Pielęgnacja ciała a odchudzanie
Odchudzasz się po to, by wyglądać pięknie? Dlatego musisz zadbać także o ciało. Szczególnie o miejsca gdzie ubyło ci najbardziej.
Zanim nasz organizm zacznie spalać tkankę tłuszczową, pozbywa się tego czego ma najwięcej, czyli wody. Zaczyna nam ubywać kilogramów. Najszybciej odczuwa to skóra, w której zgromadzone jest ponad 20 procent wody całego organizmu. Bez niej naskórek staje się suchy, szorstki, mało elastyczny.
Równie istotną rolę pełni tłuszcz, bo wypełnia i napina skórę, a także rozciąga ją kiedy przybierasz na wadze. Gdy gwałtownie znika, traci ona sprężystość, wiotczeje i coraz bardziej obwisa. Dlatego ważne jest aby w porę się o nią zatroszczyć. Stosuj kosmetyki, masuj i nawilżaj skórę już od momentu rozpoczęcia diety. Szczególnie dbaj o te miejsca, gdzie chcesz stracić najwięcej.
Wzmacniaj biust
W trakcie odchudzania najszybciej jędrność stracić mogą piersi. Pozbawione mięśni, podtrzymywane jedynie przez delikatną skórę, podatną na rozciąganie i wiotczenie. Ale to również zależy od ich kształtu i wielkości. Piersi małe są twarde i jędrne, gdyż są zbudowane przede wszystkim z tkanki włóknistej, a mniej mają tkanki tłuszczowej. Natomiast duży biust jest miękki, ze skłonnością do obwisłośći, ponieważ więcej w nim tkanki tłuszczowej. Aby zachować atrakcyjny wygląd piersi traktuj je troskliwie.
Codziennie wieczorem stosuj preparat do pielęgnacji biustu z kwasami owocowymi, proteinami, elastyną, kolagenem, wyciągami z agl morskich, ekstraktami ziołowymi. Mogą to być np. wygodne w użyciu ampułki. Poprawiają krążenie krwi, uelastyczniają i ujędrniają skórę oraz nawilżają. Równie skuteczne są preparaty w postaci kremu lub żelu. Nakładaj je na oszuszoną skórę i rozprowadzaj na piersiach delikatnymi ruchami kolistymi od dołu ku górze - od pachy dołem w kierunku mostka i górą na zewnątrz, do szyi i obojczyka. To także doskonały masaż wzmacniający.
Modeluj brzuch
Pokrywa go bardzo rozciągliwa skóra, któa pracuje przy każdym ruchu ciała. W tych okolicach wyjątkowo łatwo gromadzi się tłuszcz, wtedy brzuch traci płaski kształt, a także tworzą się rozstępy będące efektem wahania wagi. Dlatego skóra wymaga wtedy intensywnego ujędrniania. Najlepsze do tego są tzw. kosmetyki odchudzające z kofeiną, L-karnityną, grejpfrutem, ananasem oraz rutyną. Przyspieszją one spalanie tłuszczu i zapobiegają jego syntezie, a pochodna witaminy E poprawia mikrocyrkulację krwi. Preparat przywraca także prawidłowe nawilżenie skóry. Wcieraj go w ciało, zataczając małe kółeczka dwa razy dziennie tuż po kąpieli.
Ujędrniaj pośladki
Ponętna pupa, która przypomina wyglądem jędrne, zwarte jabłuszko, to efekt przestrzegania właściwej diety oraz aktywności fizycznej i regularnej pielęgnacji. W czasie szybkiego odchudzania skóra pośladków może ulegać zwiotczeniu, co pociąga za sobą zmiany w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Wtedy ciało nabiera gąbczastej nierówności. Aby tak się nie stało, sięgnij po pojędrniający i działający antycellulitowo preparat z teofiliną, L-karnityną, iglicą włoską, miłorzębem japońskim oraz wyciągiem z alg, ostrokrzewu czy arniki. Kosmetyki te poprawiają mikrokrążenie, co pobudza rozpad tłuszczów i wspomaga usuwanie toksyn.
Wcieraj je kolistymi ruchami w pośladki regularnie raz lub dwa razy dziennie, dzięki czemu zmniejszysz nadmiar tkanki tłuszczowej, uelastycznisz skórę i poprawisz jej napięcie. Możesz także użyć specjalnego przyrządu do masażu wyszczuplającego. Podobnie traktuj preparatem nogi, zwłaszcza uda. Masuj je w kierunku od dołu do góry, kolistymi ruchami. Po dwóch, trzech miesiącach zauważysz wyraźną zmianę: ciało stanie się gładkie i jędrne.
Zapobiegaj rozstępom
Gdy są bardzo widoczne, trudno je zlikwidować. Dlatego staraj się zapobiegać ich powstawaniu. Rozstępy są to sinoczerwone smugi, które wyglądają jak blizny po cięciu nożem. Pojawiają się wtedy, gdy skóre się zbyt rozciąga i wzrasta jej napięcie, wtedy włókna sprężyste ulegają uszkodzeniu (tak dzieje się zwłaszcza w czasie tycia i gwałtownego chudnięcia). Rozstępy najczęściej tworzą się na brzuchu, pośladkach, udach i biuście.
Za ich powstawanie obwinia się też czynniki genetyczne oraz duży poziom kortyzolu we krwi, hormonu wydzielanego przez nadnercza. Jego ilość zwiększa się podczas dużego przyrostu wagi. Póki rozstępy są świeże (widoczne jako czerwone pasma) istnieje szansa na ich pozbycie. Później prążki stają się białe lub sine i wtedy dużo trudniej je zlikwidować. Widząc pierwsze oznaki zacznij działać! Masuj ciało specjalnym olejkiem, balsamem, oliwką lub kremem przeciw rozstępom. Zawierają one m.in. substancje pobudzające produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za mocną i elastyczną tkankę łączną (np. wyciągi z bluszczu, skrzypu), składniki obkurczające naczynia krwionośne, a także witaminy A i E.
Belfegor594