scenariusz matma monografia liczby 7.doc

(76 KB) Pobierz
Scenariusz zabawy prowadzonej w Przedszkolu Nr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scenariusz zajęć

prowadzonych w klasie I

edukacji zintegrowanej

szkoły podstawowej –

Monografia liczby 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonała:

Barbara Kanigowska

 

ZEWiEP

Rok II, sem. 2,

gr. 3a

 

 

 

Scenariusz zajęć zintegrowanych prowadzonych w klasie I

 

 

Data zajęć: 20.04.2010

 

Imię i nazwisko prowadzącego: Barbara Kanigowska

 

Klasa: I

 

 

Temat bloku: Ogród żyje

 

Temat dnia: Szczęśliwa siódemka pszczół

 

Tematy zajęć/edukacji (wpis do dziennika):

Wypowiedzi na temat pasieki i życia pszczół. Monografia liczby „7”. Nauka pisania cyfry „7”.

 

Rodzaje edukacji:

Polonistyczna, matematyczna

 

 

 

Cele ogólne:

-wspomaganie rozwoju umysłowego w zakresie wypowiadania się,

-zapoznanie z liczbą 7 i jej zapisem cyfrowym,

-kształtowanie pojęcia liczby 7 w aspekcie kardynalnym, porządkowym, miarowym,

-kształtowanie wiadomości i umiejętności matematycznych dzieci w zakresie nauki pisania cyfry 7,

 

Cele szczegółowe (operacyjne):

Uczeń:

-obdarza uwagą dzieci i dorosłych,

-uważnie słucha wypowiedzi innych,

-w kulturalny sposób zwraca się do rozmówcy,

-mówi na dany temat,

-uczestniczy w rozmowie na temat życia pszczół,

-tworzy zbiory siedmioelementowe i przelicza zbiory w zakresie 7,

-używa liczebników porządkowych do określenia kolejności przedmiotów,

-rozkłada liczbę 7 na składniki w aspekcie kardynalnym oraz algebraicznym, posługując się znakiem „+”,

-porównuje liczby w zakresie 7, stosując znaki: „<”, ”>”, „=”,

-rozwiązuje i układa na podstawie rysunku treść zadań tekstowych,

 

Metody pracy:

-słowne – pogadanka, objaśnienie,

-oglądowe – pokaz, obserwacja,

-praktyczne – pomiar, ćwiczenia przedmiotowe, elementy metody problemowej,

 

 

Formy pracy uczniów na zajęciach:

jednolite i zróżnicowane, zbiorowe i indywidualne,

 

 

Środki dydaktyczne:

matematyczne karty pracy, zeszyt w kratkę, ilustracje na tablicy, kartki z bloku technicznego, ołówek, kredki, szablony pszczół i kwiatów, kartoniki z cyframi (0 – 7)

 

 

Przebieg zajęć:

Zgłoś jeśli naruszono regulamin