core.doc

(136 KB) Pobierz

Plik core (core dump) tworzony jest w wyniku nieprawidłowego działania programu, lub wykonania niedozwolonej operacji w systemie Linux.

W pliku tym zapisany zostaje stan pamięci w momencie wykonania niedozwolonej operacji przez program.

Pliki core służą programistom do analizy przyczyn wystąpienia błędów w działaniu aplikacji. Core zrzucane są najczęściej przez programy w fazie rozwojowej (beta) i programy testowe.

Jeżeli nie zajmujesz się programowaniem i nie zamierzasz analizować tych plików, są one dla Ciebie zbyteczne i możesz je spokojnie usunąć. Niektóre pliki core mogą być dosyć pokaźnych rozmiarów, (do kilku Mb), a kilka takich plików może w znacznej mierze uszczuplić twoje zasoby dyskowe.

Aby znaleźć wszystkie pliki core znajdujące się na twoim dysku i skasować je, możesz użyć następującego polecenia:

 

 

 

    find / -type f -name core -exec rm {} \; -print

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin