3. PROCES POWSTAWANIA CHORÓB.txt

(10 KB) Pobierz
3. PROCES POWSTAWANIA CHORÓB
Niszczenie organizmu człowieka poprzez spożywanie niezdrowych pokarmów odbywa się na kilku poziomach. Pierwszy poziom to poziom układu trawiennego. Nadmiar zakwaszajšcych pokarmów (cukier i mięso, zwłaszcza tłuste, niewieże i denaturowane) zaburza naturalny proces trawienia. Fizjologicznie w jamie ustnej powinien być odczyn alkaliczny, w żołšdku kwany, w jelicie cienkim alkaliczny i w jelicie grubym kwany. Nieprawidłowe, kwane rodowisko w jamie ustnej unieczynnia enzymy trawienne liny, powoduje rozwój bakterii gnilnych, i sprawia, że proce trawienia rozpoczyna się niewłaciwie. Następuje psucie się zębów, niewieży oddech oraz niszczenie błon luzowych jamy ustnej, co prowadzi do paradontozy. Bardzo złym nawykiem jest również szybkie jedzenie, š zwłaszcza niedokładne .żucie pokarmów. Swojš potrzebę żucia człowiek zaspokaja używajšc gumy do żucia zamiast żuć dokładnie swoje naturalne, zdrowe pożywienie. Żucie mš na celu 1) dokładne rozdrobnienie pokarmu, 2) wymieszanie go ze linš, w której znajdujš się enzymy trawienne (amylaza) i antybiotyk (lizozym) odkażajšcy pokarm oraz 3) przygotowuje żołšdek na przyjęcie pokarmu. Dla jamy ustnej cukier, biała trucizna jest szczególnie szkodliwy. Zakwaszajšce pożywienie powoduje hypersekrecję soków żołšdkowych, 'co prowadzi do uszkodzenia błony luzowej żołšdka; nieżytów, wrzodów, š w konsekwencji do zmian rakowych. Fizjologicznie treć żołšdkowa człowieka jest około dziesięć razy mniej kw??a niż treć żołšdkowš zwierzšt mięsożernych. Jeżeli spożywamy nieludzki pokarm powodujšcy nadmierne zakwaszenie treci żołšdkowej, to po przejciu do dwunastnicy stanowi on dla niej ogromny problem, gdyż nadmiernie pobudza i eksploatuje jelita, trzustkę i wštrobę, zwłaszcza jeżeli treć pokarmowa jest również bardzo tłusta. Aby proces trawienia przebiegał dalej musi nastšpić reakcja chemiczna neutralizowania kwasów zasadami. Organizm musi wyprodukować dużo zasad aby zobojętnić nadmiar kwasów. Najczęciej nie .radzi sobie z tym problemem i zakwaszajšce pożywienie nie jest dokładnie strawione i nie jest wchłonięte w jelicie cienkim.
Tak więc, mimo tego, iż dużo jemy, odczuwamy głód, a bakterie gnilne w jelicie grubym majš doskonałš pożywkę. Nasza mikroflora w jelicie grubym jest bardzo ważna. Bakterie gnilne żywišce się nadmiarem niestrawionych pokarmów, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego, powodujš zmiany degeneracyjne w jelicie grubym. Następuje odkładanie się luzu i zmniejszenie powierzchni czynnej jelit (dotyczy to również jelita cienkiego), zaparcia, ból?, gnicie, cuchnšce gazy, wrzody, hemoroidy, guzy i rak. Fizjologicznie w naszym jelicie grubym powinny znajdować się dobroczynne bakterie fermentacyjne, które z niestrawionych resztek rolinnych wytwarzajš bezcenne, aktywne witaminy K i witaminy z grupy B, które sš niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, krwi, skóry i wszystkich innych organów, a zwłaszcza układu nerwowego. J?dzš? niezdrowe, nieludzkie pożywienie odcinamy się od naturalnego ródła tych witamin i łykamy martwe, syntetyczne, chemiczne pastylki zawierajšce tylko nędzny substytut tego, co jest wytwarzane w warunkach fizjologicznych. Aby nasze jelita funkcjonowały prawidłowo należy spożywać -dużo pełnych ziaren zbóż i warzywa, zwłaszcza liciaste, ciemnozielone (licie jarmużu, rzodkiewki, marchewki, kalarepki, pokrzywy) oraz warzywa kiszone. Jedzšc niezdrowe pożywienie człowiek zaburza naturalny, boży ład procesu trawienia i ponosi konsekwencje swojego postępowania w postaci różnego rodzaju chorób, które uniemożliwiajš mu normalne funkcjonowanie, i odbierajš radoć życia.
Drugi poziom niszczenia organizmu to poziom krwi. Jakoć krwi jest bardzo ważna w utrzymywaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Krew dociera do wszystkich częci ciała, do wszystkich narzšdów i tkanek. Jej rola polega na dostarczaniu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i na zabieraniu wszystkich zbędnych, toksycznych substancji pochodzšcych z przemiany materii, Składniki odżywcze sš wchłaniane w jelitach, białka (aminokwasy), tłuszcze i cukier w jelicie cienkim ? woda, witaminy i minerały w jelicie grubym. Dieta człowieka współczesnego zawiera ogromny nadmiar cukrów prostych, białka zwierzęcego i tłuszczów nasyconych (tłuszcze zwierzęce i margaryna), które stanowiš ogromne obcišżenie dla krwi i całego organizmu (zwłaszcza dla jelit, ledziony i trzustki, wštroby, nerek i serca), i równoczenie występuje w niej ogromny niedobór przyswajalnych minerałów, aktywnych witamin i innych aktywnych biologicznie substancji niezbędnych w procesach przemian fizjologicznych oraz w procesach regeneracji i odnawiania organizmu.
W naszym biologicznym ciele toczy się nieustanna walka między dobrem i złem. Przedstawicielami zła sš wolne rodniki, a przedstawicielami dobra, które unieczynnia wolne rodniki sš antyoksydanty występujš?? w wieżych rolinach (również w wieżo gotowanych, w naturalnie ususzonych i w naturalnie ukiszonych), w ziarnach zbóż, w warzywach stršczkowych, w naturalnych przyprawach i w ziołach. Krew człowieka współczesnego odżywiajšcego się bardzo le jest więc zbyt słodka, zbyt kwana, zbyt tłusta, zawiera dużš iloć substancji toksycznych pochodzšcych z nienaturalnej żywnoci, z żywnoci skażonej chemicznie oraz zawiera dużš iloć substancji dodawanych w procesach przetwarzania żywnoci. Równoczenie krew ta jest bardzo uboga w minerały i w naturalne substancje biologicznie czynne. Taka krew nie może więc spełniać prawidłowo swojej roli odżywiania i oczyszczania płynów, organów i komórek ciała, które zamiecane całymi latami, niedotlenione i niedożywione ulegajš degeneracji.
Teraz zastanowimy się nad tym, co się dzieje z nadmiarami toksycznych substancji pochodzšcych z nienaturalnego, niebożego pożywienia oraz z toksycznymi substancjami pochodzšcymi z naturalnych procesów przemiany materii. Musimy sobie uwiadomić fakt, że jest ich bardzo dużo we krwi i w płynach naszego ciała, że jestemy bardzo zanieczyszczeni, że krew jest bardzo brudna i że w zwišzku z tym organizm nie jest w stanie wydalić wszystkich tych nieczystoci. Gdyby one jednak pozostawały w płynach naszego ciała, to szybko uleglibymy zatruciu i umarlibymy Nasz organizm nie jest w stanie wydalić wszystkich toksycznych substancji, ale stara się je unieczynnić i odkłada je w postaci złogów, kamieni, cyst i guzów. Zatykajš one jelita, naczynia krwionone, układ wydalniczy (nerki, pęcherz i przewody moczowe) i inne organy. Ciało współczesnego człowieka jest mietnikiem gromadzšcym brudne, cuchnšce depozyty. Na unieszkodliwienie tych depozytów zużywane sš biopierwiastki i witaminy, a z powodu ich permanentnego niedoboru następuje pogłębiajšce się upoledzenie funkcjonowania całego organizmu, również mózgu i dlatego człowiekowi współczesnemu trudno jest podejmować właciwe decyzje. Przy swoich wyborach człowiek kieruje się zmysłami, a nie Mšdrociš, która wymaga większego wysiłku ale za to rodzi obfite, bogate i trwałe plony.
Zasada większego wysiłku rodzšcego trwałe i obfite plony dotyczy całego wiata materialnego i duchowego, a więc dotyczy również naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Doskonałym przykładem jak działa ta zasada jest działanie cukru, białej trucizny, która jest ukochanym dzieckiem Diabła. Krótkie, zmysłowe uczucie słodkoci w ustach powoduje w konsekwencji ogromnš dewastację organizmu, psucie się zębów, choroby żołšdka, jelit i trzustki oraz ledziony, zanieczyszczenie krwi, wypłukiwanie minerałów z tkanek i z koci (bóle krzyża, osteoporoza), niszczenie układu immunologicznego, degenerację układu rozrodczego i rozregulowanie układu hormonalnego oraz rozchwianie emocjonalne. Wysiłek wyrzeczenia się odczucia chwilowej przyjemnoci, mšdroć w podejmowaniu decyzji rodzi obfite i trwałe plony w postaci lepiej funkcjonujšcego organizmu.
Wród wielu niezbędnych minerałów bardzo ważny jest magnez i krzem. Niedobór magnezu powoduje spadek przyswajalnoci wapnia. Mimo tego, iż dieta człowieka współczesnego zawiera ogromny nadmiar wapnia to brakuje go w kociach i w zębach, gdyż z powodu nadmiaru cukru i z powodu nadmiaru białka zwierzęcego następuje wypłukiwanie tego minerału, co stanowi ogromny problem dla organizmu, gdyż równoczenię z powodu niedoboru
maggnezu przyswajanie wapnia jest utrudnione. Współczesny, cywilizowany człowiek mimo obfitoci wapnia w pożywieniu cierpi na próchnicę zębów i ma sł?b?, miękkie kóci, a osteoporoza jest chorobš powszechnš. Zwiększanie iloci wapnia w diecie nie rozwišzuje problemu. Prawidłowe, naturalne, przyswajalne proporcje wapnia, magnezu i innych minerałów znajdujš się w pełnych ziarnach zbóż, w warzywach, zwłaszcza w ciemnozielonych liciach, w ziołach i w wodorostach morskich.
Krzem jest niezwykłym, bardzo ważnym biopierwiastkiem. Życie jest wi?tłem. Tak powiedział ksišdz profesor Włodzimierz Sedlak. wietlistš, pełnš życia strukturę naszego ciała tworzy wysycona krzemem tkanka łšczna, a zwłaszcza błony luzowe pokrywajšce wszystkie wewnętrzne organy naszego ciała, zwłaszcza te puste; a więc jamę ustnš, przełyk, żołšdek, jelita, oskrzela i oskrzeliki, pęcherz i przewody moczowe oraz naczynia krwionone. Struktury te tętniš życiem i zapewniajš prawidłowy i harmonijny obieg materii i energii w naszym organizmie gdy: nie sš zatkane brudnymi depozytami i gdy sš wysycone krzemem. Niestety u ?ywilizowanego człowieka struktury te nie sš wietliste, lecz mroczne, ciemne, szare, pokryte mierciononym luzem: Post jest cudownš metodš oczyszczajšcš te struktury, a dużo krzemu znajduje się w kaszy jaglanej, w owsie, w skrzypie polnym, w rdecie ptasim i w kopytniku, a w mniejszych ilociach znajduje się on w innych ziarnach, w wielu warzywach i w wielu ziołach.
Stwierdzilimy, że organizm _współczesnego- człowieka zanieczyszczony jest toksycznymi złogami różnego rodza...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin