiągnięć niezwłocznie po zaliczeniu ostatniego egzaminu, nie później jednak niż w terminie trzech dni roboczych od zakończenia sesji poprawkowej. Niedotrzymanie tego terminu jest traktowane jako niezaliczenia przedmiotów objętych sesją i może być podstawą do skreślenia z listy studentów z powodu stwierdzenia braku postępów w nauce.

 

UWAGA!

Studenci, którzy otrzymują świadczenia pomocy materialnej, w tym także stypendium za wyniki w nauce, składając indeks do zaliczenia semestru powinni o tym fakcie poinformować pracownika dziekanatu w celu usprawnienia tego procesu, bowiem między innymi warunkiem wypłaty świadczeń w następnym semestrze jest okazanie w dziekanacie pomocy materialnej indeksu potwierdzającego zaliczenie semestru zimowego w roku akademickim 2006/2007.

 

20. Student, który nie spełnił warunków zaliczenia semestru może być powtórnie wpisany na ten sam semestr, jednak aby móc otrzymać zgodę na powtórny wpis na ten sam semestr musi uzyskać liczbę punktów kredytowych nie mniejszą niż 10, w tym za co najmniej jeden przedmiot kończący się egzaminem (punkty kredytowe są przypisane do przedmiotów w planie studiów). Niespełnienie tego warunku traktowane jest jako brak postępów w nauce i może być podstawą skreślenia z listy studentów.

 

21. Student, który nie spełnił warunków wpisu na wyższy semestr może

wnosić o:

a) powtórzenie niezaliczonych przedmiotów z jednoczesnym kontynuowaniem

    studiów na semestrze (roku) wyższym,

b) powtórzenie niezaliczonych przedmiotów z jednoczesnym kontynuowaniem

    studiów na semestrze (roku) wyższym w zakresie wybranych przedmiotów,

c) powtórzenie niezliczonych przedmiotów.

 

Odpowiedni wniosek powinien być złożony nie później niż w terminie trzech dni roboczych od zakończenia sesji poprawkowej. Odpowiednią decyzję podejmuje dziekan uwzględniając rodzaj i przyczyny powstałych zaległości.

 

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin